Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha különböző nemzetiségű...

Ha különböző nemzetiségű szülőknek gyereke születik, hogyan oldják meg a beszédtanulást?

Figyelt kérdés
Ez a kérdés mindig is nagyon érdekelt. Ha mondjuk, van egy magyar anyuka és egy német apuka, a gyerek hogyan fog megtanulni anyanyelvi szinten mindkét nyelven egyszerre? Mit kell ehhez a szülőknek tennie? (Bocsánat ha rosszul fogalmaztam meg) Előre is köszönöm a válaszokat :)
2018. okt. 9. 18:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki a saját anyanyelvén beszél hozzá, ennyi. Ha a szülők egymás közt egy harmadik nyelvet használnak, akkor a gyerek előbb-utóbb azt is megtanulja. Így minimum 2, de akár 3 nyelvet is megtanulhat anyanyelvi szinten, de hosszú távon valószínűleg az lesz a legerősebb nyelve, amit a tágabb környezete is használ, tehát ha Magyarországon élnek, a magyar, ha Németországban, a német.
2018. okt. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Férjem olasz én magyar de olaszul is tudok. Olasz a fő nyelve, mellé tanul magyarul is de mi olaszul beszélünk hozzá és angolul
2018. okt. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%

Nekem a férjem német és Németországban élünk.


A gyerekeink mindkét nyelven ugyan olyan jól tudnak. A magyar nyelv megtartása a nehezebb, mert a családon belül is németül és az utcáb, oviban most már iskolában is németet hallanak, és a tv barátok, szomszéd is német.

DE én csak magyarul beszélek velük, a férjem ebben nagyon támogat, és el is várja, hogy a gyerekekkel mindig magyaruil beszéljek.

Heti 1x magyar iskolába járnak (2 órát), itt kicsit segítenek a magyar nyelv fejlödésében.

A két nyelvet kedvük szerint keverik, mi Dungarischnek hívjuk.

2018. okt. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én magyar vagyok, a férjem török. Törökországban élünk, a babysitterünk magyar. A férjem törökül, én és a babysitter magyarul beszélünk hozzá. A gyerekeink tudnak angolul is.
2018. okt. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%

Szakemberek szerint mindenki kizárólag a saját anyanyelvén beszéljen a gyerekkel. Így a helyes nyelvet fogja megtanulni. Nálunk én magyar vagyok, az exem amerikai, Angliában élünk. Tőlem ugye magyarul tanult meg kicsi, az angolt az apjától, és az óvodában.


Én 15 éve itt élek, így sok ismerősöm van már , több olyan eset is van, hogy pl. anyuka magyar, férj pl. török, egymással németül beszélnek, a gyerek meg angolul megtanult az óvodában. Úgyhogy négy éves korára folyékonyan beszél négy nyelven.

2018. okt. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Zoequeen ***** válasza:
100%
Én épp várandos vagyok:) en magyar a parom Albàn es ausztriaba elünk vagyis egyszerre 3 nyelv meglatjuk milyen fogekony lesz 😁😁
2018. okt. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
93%
Mindenki a saját anyanyelvén beszél a gyerekkel. Nálunk apuka olasz, én magyar. Mikor közösségbe került, akkor a magyar lett az erősebb nyelve. Később elváltunk, és a magyar férjemmel Kanadába költöztünk, mikor a lányom 9 éves volt. Most 12 éves, és jelenleg angolul komunikál a legkönnyebben, és az olaszt a legnehezebb fenntartani, mert ott csak nyáron van hosszabb ideig. 2 nyelvnél nem volt semmi probléma, 3 nyelvvel már nehezebb, főleg a váltogatás, illetve egyik nyelven elmesélni olyan dolgot, ami a másik nyelvi környezetben történt.
2018. okt. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
92%

A fiam bölcsis csoportjában volt egy arab kislány, akinek az apukája ugyan tudott magyarul, de eléggé "törte a magyart", anyuka csak arabul és angolul tud. Otthon gondolom, meg amennyit hallottam arabul beszéltek a gyerekkel, viszont a bölcsisek csak magyarul, pont ezért is íratták be, hogy megtanuljon magyarul is. Azóta már nagycsoportos a lány és anyanyelvi szinten beszél magyarul és arabul is, meg angolul is tud.

Egy másik ismerősöm belgiumban él, ott is szült. Apa flamandul beszél a kicsihez, anya magyarul, a szülők egymással angolul, mert egyik sem tudja a másik nyelvét beszélni. Azt mondta egyáltalán nem zavaró a kicsinek, hogy 3 nyelven is tanul. Nekem azért furcsa, hogy elkezd egy mondatot magyarul és angolul fejezi be.

2018. okt. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőm magyar . A párja Amerikai és nemet országban élnek.

A kislány 4 éves és 3 nyelven beszél:)

2018. okt. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :) Örülök hogy néhányan saját tapasztalatból is írtatok! Én még nagyon messze vagyok ettől a témától de nagyon érdekes számomra!
2018. okt. 10. 07:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!