Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi idő alatt találtál...

Mennyi idő alatt találtál munkat (bsc közgazdász)?

Figyelt kérdés
Én kezdem úgy érezni, hogy reménytelen az egész, hónapok óta nem találok semmit, pár helyre behívtak de vissza sem jeleztek. Nyelvvizsgám középfokú angol van. Mit tegyek? Hagyjam a kozgazt es foglalkozzak valami mással?
2016. jún. 2. 11:36
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
54%
Milyen szakon végeztél? Mert Magyarországon a turizmus-vendéglátás is közgazdász diplomát ad, de nem sok köze van hozzá.. És milyen területhez értessz?
2016. jún. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
Gazdálkodási és menedzsment szakon. Pályakezdő vagyok sajnos :-(
2016. jún. 2. 12:40
 3/41 anonim ***** válasza:
89%
Az a baj, hogy közgázosokból Dunát lehet rekeszteni. Csak akkor lehet vele elhelyezkedni, ha beszélsz legalább középfokon 2 nyelvet. Engem mindig is azért vettek fel. Amúgy reménytelen.
2016. jún. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:
Beszélek középfokon franciául (nyelvvizsgám csak alapfokú van) de ez nem kell sehova.
2016. jún. 2. 12:51
 5/41 anonim ***** válasza:
Hol végeztél és melyik városban keresel állást?
2016. jún. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
34%

SZAKMAI tapasztalat?

Itt issza meg a levét aki suli közben nem ment el dolgozni.

2016. jún. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
93%
ne pontozzatok le. Annyira nehéz elhinni, hogy ilyen végzettséggel nem talál valaki munkát. A hátvakaráshoz is diplomást előbb vesznek fel, hiába nem kell hozzá felsőfok. Nálam mindig ez az indok, amiért elutasítanak, hiába van tapasztalatom. Valami hasonló témakörben nem próbálkoztál?
2016. jún. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
68%
Ez a "Dunát lehet rekeszteni" szöveg nettó hülyeség. Az lehet, hogy pályakezdőként nehezebben boldogul vagy vidéken akar próbálkozni vagy kevésbé preferált intézményben diplomázott, de akinek van gyakorlata, netán jó szakember hírében áll az tud állást találni magának. Elég felmenni valamelyik álláskereső oldalra és lehet látni, hogy hány száz betöltetlen állás van.
2016. jún. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
74%
Nekem a másoddiplomám a közgazdász-gazdálkodási, de szintén nem találtam vele munkát. Nálam nagy hátrány a használható nyelvtudás hiánya, de a mi időnkben még az általánosban az orosszal szenvedtünk, mi voltunk az utolsó évfolyam a suliban, utána hiába tanultam angolt, nem ment.
2016. jún. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
56%

Kedves 8-as, hát te el vagy tévedve. Több száz betöltetlen állás? Óriási tévedés.

Pest megyében is talán ha 20-25 állás van szabad jelenleg. Igen, soknak tűnik, mert

-egy cég beadja 10 fejvadásznak, aztán mind hirdetnek, de ha jobban elolvasod a hirdetést, kiderül, hogy a szöveg nagyjából ugyanaz, ugyanoda keresik az embert.

-egy hirdetés akár fél évig is fut, közben meg már 1 hét alatt megvan az emberük

-nem valósak a hirdetések, csak a fejvadászok gyűjtik az embereket az adatbázisba.

Akinek híre van, azt felveszik? Te mégis mire gondolsz? 9 millióan laknak ebben az országban, hogy lenne már híre egy közgázt végzett pályakezdőnek?!

Az is elég nagy rizsa duma, hogy aki érti a szakmáját, azt felveszik. Nem tudom más körökben milyen állásinterjú van, de én pénzügyi területen dolgozom, közgáz diplomával, és voltam legalább 20 állásinterjún életemben, de talán ha 2-3 volt, ahol szakmai kérdéseket tettek fel. Szóval nem nagyon van lehetőség villogni a tudással, pláne, ha azonnal félredobják az önéletrajzát, mert pályakezdő.

Hol keresgélsz? Vidéken valóban reménytelen. A fővárosban viszont francia nyelvtudással szerintem el lehet helyezkedni.

Bérigény?

Múltkorjában itt sírt egy lány, hogy nem tud elhelyezkedni, írtam neki privit, hogy küldjön önéletrajzot, benyomom a munkahelyemre, bruttó 300.000. Azt mondta, az kevés. Hja,hát akkor ez itt a probléma.

2016. jún. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!