Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek lenne igény...

Szerintetek lenne igény szülésznői felvilágosításra, tanácsadásra, beszélgetésre?

Figyelt kérdés

Elsősorban az első babás kismamák vagy a gyermekvállalás előtt állók véleményét kérdezném.

Arra gondolok, hogy elmennétek-e (vagy házhoz hívnátok-e) szülésznőhöz, hogy nyugodt körülmények között feltehessétek kérdéseiteket, megtudhassatok mindent, ami a terhesség és a vajúdás/szülés alatt történni fog, a szülés után, a hazamenetelkor várható dolgokról, nehézségekről. mikor mire kell odafigyelni, stb.

Tudom, hogy van az orvos és a védőnő is, de az a tapasztalatom, hogy mégis nagyon sok kérdés, félelem marad a kismamákban. Elég csak itt olvasni a rengeteg kérdést.

Ha jó ötletnek tartjátok, áldoznátok-e erre és ha igen, mennyit?


2011. máj. 16. 09:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

èn Németországban élek és itt van ilyen. Még a biztosítás fizeti is.

Itt a védönö és a bába ugyan az.

Szülésfelkészítönek hívják, és kb 14 óra összesen. van több féle is attól függ a bába hogy szervezi. itt a bábák vagy magánpraxisban dolgoznak (ezeket mind a biztosító fizeti) vagy korházban szülésznöként. a magánpraxisban úgy vannak mint védönök, terhes gondozást és szülés után házhoz mennek. De sokan korházban is dolgoznak és magánpraxisuk is van. vagy is egy anyuka mehet terhesgondozásra ugyan ahhoz a bábához ahol majd szülni fog aztán ugyan az a bába megy ki 6 hétig a babát megnézni.


Mi páros elökészítön voltunk, de van ahol csak kismamák mehetnek és van ahol felesbe az elsö pár alkalom csak tehresek, majd a párral.

14 óra változóan oszlik el, lehet olyanra menni hogy intenzíven egy hétvége alatt. lehet olyanra hogy minden hónapban pl egy délelött, vagy ahogy mi voltunk 7 héten keresztül minden csütörötök 2 óra.

8 pár volt, mindenki nagyon élvezte a fiuk sokat viccelödtek, és valahogy bele lendültek a fiuk hogy ne csak üljenek mellettünk mint egy nagyrakás szerencsétlenség. de szóba jött minden, az utolsó óra csak a szoptatásról szolt. szülés pozókat mutatott a bába, légzést tanította stb...

de míg magyarországon csak háton lehet szülni, szinte semmi módszer nincs a vajúdás könnyítésére addig sokmindent nem tudsz mutatni a kismamáknak.

nálunk be kell jelentkezni a korházba ahol szülni akarsz, majd felveszik az adatokat, és egy bába elbeszélget veletek és leírja hogy is akarsz szülni, mi az amit tuti nem akarsz stb...

pl engem rögtön elküldtek sétálni mert úgy gyorsabb a vajúdás, aztán állva vajúdtam, majd az elsö tolóknál elküldtek pisilni és 2 fájást a wc-n ülve kellett megvárni (nagyon jó volt, sokkal kevésbé fájt), majd oldalhelyzetben kezdtem el szülni, iszonyat erös tolófájások jöttek töle. aztán mivel csúszkált a baba sajnos hátra kellett feküdnöm és vágni kellet és vákummal tartották a bébim.


de fent vagyok egy magyar baba-mama forumon és ilyen lehetöségei senkinek sem voltak. mindnekinek háton egy pózban kellett vajúdnia, szülnie. plussz szinte mindenkit nyomnak oxitocinnal, sürgetik a szüléseket.

2011. máj. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én nem fizetnék érte, hisz a kh-ban ezt ingyenesen is megteszik.

De mások talán igen, ki kell próbálni, sztem működne, csak jól kell menedzselni a vállalkozásodat. honlap, webhiredetések, védőnői és orvosi ajánlások, ismerősháló mozgósítása, rendezvényeken való hirdetés stb...

2011. máj. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
2. vagyok, bocsánat az offért: azért itthon se mindenkinek KELL háton vajúdni meg szülni, én vagyok az élő ellenpélda (pedig mindkétszer állami intézményben szültem, és nem volt fogadott orvosom)
2011. máj. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én jó ötletnem tartom. Pláne akkor ha semleges környezetben egy "baráti" beszélgetés körülményei között megvalósítható. Hát az igazság, hogy pénzt olyan nagyon sokat nem áldoznék rá. De mindenképpen jobb ötlet, mint amikor egy nem rég szült nő és egy első terhességes kismama beszélget. Ha volt valami apró komplikáció a szülésnél, vagy nagyon erősek voltak a fájások, akkor az első terhességes kismama teljesen elbátortalanodik.
2011. máj. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy vannak országok, ahol ez (vagy ehhez hasonló) működik, de itthon biztosan nem. Abból indult ki az ötletem, hogy egy barátnőm 10.000 Ft-ot fizetett egy dietetikusnak, amikorfél éves volt a babája, hogy összeállítson egy személyre szabott étrendet és táplálási tanácsokat adjon. Erre hozott a nő egy internetről bárhonnan letölthető listát, kicsit kipofozva....

Én viszont nem tudok elmenni úgy társaságba, hogy amint kiderül, szülésznő vagyok, ne terelődjön erre a téma. Ha meg várandós vagy babavállalás előtt álló is van ott, akkor számomra vége a bulinak :-)

Hiába van orvosuk, fix kórházuk, rengetek kérdésük, aggályuk van, amit vagy időhiány vagy szégyenlősség vagy bármi más ok miatt nem tudnak feltenni az orvosuknak vagy a kórház más dolgozóinak.

Ezért gondolkozom ilyesmin.

Köszönöm az eddigi válaszokat és még szívesen vennék többet is!

2011. máj. 16. 12:26
 6/13 anonim ***** válasza:

Elsö vagyok,


szerintem van jövöje. Ha kisebb faluban vagy városban laksz, akkor ha tudod magánválalkozásban csinálni, vagy esetleg a korházaddal beszélj hogy velük összefogva, elöre meghírdetve pl minden hónap elsö hétfö este tartasz ilyet. de jól felkészülten kell, akár tarthatsz olyat hogy terhességröl másképp, pl szülésznö szemszögböl, vagy könnyen szüljünk kurzus. ha meg sem próbálod nem tudod meg.


én amúgy áldoznék mindenképpen, itt a páromnak 80€-ba került hogy jöhetett velem, mert neki a biztosítás nem fizeti. hát szép kis összeg, de nem volt hiába a kifizetése.

2011. máj. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szia! Én éppen szülés előtt álló kismama vagyok, aki az első babáját várja. Ha lett volna ilyen szolgáltatás, nagyon szívesen igénybe vettem volna, áldoztam is volna rá 5-10 E Ft között. Szerintem más az, amikor a kórházban 10-15 embernek válaszolnak a kérdéseire, meg más az, amikor csak a férjem, és az én kérdéseimre válaszolnak, úgy, hogy csak ránk figyelnek. Szerintem ez egy nagyon jó ötlet.
2011. máj. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm Neked is, kedves utolsó válaszoló. Az árban én is ebben a kategóriában gondolkodom, és szerintem is az lenne a lényeg, hogy nem csoportos foglalkozás, hanem tényleg személyre (párra) szabottan. Plusz, aki egyszer részt vesz, utána kapna egy e-mail címet, ahol a későbbiekben is kérdezhetne.
2011. máj. 16. 13:42
 9/13 anonim ***** válasza:

Én ki is fizettem érte a pénzt, mert magán helyre jártam. Ha jól emlékszem, akkor olyan 25 ezer volt. Fontosnak tartottam. 3 alkalom volt összesen és igazából, bár nem sajnálom ilyenre a pénzt, de felesleges volt, mert nem mondott semmi újjat, pedig első baba. Mindent meg lehet találni mostmár a neten. Meg előtte megnéztem a szülés címú dvd-t, nagyjából ott is elmondtak mindent.

Úgyhogy, nekem felesleges volt.

2011. máj. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, természetesen, egyedül voltam ezen a felkészítőn. És utána bármikor felhívhattam a szülésznőt és ő is felhívott párszor, hogy van-e kérdésem, de sosem volt. A mai világban olyan sok hely van, ahol információhoz lehet jutni, én már a felkészítő előtt utánanéztem mindennek:)
2011. máj. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!