Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jó szülőnek tartod magad?

Jó szülőnek tartod magad?

Figyelt kérdés
Igazából az érdekelne, szerinted mitől jó szülő egy szülő, milyen egy jó szülő-gyermek kapcsolat, mert ismerek én olyan szülőket is, akik amellett is kitűnő anyának és apának érzik magukat, hogy verik, és akár nyilvánosan is megalázzák a saját gyermeküket, vagy úgy nevelnek, hogy a gyermek tíz év múlva is rettegve gondol vissza a gyerekkorára, de azt érzik, hogy mindent megadtak, mert anyagi támogatást biztosítottak.

2018. okt. 25. 19:29
 1/7 anonim ***** válasza:
37%
Igen.
2018. okt. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
37%
Igen.
2018. okt. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Nem fognak a lányaink saját lakást kapni, sem autót. Most sem kapnak meg minden szir-szart. De rengeteg élményben van részük, együtt van a család, van sok játékuk és szép ruháik. Ha ki kell segîteni őket, az menni fog, felnőtt korukban is. Szeretjük őket és jó példát mutatunk a házasságunkkal is, tudják, hogy az anyukájuk és apukájuk imádják egymást. Úgy érzem, jó szülők vagyunk, és remélem, ők is így gondolják.
2018. okt. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%
Igen annak tartom magam. A gyermekeim boldogak, kiegyensúlyozottak, okosak, jól neveltek, igényesek önmagukra és a környezetükre, nyitottak és alapvetően őszinték hozzánk. Ettől lesz egy szülő jó szülő. Minden más ehhez csak eszköz, de a cél hiába jó a szülőben, ha az eléréséhez rossz eszközt használ pl verés...az ki ütközik majd a gyereken is mert a fenti tulajdonságokból legalább 3-4 nem fog kialakulni.
2018. okt. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
65%
Nem, mert nem vagyok eléggé türelmes. Ennek ellenére a gyerekem okos, értelmes, illemtudó.
2018. okt. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk inkabb atlagosnak. Van amiben mas szulo tobbet enged, van amiben kevesebbet. A türelem se végtelen, de nem is robbanók 5 perc után. Értelmes határokon belül mindent megpróbálok megadni a gyerekmnek
2018. okt. 26. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, és a gyerekeim is igy gondolják :-) Nagyon kötődünk egymáshoz, maximális a bizalom, ezt tudják de soha nem élnek vissza. Tudják a határokat anélkül hogy fel kéne emelnem a hangom. Tudják hogy bármit megteszek értük, mindig számíthatnak rám. Jó tanulók, okosak, figyelmesek. Én nem voltam gyerekként ilyen egyszerű eset és pont azért tudom szerintem mit szeretne egy kamasz.
2018. okt. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!