Menstruacios kerdes?

Figyelt kérdés

Anyukák nektek is előfordul hogy verzeskor neha olyan nagy alvadt verdarabokkal találkoztok? Ezek miert vannak? Nem minden verzesemkor van ez de előfordul es olyankor hatalmas néha félöklömnyi verdarabok is jonnek belőlem. Természetes dolog ez? 32 eves vagyok 2 szer szültem par eve..

Mitől függ hogy valaki mennyit es milyen minőségben menstrual?

Köszönöm a valaszokat



2018. okt. 24. 00:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyéni adottságoktól függ hogy ki mennyit milyen minőségben mentstruál


Persze bizonyos esetekben betegség is állhat a háttérben pl. Endometriózis


Viszont a fél öklömnyi alvadt vér darabokat egyáltalán nem tartom normálisnak nekem a hüvelyem átmérője nincs akkora


Nőgyógyászhoz nem jársz? Ezt vele kellene megbeszélni.



Mindig ilyen volt? Szüles előtt is?

2018. okt. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosi egyetemen úgy tanultuk, hogy a mensruációs vérzés során a vér először a méh üregében megalvad, majd a megalvadt vér a gyógyulás során újra elfolyósodik, és ez az elfolyósodott vér folyik ki, mint normál menstruációs vérzés. Alvadt, darabos vérzés akkor fordul elő, ha a vérzés olyan gyors vagy erős, hogy a megalvadt vérdarabokat lelöki magával, nincs ideje újra elfolyósodni.


Érdemes megnézetni orvossal, de nem biztos, hogy kóros. Nekem tiniként mindig darabos vérzésem volt az első két napon, 25 éves korom után viszont gyengült, és már nem darabos. Azóta már szültem is, a méhemen nincs semmi elváltozás, és a szülés után sem tért vissza a darabos vérzés.

2018. okt. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
értem .szülés előtt ilyen nagy nem volt, kiirásom óta ami majdnem hajnali 1 óra volt, reggel 5 :30 kor is félternyérnyi alvadt vér illetve rendes vér is jött rengeteg. most értem be melóba, most is jött de nem akkora, lehet ez most egy ilyen eset volt csak rémisztő....
2018. okt. 24. 08:45
 4/5 A kérdező kommentje:
és tudom hogy érdemes ellátogatni dokihoz, csak hasonló esetek tapasztalat érdekelt volna köszönöm a válaszokat
2018. okt. 24. 08:46
 5/5 anonim ***** válasza:
A kisebb darabok normálisnak számítanak, de ahpgy leírtad, az ezen túlmutat. Mindenképp vizsgáltasd ki magad!
2018. nov. 1. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!