Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meddig lehet elintézni a...

Meddig lehet elintézni a születési anyakönyvi kivonatot?

Figyelt kérdés
A kórházba is lehetett volna kérni, de ott erről nem szóltak. Gondolom minél előbb kéne, de van egy megadott határidő míg el lehet intézni?
2018. okt. 8. 12:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hogy hoigy nem szóltak? Hozzásd nem ment oda az anyakönyvi hivatalból valaki a szülés másnapján,hogy felvegye a baba adatait? Amúgy nem tudom,van e határidő,de azt igen,hogy jobb minél előbb intézni,mert addig a támogatásokat sem tudod a baba után igényelni.
2018. okt. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

De jöttek, de csak a lakcim, a taj és az adó kártya miatt. Mással se közölték ezzel kapcsolatban a dolgokat így igazából semmit nem tudok róla..


Semmit nem tudok igénybe venni? :o ezt se mondták, az igénylő lapon sincs fel tűntetve..

2018. okt. 8. 14:08
 3/11 anonim ***** válasza:
Amikor jöttek hozzád,akkor elkérték a házassági anyakönyvi kivonatot vagy az apaságit? Az adategyeztetéssel ők elindítják a folyamatot elvileg.Mennyi ideje szültél? Az anyakönyvi kivonat kell minden ellátás igényléséhez.Nekünk mondta a hölgy,aki jött,hogy 10 munkanap múlva mehetünk érte.Utána tudtunk minden mást intézni.
2018. okt. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Az apaságit el kérték. Csütörtökön lesz egy hónapja, hogy szültem. De akkor se értem miért nem mondtak semmit. Illetve, állítolag nekem kellett volna kérnem. De beszéltem mással a kórházból és ők se a kórház által kapták meg hanem külön él kellett menni a közelükben lévő önkormányzathoz.


Akkor ez most hogy működik?

Úgy olvastam, hogy apai elismervény is kell hozzá illetve valami okirat hogy élettársak vagyunk vagy igazolás arról hogy egyedül álló vagyok.

2018. okt. 8. 15:47
 5/11 anonim ***** válasza:
Az apaságit elkérték, a gyerek adatait felvették, be kéne menni a szülés helye szerint illetékes anyakönyvi hivatalba és átvenni. Ennyi.
2018. okt. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
a gyerek születési anyakönyvi kivonata a születési helye szerinti önkormányzati hivatalban ez pesten abba a kerületben ahol született van be kell menni érte személyesen.
2018. okt. 9. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
E
2018. okt. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Elsőnek is, a kórházban nincs anyakönyvvezető. Ő egy kórházi dolgozó. Felveszi az adatokat (anya apa neve, személyi száma, lakhelye, házasok-e, van-e apai papír, telefonszám), és aztán elviszi ő vagy egy kollégája a helyi önkormányzathoz az anyakönyv vezetőkhöz.


Automatikusan be anyakönyvezik egy országos elektronikus rendszerbe (ha minden rendben az adatokkal) szintén úgy kb 2 nap múlva (attól függ mekkora városban éltek). Ha ők ezt elvégezték, akkor a TAJ és adókártya is automatikusan érkezik postán, mivel az illetékes hivatal látja a rendszerben.


Automatikusan elkészítik és postázzák a kicsi születési kivonatát, és a lakcím kártyáját (néha ez utóbbi még +2 napba kerül). Ez mindig az anya bejelentett lakóhelyére történik, ha nem kérte más címre.


Apa akkor szerepel a kivonaton, ha házasok, vagy tettek előtte apai elismerést valamelyik önkormányzatnál.

Az hogy élettársak semmit se jelent. Akkor se ha van róla papír.


Ha egy hónapja nem kaptál semmit, akkor mindenképp hívd fel annak a városnak az önkormányzatát ahol szültél, mivel ott anyakönyvezik az újszülöttet.

2018. okt. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha magyar vagy, látják egy rendszerben hogy házas, hajadon, illetve elvált vagy-e. Erről nem kell igazolás.
2018. okt. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem tudtam hogy még van ilyen hogy be kell menni érte a hivatalba. Elvileg minden postán megy.


De ha ott így működik akkor menjél te, vagy az apuka be. Mivel ti vehetitek át. illetve ha gond van valamivel akkor mind ketten. Iratokkal együtt. főleg ha pl az apai hibás vagy valami.


De akkor is szólniuk kellet volna nektek a hivataltól ha gond van...

2018. okt. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!