Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki nem ahhoz a gyermekorvosho...

Aki nem ahhoz a gyermekorvoshoz vitte a gyermekét akihez körzetileg tartozik, jár külön a védőnőhöz is tanácsadásra?

Figyelt kérdés
2010. jún. 25. 14:33
 1/7 anonim ***** válasza:
nem nagyon értem a kettő hogy függ össze, kell a gyerekorvoshoz menni, a védőnőhöz is kötelező jelleggel, nálunk területileg nincs gyerekorvos, Pestre járunk,ill általában kijár, a védőnőhöz viszont nekünk kell mennünk....bár szinte ugyanazt nézik, ezért néha bosszankodunk mi anyukák
2010. jún. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Persze, kell járni. nálunk például nem egyben van a védőnői tanácsadó és a körzeti gyermekorvosi rendelő sem. Mi mindig külön megyünk.
2010. jún. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi sem a körzetileg illetékes gyermekorvoshoz járunk. Mivel hozzá minden hónapban jártunk tanácsadásra, az ottani védőnők megmérték a súlyt, magasságot, utána ezeket az adatokat bediktáltam a saját védőnőmnek. Ő azt mondta hogy nem kell emiatt külön elvinni hozzá a kisfiamat, jött minden hónapban. Mivel már majdnem 2 éves a kisfiam, most már ritkábban jön.
2010. jún. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én értem a kérdésedet. Mi sem a a faluban lévő háziorvoshoz (itt nincs gyerekorvos) vittük a gyereket, hanem a közeli város egyik gyerekorvosához. Mi járunk a gyerekorvoshoz havonta tanácsadásra, ahol mérnek súlyt, magasságot ill. a dokinő megvizsgálja, beírják a kiskönyvbe is. Viszont a mi védőnőnkhöz is szoktunk menni, ide a faluba talán havonta jár ki gyerekorvos, de mi még nem találkoztunk vele, mert a babánk 6 hetes, egyszer kellett volna menni, de akkor csipőszűrésre kellett mennünk. Egy szóval én is sokat gondolkodom, hogy kell-e mindkét helyre menni, de mivel pont szemben vana védőnői szolgálat, ezért szerintem minkét helyre fogunk járni, baj nem lehet belőle (gondolom).
2010. jún. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mi úgy vagyunk, hogy a kisfiam lassan 2 éves, és a saját védőnőnél a születése óta nem voltunk. A gyermekorvoshoz járunk havonta tanácsadásra, és az ottani védőnők mérik a gyereket.
2010. jún. 25. 15:41
 6/7 anonim ***** válasza:

Én 3 hónapos korában vittem a lányomat át másik gyerekorvoshoz (másik körzetbe, másik településre).


A védőnőhöz havonta bementünk mérésre, most már elmúlt egy éves és nem kell menni csak 15 hónaposan. De csak mérni, megint.

Hozzánk nem nagyon jön, mióta orvost váltottunk, előtte hetente itt ült. 9 hónap alatt 1x volt kint.


Egy bajom van ezzel a helyzettel, hogy nem egyezik a védőnő és doki néni álláspontja a táplálkozásban, védőoltásokban, stb, szóval adódnak érdekes helyzetek néha.

2010. jún. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi mindig ugy csináljuk a védönőnkkel,hogy orvosi megjelenés elött elmegyünk hozzá és ő méri meg,és az ottani védönőknek már nem kell ezzel foglalkozni.De ha ugy jön ki ők is nagyon szivesen megmérik és adnak tanácsot.Én rákérdeztem anno,hogy kell mennünk a mi védönőnhőz ha az orvosnál megtudják mérni és tanácsot is kapunk.Azt mondták a státusokra kötelező a saját védönőnknél megjelenni.
2010. jún. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!