Mit adjak neki enni?

Figyelt kérdés

Kisfiam másfél éves.Viszonylag simán ment a hozzátáplálás.

Mostanra viszont nem eszi meg sem a kenyeret, sem zsömlét, kiflit, péksütiket.Se a sajtot, se tejbegríz,se tejberizs. Kenyeret csak a tojásba belesütve eszi meg, de ugye tojást nem ehet mindig.A főtt ételekkel nincs gond.

A reggelivel és vacsorával vagyok gondban.Gyümölcs, paradicsom, felvágottak, joghurt,tej, kakaó az megy.

Zabkását is próbáltam, azt sem eszi.

Mennyire gond, ha nem fogadja el azokat amiket felsoroltam?Vagy milyen alternatívák vannak?

Egyébként teljesen jól fejlett gyerkőc, nincs gond a fejlődésével.

Gond ez egyáltalán?



2018. nov. 6. 08:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Ketszersult, abonett, kreker. Zöldségek, túró. Nem igazan értem, mi a probléma.
2018. nov. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hajdinakása, köleskása, rizskása, polenta, gyümölcsjoghurt, gyümölcsök, zöldségek, banánpalacsinta (2 tojás, 1 banán, fahéj összekeverve kicsi palacsintának megsütve).
2018. nov. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1es!Nem tudom probléma e.Csak feltűnt, hogy semmilyen pékárút meg más dolgokat sem eszik meg, amiket felsoroltam. Így felmerült bennem, hogy egészséges e a táplálkozása, megkap e minden tápanyagot amire szüksége van a szervezetének.Lehet nem jól fogalmaztam meg a kérdésem.

2es!Kásák teljesen kilőve.

2018. nov. 6. 08:40
 4/10 anonim ***** válasza:
51%

Én sem eszek se kenyerét, se pekarut. Semmi egészségügyi problémám nincs.

Esetl3g próbálj neki adni gabonapelyhet, muzliszeletet. Gabonapehelybol van millió forma és íz, hátha valamelyik megtetszik neki.

2018. nov. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A 2 évesem jelenleg nagyjából semmit nem eszik meg, a napi menüje tejeskávéból + kakaóból áll. Levest, tésztát esetleg megeszi, de se főzelék, szendvics, péksüti, zabkása, krémtúró... Pedig ezeket ette korábban :/ Védőnő szerint nem gond, amíg fejlődik.
2018. nov. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Addig jó, amíg a főtt ételt megeszi. Az enyèm egy idő után azokat se ette. Reggeli-vacsoránál ugyanez ment kb. Csak a bundás kenyér és pirítós jöhetett szóba. Ennyi idősen a grissinit szerette rágcsálni, azt adtunk a szalámi, párizsi mellé kenyér helyett. Kipróbálhatod, hátha bejön neki a ropogtatás. A sajtot a mai napig reszelve eszi csak meg, kis tálkában így tettem elé, úgy elcsipegette. A virslit szerette mèg mustárral. A gabonapelyheket én nem ajánlom, cukor és gyorsan felszívódó szénhidrát. Nálunk a csokis golyó ment egy ideig, semmi más nem kellett neki, de az csak nasi, nem tápláló reggeli. A tejbegrízt is csak óvódás korában volt hajlandó megenni, pedig próbálkoztunk. A tejberizst a mai napig nem eszi, pedig már 7 éves. Esetleg adhatsz neki korpovit kekszet natúr joghurttal, vagy főtt tojással, nálunk az is bejött.
2018. nov. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Semennyire nem gond, ha nem eszik pékárut meg kenyeret.


Minek erőltetni? Eszik gyümölcsöt, tojást, húst, zöldséget. Azaz tök egészségesen és táplálóan eszik, amit az is igazol, hogy jól fejlődik.

2018. nov. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Most a kisebbik lányom ezt csinálja, de nem esek kétségbe mert a nagynál is így volt. El fogja nőni. A vacsi nálunk vagy felvágott paradicsommal, sajttal, vagy virsli. Tojást szo-szo megeszi, attól függ milyen kedve van. Legújabb a pizza, ez is elmegy nála. Próbálgasd, kínálgasd.
2018. nov. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
13 honaposom kb 1,5 hete csak abonetet reggelizik.
2018. nov. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi a sok választ, akkor nem aggódom.

Lehet csak az én fejemben van az( valószínűleg tévesen) hogy nem lakik jól pékárú nélkül.


Gabonapelyhely, szárazabb rágcsikat nem merek neki adni, sajnos az én defektem,félek, hogy megfullad...gyönyörűen eszik egyébként, van 13 foga, tud rágni is, kanállal is ügyesen próbálkozik.


Most ne röhögjetek ki: 3. gyerek...mégis olyan vagyok mint egy elsőgyerekes anyuka.

Annyi, hogy a másik kettő 20 és 13 évesek, nagyon rég voltak kicsik.

Köszi mindenkinek!

2018. nov. 6. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!