Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gimnázium nappali tagozat...

RedVanillia kérdése:

Gimnázium nappali tagozat beleszámít a GYED- be?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Először szakmaztam aztán úgy éreztem meg tanulni szeretnek ezért Gimnáziumba is be iratkoztam. 10.osztalyt vegeztem. Idén szeptemberbe kezdtem volna a 11.et de Besikerult egy baba (védekezés melett.) De úgy dontottem én és a párom hogy marad:)

Minden adott. Van saját otthonunk, paromnak jó munkahelye. Szóval semmi negatívan nem kérnek ha lehet. Boldog vagyok így és be fejezem a tanulmányom itthon. Munka helyen nem volt.

De azért szeretném kérdezni hogy a bejelentett nappali tagozatos jogvizaonyom számít e a GYED hez valamit?

A védőnő nem tudta meg mondani olvasni meg mindent olvasni lehet sajnos.



2018. okt. 8. 12:54
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
13%

Igen, számít.

180 napot beleszámíthatnak a nappali tanulmányból, de ehhez még kell 185 nap biztosítási jogviszony. Tehát vagy dolgozni kezdesz, vagy csak gyesre leszel jogosult.

A giminél nincs "diplomás gyed".

2018. okt. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
90%
Nem számít, csak a felsőoktatás. Úgy jártok a legjobban, ha gyerek fél éves koráig felveszed a gyest, majd onnantól a párod GYED extra keretében felveszi a gyedet munka mellett. Annyi, hogy onnantól neked fizetni kell magad után a 7000 Ft körüli egészségügyi járulékot. De így tudjátok a legtöbbet kihozni anyagilag.
2018. okt. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Akkor ha nem kezdek el dolgozni akkor csak a GYES marad. Ami jóval kevesebb ugyebár.

Dolgozni így terhesen már nem szándékozók párom se engedné meg énis féltem a kicsilányom :/ Szóval végülis semmit se érek a jogviszonyommal ?

2018. okt. 8. 13:03
 4/29 A kérdező kommentje:
2. válaszoló köszönöm !
2018. okt. 8. 13:03
 5/29 anonim ***** válasza:
97%
Nem tudom, milyen alapon számítasz GYED-re ...
2018. okt. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
97%
A GYED annak jár, aki fizette előtte a járulékokat. Te egy fillért nem fizettél a közösbe, örülj, hogy így is vehetsz ki abból a kalapból, amibe semmit nem tettél: a gyest és a párod a GYED extrát. Ez is elég nagy kedvezmény, hogy van gyed extra az apának, pár éve ez sem volt még, csak gyest kapnátok.
2018. okt. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Egyébként úgy nem számít ha esetleg nyáron volt napi bejelntéses munkám? Ami már nincs meg de volt ugyebár
2018. okt. 8. 13:07
 8/29 A kérdező kommentje:

3. válaszoló . Nem lehúzni akarom a népet csak érdekel hogy mi hogy van. Amugyis meg teszi azt helyettem az állam. De orulok hogy neked az fáj hogy havi huszonpár ezret kapok majd egy kisbabára.

Amúgy se a gyed bol vagy a gyes bol akarok meg gazdagodni meg felnevelni a gyerekemet csak semmit se tudok ezekről a

dolgokról és szeretnek informálódni.

2018. okt. 8. 13:09
 9/29 anonim ***** válasza:
95%
Nem, mert a gimnázium nem jogviszony (max. tanulói, de az nem tartozik ide középiskolánál). Mégis miből számítanák a gyedet? Azért az mégis csak furcsa volna, ha az lenne az alap, mint a diplomás gyednél, elvégre ez középiskola. Az, hogy a tb-d rendezve volt ez időre, tehát e.ü. ellátásra jogosult voltál, az nem keletkeztet csed/gyed szempontjából beszámítható jogviszonyt. Így szülésig semmi, sőt ha most tanulói jogviszonyod sincs, akkor fizetned kell már most magad után a tb-t szülésig. Szüléstől pedig gyes ami havonta nettó 25650+ (a 10% nyugdíj-járulékot levonva, így ez biztosítási jogviszonynak számít) a családi pótlék. Párod igényelhet majd gyedet a kicsi fél éves korától, ha megfelel a feltételeknek, akkor te lemondod a gyest és újra fizeted a TB-d, a baba 2 éves koráig, utána visszamehetsz gyesre 3 éves korig, akkor nem kell újra fizetned egy évig.
2018. okt. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
94%

"A munkavállalót nem terheli ugyanis nyugdíjjárulék (tagdíj), egészségbiztosítási és munkaerő-piaci járulékfizetési, egészségügyi hozzájárulás-fizetési és személyi jövedelemadóelőleg-fizetési kötelezettség.


A munkáltató az egyszerűsített foglalkoztatásban foglalkoztatott dolgozó után tételes közterhet fizet. "


Nem számít a napi bejeletéses fittyfene sem, mivel semmilyen közterhet nem vontak le belőle tőled.

2018. okt. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!