Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Valaki segítene nekem CSED-del...

Valaki segítene nekem CSED-del kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Munkahelyem elvileg nem tb kifizető hely, legalábbis a könyvelő szerint;


Azt mondta így a cégnek semmi dolga velem a továbbiakban. Viszont olvastam foglalkoztatói igazolásról stb.


Szóval valaki tudna segíteni, ha nem tb kifizető hely a munkahelyem, akkor hogyan kell a csedet igényelni?



2018. nov. 26. 16:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
OEPnel kell a papírjaiddal meginyelni a csedet.
2018. nov. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem kell a munkáltatótól semmilyen igazolás?
2018. nov. 26. 16:32
 3/11 anonim ***** válasza:
Kell a munkáltatói igazolás, a CSED igénylőt júliustól már csak online lehet leadni és a munkahelyednek kell beküldenie a papírokat. Eddig lehetett úgy, hogy odaadták az igazolást és te bevitted, de most már csak online ők küldhetik be.
2018. nov. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Igen most utána néztem és látom hogy csak elektronikusan lehet kitölteni az igénylést, de ezt én nem tölthetem ki? Nem intézhetem én?


Az a baj hogy annyira bénák nálunk a könyvelők, hogy félek el fogok esni a csedtöl mert nem lesz idöre kész..:S

2018. nov. 26. 19:34
 5/11 anonim ***** válasza:
Le kell azt hiszem tölteni hozzá egy programot, nem akarok hülyeséget mondani, de szerintem te is megtudnád csinàlni csak akkor nem a munkáltatótól kapják meg és ennek pont az a lényege.. bár valahogy alá lehet gondolom íratni.
2018. nov. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


A többi papírt, mint pl családi pótlék, anyasági, én intézem igaz? Azokhoz nem kell semmi a munkáltatótól?


És még annyiban tudsz segíteni hogy a csednél van-e határidő? (Pl szülés után x napig nyújtható be a kérelem)


Érdemes lenne a céggel egy papírt aláíratnom hogy megkapták tőlem a kérelmet hogy igényeljék nekem a csedet..? Nem tudom hogy "biztosítsam" be magam,


Pl párom - ő is a cégnél dolgozik- a táppénzét nem kapta meg, de adóznia kellett utána, szóval érdekesen működik a cég.. ilyenkor nem tudom mi van, vagy hova tudok menni ha nekem is ilyen problémám lesz.

2018. nov. 26. 20:12
 7/11 anonim ***** válasza:

A többit már te intézed anyaságit stb.

Ha jól emlékszem személyesen leadhatod magát CSED kérelmet a kormányablaknál és csak a munkáltatói igazolás kell online de ez nem biztos. Ha így van akkor tudod bizonyítani, hogy miattuk nem kapod meg a pénzt.

Ha mindent nekik kell leadni akkor tényleg jobb ha aláíratsz valamilyen átvételi elismervényt mert ha pl. szülés előtt 28 nappal kéred akkor a kiskönyvedből kell adnod nekik fénymásolatot a szülés várható időtartamáról.

2018. nov. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Úgy tervezem hogy szülés után igényelném, 2-ra vagyok kiírva, de addig is bármikor jöhet a fiam.. csak azt nem tudom hogy nem-e csúszok ki az időből emiatt..


Úgy látom már csak elektronikusan lehet kitöltetni, szóval holnap felhívom a hivatalt azért megkérdezni, hogy hogyan működik ez, mert a cég könyvelője nem tudja...

2018. nov. 26. 20:24
 9/11 anonim ***** válasza:
Ja és úgy a legegyszerűbb ha nem a sima CSED igénylőt adod le, hanem a CSED-GYED igénylő lapot amin egyben van a kettő mert így a Gyed igénylésnél nem kell újra foglalkozni ezzel meg bemenned a munkahelyedre hanem előre letudva az egész és automatikusan utalják azt ha lejár a CSED.
2018. nov. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Uuu ezt se tudtam!:O nagyon köszönöm!!
2018. nov. 26. 20:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!