Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Írországban szültem. Magyarors...

Írországban szültem. Magyarországon Az anyakönyvi kivonatott menyi idö alat lehetséges elintézni?

Figyelt kérdés
én írben is lakom.1 honapos a fiam,és most készülök hazza vele hogy az othoni papirjait el intézzem.és ezért szeretnék mindent megtudni hogy mi menyi idöbe telik,és minek mi a menete.A segitséget Elöre is Köszönöm!
2010. aug. 20. 22:42
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
A Magyar nagykövetségen, Dublinban is kikérheted.....de szerintem inkább személyesen, semmiképp sem írásban....ennyi hibát egy ilyen rövid szövegben ritkán látni, komolyan....
2010. aug. 21. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia. En is kulfoldon szultem es ugy tudom, hogy a kulfoldon szuletett magyar allampolgaroknak, mint a te babad, vagy az en babam is, a szuletesi orszagbol kell megkervenyezni az anyakonyvit, nalunk legalabbis igy volt. Kitoltottem par formanyomtatvanyt az itteni Magyar Konzulatuson, amivel allitolag az en magyar allampolgarsagom valodisagat ellenorzik le es ezek utan kapja meg a babam a magyar anyakonyvit. Szerintem erdeklodj az irorszagi Magyar Kovetsegen vagy Konzulatuson.
2010. aug. 21. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Anno én is Írországban szűltem.Be kell menni Dublinba a nagykövetségre,ahol 3-4 papírt kell kirölteni,és érdemes megadni egy magyarországi címet,ahová a születésit postátták.Mire az itthoni címre megérkezik,eltelhet 1-2 hónap.A nagykövetségen tudsz igényelni a babádnak egyszeri utazási engedélyt,amivel haza tudtok jönni.Azt rögtön megkapod,csak vinni kell a babáról 3 igazolványképet.Itthon pedig a magyar születésivel intézheted a papírjait,hogy vissza is tudj vele utazni.Dublinban a nagykövetségen el fogják venni az eredeti ír szül.any.kivonatot.Szerintem minél hamarabb kezdj el intézkedni.
2010. aug. 21. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Amúgy érdemes minden papírt otthoni címre kérni,mert hamarabb megérkezik.
2010. aug. 21. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 fotucsok ***** válasza:
Ha írsz privát, megadom a barátnőm mailcímét, aki most nyáron intézte ezeket a papírtokat itthon. ő is Írországban szült, ott is él, a férje lengyel. Mikor intézkedett a kisfia már fél éves volt.
2010. aug. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek hogy segitett nekem...
2010. aug. 21. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!