Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Csed igényléssel kapcsolatban...

Csed igényléssel kapcsolatban mi kell?

Figyelt kérdés

előre igényeltem kiírt dátum előtt 28 nappal. Most olvastam, hogy a terhesállományba vételről kellett volna fénymásolatot mellékelni, de én az utolsó leletemet mellékeltem (mellesleg nem is találtam olyan, hogy terhesállományba-vétel papír..). Lehetett volna a kiskönyv másolatát, de azon az oldalon, ahol fel van benne tüntetve a kiírt időpont, nincs se név, se TAJ se semmi, gondoltam, így hogy tudnák azonosítani, ezért az utolsó leletemet adtam be. A munkahelyem (önkormányzat) kifizetőhely, így mikor kapom meg a juttatást? A szeptember eleji fizetésemben benne lesz minden? Aug. elején dolgoztam/szabin voltam, utána táppénzen pár napig, majd megkezdtem a csed időszakát (aug. 23-tól indult). Amit szept. elején utalnak, abban benne lesz mind a 3 ellátási forma? Vagy hogy fogom megkapni?

első baba, nem volt még ilyennel tapasztalatom


2016. aug. 26. 00:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Mindig elöző hónap kövrtő a kifizetés!

Ha augusztusba vettél mindent igénybe meg ki akkor rész arányosan kapsz mindent!

Ha teljesen havi csedet igényeltél augisztusra akkor szeptemberbe azt kapod!

Ugyan ez vonatkozik a táppénzre és a szabadságra is!

De lehet érdemesebb lett volna akkor igénybe venni a csedet ha már megszültél és addig táppénz vagy szabi vagy meló.

A csed csak 168 nap! Nem sok!

2016. aug. 26. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
több a csed nekem, mint a TP, így érte meg. Azért a 40hetet szerintem ritkán dolgozzák végig :) így is elég jól húztam, ráadásul nem egy laza irodai munkám van :)
2016. aug. 26. 08:02
 3/6 anonim ***** válasza:

Fontos kérdés amikor elkezdted a csedet lezárattad a háziorvossal a tpdet? Ha igen neki akkor kellett volna adnia egy terhesállományba vételi papírt. Olyan mint a tps csak máshogy van kitöltve.

Ha nem voltál lezáratni az nagy baj.

2016. aug. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A csed mindenkinek több mint a táppénz!

De persze de döntessz!

Én táppénzen voltam meg gyeden a naggyal!

Veszélyeztett terhesként!

2016. aug. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

félreírtam, a gyednél kevesebb a TP. így 1 hónapig tovább kapok magasabb juttatást. ha most TP-re mentem volna, az nekem anyagilag rosszabb lett volna.


Kaptam lezárós papírt is már akkor, mikor TP-re kértem magam, mert csak 3 napról volt szó, kiadták azt is, hogy ne kelljen visszamennem. Szóval akkor elvileg amit a háziorvos adott papír, az a terhesállományba vételes? Annyira nem olvasgattam el, mi van rajta, arra emlékszem, kézzel ráírta (mondjuk egészet kézzel töltötte ki), hogy a szülés várható időpontja mi. Akkor ez lehetett az, igaz? Nem szólt a munkaügyes, hogy valami nem oké, csak inkább biztosra szeretném tudni, hogy minden OK.

2016. aug. 26. 12:20
 6/6 anonim ***** válasza:

Oke!

Igen a tp kevesebb mint a gyed.

Na de mindegy is!

Szól a munkáltató ha valami nem oké!

Csak azt szokták elfelejteni mivel járnál jobban!

De!

Mivel csak pár napot voltál tpn az nem sok.

Mrgszületik a baba csed vagy már előtte 28 nappal majd 168 nappal később gyed amit szintén kérvényezni kell egy nyilatkozaton vagy kézzel irottan.

Családi pótlék igénylés attól a naptól hogy megszületett és anyasági.

Ezekhez anyakönyvi kell tb kártya adókártya lakcim.

Ha jól emlékszem.

2016. aug. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!