Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi idő után találtál munkát?

Mennyi idő után találtál munkát?

Figyelt kérdés
Csak olyanokhoz szól a kérdésem, akiknek megszűnt a cég, ahol dolgozott és új munkahely után kellett, hogy nézzenek. Érdekelne, hogy mit írtak az önéletrajzba a gyed miatt kieső időszak helyére, pl terhesség végéig x helyen dolgoztál majd 2-3 év szünet (ez alatt mit csináltál, ha semmit, azt hogy írtad bele?) És milyen munkát találtál, olyat, amilyet szerettél volna vagy elvállaltál bármit (pl sori munka mondjuk)?
2018. nov. 28. 20:33
 1/8 A kérdező kommentje:
Mielőtt valaki kötekedne nyilván a gyerekre vigyázunk, ezért vagyunk gyed-en, de vannak, akik tanfolyamot végeznek pl és vannak, akik tényleg csak otthon ülnek. Hogy magyarázod a 2 év szünetet, hiszen sok helyen nem jó, hogy te 2 évig nem dolgoztál. Én beleírtam egy tanfolyamot az önéletrajzomba, amit elvégeztem estin. És 1 hete keresek munkát, mert nemsokára lejár a gyed-em és szeretnék majd dolgozni, de nem mindegy, milyen a munka.
2018. nov. 28. 20:36
 2/8 anonim ***** válasza:

Így írtam bele:

2010-2014 itt dolgoztam

2014-2016 GYED-en voltam

Nem hazudtam róla,hisz ugyis kiderül hogy van gyerekem.

2 hónap alatt találtam új munkát, olyat amit szerettem volna,azóta is ott dolgozom.

2018. nov. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én,ahol dolgoztam,mikor kiderült,hogy terhes vagyok,el is küldött. Szerződéses munka volt. Mivel olyan régen dolgoztam már (9 éve), mielőtt terhes lettem,ezért mikor megszűnt a munkahelyem, csak 3 hónap munka kellett volna a Gyed-hez.

Ezért be lettem jelentve egy céghez. Admin munka,nem nagy ügy. Onnan kaptam utána Csed-et, Gyed-et. Amikor már nem szopott napközben a lányom,elvégeztem egy tanfolyamot.

Eredetileg tanár vagyok (magyar-könyvtár szakos). Hozzá elvégeztem egy gyógypedagógiai segítő munkatárs tanfolyamot cirka 200.000Ft-ért...


Mikor kerestem munkát,találtam is. Kollégiumi nevelőtanár vagyok egy sérült fiatalokat oktató középiskolában.


De kellett hozzá a tanfolyam,hogy frissítsem a tudásom. A diplomám régi,2005-ös.

2018. nov. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én annyit írtam az önéletrajzba,hogy x időponttól gyed-en vagyok. Talán. De lehet,hogy csak a kft. nevét írtam oda,ahová be voltam jelentve. Már nem emlékszem.
2018. nov. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én az utolsó gyerkőc 4 éves korában kezdtem munkát keresni, kb 1 hónap alatt találtam is, teljesen jó, végzettségemnek, tapasztalataimnak megfelelőt. Az önéletrajzomból látszott, hogy GYED-en voltam, ráadásul sokáig, de azt is beleírtam, hogy az utolsó 2 évben otthonról csináltam ezt-azt, meg besegítettem a férjem vállalkozásába.

Letagadni a GYED-et felesleges szerintem, ha igényelsz adókedvezményt, úgyis egyértelmű lesz, hogy vannak gyerekeid. :) De az otthonról végzett munkám jelentőségét én egy icipicit eltúloztam pl. O:)

2018. nov. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem tagadom le csak nem tüntetem fel.

Én tanfolyamot írtam bele 2 évest végeztem el a gyed alatt, még tart a gyed, a korábbi munkahelyemet feltüntettem, hogy x időtől y időig.

Tegnap felhívtak egy munka miatt most várom, hogy a főnök jelentkezzen és behívjon interjúra, mert azt mondták, számolhatok nyugodtan azzal, hogy lesz elbeszélgetés.

Telefonban megkérdezte a nő, hogy van-e gyerekem, férjem mondtam, hogy van!

Én nem szeretem az önéletrajzba beleírni, akinek kellek, az vegyen fel, akinek nem, az ne, telefonban úgyis megkérdeznek egy-két dolgot és ott elmondom.

:)

No meg a mai világban facebook, és mindent kiderítenek rólad..

2018. nov. 29. 11:07
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsó: na,pont ezért nincs facebookom.
2018. nov. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sajna nekem van..:S
2018. nov. 29. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!