Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan segíthetnék a kisbabájá...

Hogyan segíthetnék a kisbabájával egyedül maradt nehéz anyagi helyzetű barátnőmnek, ha semmi sem jó neki?

Figyelt kérdés
A barátnőm egyedül marad a 6 hónapos kislányával, az apa lelépett. Nagyon nehéz anyagi helyzetbe került emiatt. Az albérletük ugyan a mai árakhoz képest nem is annyira drága, de sokszor kell nélkülözniük... Én próbáltam neki megoldási javasolatok nyújtani, olyan munkákat adni neki, amit így otthon a baba mellett is tudna csinálni. Pénzügyi vállalkozásom van, ehhez kapcsolódó adminisztratív munkákat szívesen rábíznék és normálisan meg is fizetném, de ő mindig azt mondja, hogy őt ez nem köti le, ő ilyen munka mellé nem tud leülni, ő utál laptop előtt ülni stb. Hogyan segítsek neki így? Annyira rossz, mert tudom, hogy ezzel helyrejönnének és nagyon sokszor panaszkodik, hogy nincs pénz erre vagy arra.
2018. okt. 28. 22:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
96%
Sehogy aki nem látja be hogy rászorul annak nem kell a segítség. Esetleg ha felajánlanád neki hogy támogatod elvárások nélkül akkor biztos elégedett lesz.Ilyen helyzetben nincs min gondolkodni azt a munkát vállalja az ember amit csak lehet! Bocsi az őszinteség ért.
2018. okt. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
17%

- segíthetnél neki olyan munkát találni, amit szívesebben végezne, és amit szintén tudna csinálni otthon, a baba mellett is

- ajándékokkal

- kölcsönnel

- azzal, hogy többször meghívod őt ebédre, vacsorára

- azzal, hogy neki adsz olyasmiket, amik neked már nem kellenek, de még abszolút használhatóak

- egyáltalán azzal, hogy a barátnője vagy, odafigyelsz rá, mellette vagy, hogy kiönthesse a lelkét, ha arra van szüksége, hogy tanácsot adj neki, ha az kell, stb.

2018. okt. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
85%
Sehogy. Lusta dolgozni, arra vár, hogy csak úgy adj neki pénzt. Építsd le mielőbb.
2018. okt. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
94%
Talán ha felnyitnád a szemét, hogy a jelen helyzetben nem válogatni kellene, hanem elvállalni azt, ami van. Persze, sokkal egyszerűbb lenne neki, ha csak szimplán, viszonzás nélkül lehúzhatna...
2018. okt. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
7%
Gondolod, hogy jót tenne egy amúgy is padlón lévő embernek, ha az egész napját utálná?
2018. okt. 29. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
43%
Sehogy. A felajánlott munkát kellett volna elfogadnia. Bár esélyes, hogy nem ah a baj, hogy nem köti le, hanem az, hogy a gyerek még túl nagy figyelmet igényel és ő nem tudja megosztani a figyelmét. Ajánlhatod neki a bölcsődét is, 6 hónaposan már beveszik a gyereket, pláne ha egyedülálló anya. Akkor kereshet normális munkát.
2018. okt. 29. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
77%
Sehogy.Én nem vagyok nehéz helyzetben van munkám és családom,de ha felajánlanád nekem az otthoni munkát és az ezzel járó plusz máris elfogadnám. Ő meg a nehéz helyzetében sem....már mág rég elküldte volna melegebb éghajlatra,de valószínüleg ő tudja,hogy te mennyire jószívű vagy.ne hagyd magad kihasználni
2018. okt. 29. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
60%

A semmi sem jó neki és aközött, hogy nem vállalja el az első lehetőséget, amihez nem ért, nem érdekli, nem jó benne, ráadásul talán érzi is, hogy szánalomból ajánlod fel, nem azért, mert valóban őt akarod, nagy a különbség. Nem tudhatod, lehet förtelmes a helyesírása, rossz a gépe, bármi, csak szégyelli.

Én annak idején elvállaltam olyan munkát, amire simán nemet kellett volna mondanom. Támogató Szolgálat, gyp, szoc vagy eü végzettség kellett. Aztán abból állt a segítség, hogy mosogatni kellett, ablakot pucolni, ásni (gerincsérülés miatt kellett befejeznem a kórházi munkát)... Majd felülni a buszra és menni a következőhöz. Másfél év után teljesen alkalmatlanná váltam az álláskeresésre, az önbizalmam, önértékelésem a béka segge alatt volt és ez sütött rólam.


Segíts neki azzal, hogy segítesz neki való állást találni, biztosan vannak kapcsolataid. Vagy segítesz neki ingyenes tanfolyamot találni, esetleg vállalod addig a gyereket.

Ne alázzunk meg senkit azzal, hogy mi eldöntjük, mi a jó neki és kussoljon, mert rászorul. :(

2018. okt. 29. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
74%

Mondjuk en is elvallalnam ha raszorulnek, de lehet hogy jokora depresszio is mar befigyel a helyzete miatt es nem is tud esszeruen gondolkodni, nincs is kedve semmihez stb.. stb...ugye ami ezzel jar. Ami nem tul idealis mert vele vagy a gyerek akirol gondoskodni kell, ugyanakkor ertheto abszolut ebben a helyzetben.

Lehet bolcsibe kene adnia a gyereket tenyleg, hogy legyen ideje is osszeszedni magat, legyen egy kis nyugodt ideje kisirni, kiduhongni, kiadni magabol ami benne van, kicsit amig nincs a gyerek elkeseredettben lenni, mert baba mellett nem nagyon tud a gondolataira es erzeseire se figyelni ugy ami a feldolgozas szempontjabol hasznos lenne. Biztos a baba miatt ki is van merulve, ezen kivul ez a nagy lelki stressz es megterheles.. valahogy ossze kell szednie magat ami jelen helyzetben baromi nehez, de muszaj lesz. Viszont non-stop babaval meg hosszabb es nehezebb lesz a folyamat.

Apuka fizessen gyerektartast!

Esetleg amig nem szedi ossze magat koltozzon haza az anyukajahoz.

Esetleg kerhetne onkormanyzati lakast, a helyzete miatt. Nem tudom ez hogyan mukodik. De hatha. Vagy valami plusz segely. Barmi

2018. okt. 29. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
58%

Attól, hogy ti elvállalnátok egyből az nem azt jelenti, hogy aki nem az lusta. Én sem vállalnám, de nem lustaságból, hanem mert nem merném elvállalni, mert fogalmam sincs mit kéne csinálnom, nem értek hozzá, pláne ha rajtam lenne a teher, hogy a barátnőmnek csinálnom, aki esetleg még meg is haragszik, ha elszúrok valamit. De nyilván ezt nem akarja elmondani.

Ellenben mondjuk takarítást bármikor elvállalnék.

Meg kell kérdezni, mihez ért, milyen munkát szeretne, nem valószínű hogy most egy számára teljesen új, ismeretlen dologba akar belevágni (mégha nem is nagyon válogathatna).

Egyébként nagyon kedves tőled, hogy segíteni akarsz, csak légy megértő!

2018. okt. 29. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!