Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány éves korig ajánlott a...

Hány éves korig ajánlott a gyermekeket együt engedni fürödni?

Figyelt kérdés

Olvastam olyan psichologiai irásokat,ahol ne ajánlják abszolút,hogy lány és fiu együtt fürödjön.

Sokan azt is ellenzik hogy szülök ne meztelenkedjenek gyerekei elött. Ehhez mit szóltok? Nálunk pl nem volt eddig gond,mikor tusolunk,és a gyerköcök is velünk voltak,söt vices bohockodás volt belöle.. Viszont kettö baratnöm is ellenzi ezt... Kivancsi vagyok,más anyukák mit szólnak ehhez. 35 Anyuka



2018. nov. 1. 23:09
 1/10 anonim válasza:
28%
Ez egy ilyen újabb amerikai prűd marhaság ami hozzánk is begyűrűzött. Finnországban pl. az egész család pucéran ül együtt a szaunában, Japánban meg bemászik a nagypapa a kádba az 5 éves kislányhoz, mégse pszichológiai degeneráltak élnek ezen országokban.
2018. nov. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem nem higiénikus a gyerekeket együtt fürdetni.

Olyan 10-12 évesen pedig már szerintem kezdődik a kamaszodás,nem szerencsés.

2018. nov. 2. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
44%

2.Nem értelek. Mi ebben a nem szerencsés?

Hanen balszerencsés?

Mitől az?

2018. nov. 2. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%

addig amig a gyereket nem zavarja

am meg kérdés h a család milyen

én spec nem érzem azt h prüdnek kellene lennem

és a gyereket is arra nevelem h a meztelenséág természetes a test szép és nincs mit szégyelnie


három gyerekem van 44 vagyok

nem egyszer voltunk naturista strandon is

én spec 7-16 éves korom között minden nyáron ott nyaraltam ...

és nem vok model alkat :D

2018. nov. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

Amíg őket nem zavarja fürödhetnek együtt nyugodtan. Ha jól emlékszem mi ovis korunk végéig együtt fürödtünk a bátyámmal. A fürdés végén anyukám mind a kettőnket lezuhanyozott, a pancsolás a játékról szólt. Amikor már nem együtt fürödtünk, akkor zuhanyoztunk egyedül nem volt fun. :D Nekem mondjuk lányaim vannak szóval ez a nemi kérdés nem téma.

Direktben nem meztelenkedünk előttük, de ha bejönnek mikor zuhanyozom vagy öltözöm, csinálom tovább természetesen és nem csinálok belőle ügyet. A férjemhez nem szoktak bemenni, az apáknak úgy látszik jár az egyedül fürdés és WC-zés. :D De ha őt meglátják pucéran abból sem csinál senki ügyet. Majd amikor már zavarba jön a gyerek a látványtól, nem megy be és kész. Szerintem kifejezetten káros a meztelen testet valami bűnös dolognak beállítani. Aztán majd amikor változáson megy át a teste (pubertás, első menstruáció, szex stb.) nem mer kérdezni róla hanem a neten meg a sulitársaktól szedi össze a sok hülyeséget

2018. nov. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%

Gyerekeim olyan 9-10 évesen kezdtek el szégyenlősködni.

Sose mászkáltam meztelenül direktbe előttük, de sokszor láttak, nem jöttek tőle zavarba.

Fiam 20 éves, mondjuk simán átveszem előtte a pólóm ha úgy van, egyikünknek sem kellemetlen.

2018. nov. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a 7 éves fiam már nem szeretne együtt fürödni 2 éves öccsével. Kb 1 évig fürödtek/tusoltak együtt. Tiszteletben tartom a döntését.
2018. nov. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
58%

Mi is fürödtünk együtt a 7évvel idősebb nővéremmel egy darabig.

Igazából szülőkkel az ödipális korban szerintem érdemes abbahagyni (az ellenkező némű szülő iránt érzett vonzalom, azonos nemű szülvel való rivalizálás), ez olyan 3-6 éves korban mindenkire jellemző, csak eltérő mértékben talán. Ezt amugy a pszichológia mondja, nem én találom ki a prűd fejemmel.

Az én anyám, testvérem is átöltözött előttem simán és én nagyon kellemetlenül éreztem magam a látványtól. Szerencsére apukámat nem láttam soha meztelenül. Mivel én emlékszem erre a kínos érzésre, így én ügyelni fogok rá, hogy a gyerek előtt szándékosan ne meztelenkedjek. Nyilván nem bűnnek akarom beállítani a dolgot, de szerintem nem árt, ha nem természetesnek kezeli a mezelenséget, hiszen nem is járunk az utcán meztelenül, sőt nem illik, közszeméremsértés stb. Pláne ha mondjuk valaki zaklatni kezdi, még el se kezd gyanakodni, ha levetkőztetik mert az normális?. Engem érdekelne miért kell a meztelenséget természetesnek venni azok szerint akik ezt írták? Jöhet privát is mert esküszöm nem értem.

2018. nov. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
3-as úgy értettem,hogy 10-12 éves korban már elkezdenek szégyenlősek lenni a gyerekek,és kényelmetlen lehet nekik,hogy meztelenül kell fürdeni a testvérével,vagy egyáltalán az,hogy a szülei is jelen vannak.
2018. nov. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
..és ha még nem kezdenek szégyenlősek lenni, akkor is felhívnád rá a figyelmüket, vagy hagynád amíg kialakul bennük? pl 14-15
2018. nov. 3. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!