Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A GYED időtartama biztosítási...

A GYED időtartama biztosítási jogviszonynak számít?

Figyelt kérdés
2010. jún. 25. 16:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha a GYED időtartama alatt is fennáll a munkaviszonyod (tehát fizetés nélküli szabadságon vagy), akkor lényegében igen a válasz, mert a bizosítotti jogviszonyt a munkaviszony keletkezteti. Tehát nem azért vagy biztosított mert GYED-en vagy, hanem azért kapsz GYED-et, mert van egy olyan biztosítási jogviszonyod, ami alapján jogosult vagy rá. De mivel a GYED egy ellátás, nem képezi alapját más pénzbeli ellátásnak, tehát újabb gyermek utáni GYED vagy táppénz kiszámolásakor nem veszik figyelembe. Nem tudom, erre voltál-e kíváncsi. Ha nem, pontosítsd a kérdésed.
2010. jún. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Bocs, a beleugatásért, de a TGYÁS-hoz kérdezed?

Mert ott elvileg igen, nem?

"2010. május 1-jétől a terhességi-gyermekágyi segélyre jogosultsághoz szükséges előzetes 365 napi biztosítási időbe be kell számítani

- a biztosítás megszűnését követő táppénz, baleseti táppénz, terhességi-gyermekágyi segély, gyermekgondozási díj folyósításának az idejét,

- közép- vagy felsőfokú oktatási intézmény nappali tagozatán egy évnél hosszabb ideje folytatott tanulmányok idejéből 180 napot,

- a rehabilitációs járadék folyósításának idejét."

2010. jún. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok: a második válaszolónak teljesen igaza van, az biztosítási idő számításánál tényleg beleszámít. (Én csak az összegére gondoltam a válaszadásnál.)
2010. jún. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A TGYÁS-hoz és a GYED-hez kérdezem. A 365 napom csak ezzel lenne meg. Amikor lejár a GYED-em akkoriban fog születni a 2. baba. Nem tudom utána mit fogok kapni. Ha csak alanyi jogon a GYES-t az szívás.
2010. jún. 25. 20:02
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen Gyed alatt is megmarad ez a jogviszonyod, ha megvan a munkahelyed. A jogviszony nem ellátáshoz kötött, hanem munkaviszonyhoz, tehát táppénzen, Tgyás, Gyed, Gyes alatt... ugyanúgy biztosított vagy, ha megvan a munkaviszonyod. Így mindez beleszámít a 365 napba:)

Kapni fogod a Tgyás-t és a Gyed-et is.

2010. jún. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Én is hasonló helyzetben, csak még ennél is bonyolultabban vagyok.

Ajánlom figyelmedbe:

*****

Én ebből okosodok. :)



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. jún. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az OEP honlapján megtaláltam a választ. Számít. Remélem....
2010. júl. 1. 15:09
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem számít bele!!!
2012. jan. 18. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!