Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Most akkor mi a jó a lábának?

Most akkor mi a jó a lábának?

Figyelt kérdés

Nem rég kezdett járni. Itthon legtöbb helyről azt hallani, hogy keménykérgű meg a bokát tartsa meg mit tudom én. Bent különösen, mert ott sima a talaj és a lábunk nem arra van kitalálva. Befelé dől? Suplináltat rá gyorsan.

Kint, ahol élünk: a gyerek mezitláb legyen, ha nem mezitláb, akkor a mezitlábazáshoz leginkább hasonlító cipőben, mert a cipő a sérüléstől és a hidegtől, melegtől kell, hogy védje csak. Igen, bent is mezitláb. Befelé dől? Ez természetes mikor járni kezd, ahogy erősödik a lába úgy fog ez magától korrigálódni...


2018. dec. 6. 09:29
 1/6 anonim ***** válasza:
44%

Mezítláb, vagy puhatalpú cipő (pediped pl)

Én azt gondolom, ha a cipő tartja a bokáját, sosem vagy nagyon lassan fognak azok az izmok megerősödni, amiknek ez volna a feladata. Bokatartó, suplinált cipő annak kell, akinek az orvos javasolja.

2018. dec. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Pedipedeket veszek neki épp ezért, de most itthon több helyről mondták ezeket és elbizonytalanodtam. Mondjuk az egyik vele egy idős kisfiú a családban, mikor ráadták a hagyományos cipőjét alig tudott menni, mezitláb meg semmi baja sem volt előtt. A lányomra mikor a pedipedet ráadom (nem is csak a varrottalpút, hanem a következőt is) ugyanúgy bír menni.
2018. dec. 6. 09:35
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Meztelen vagy ahhoz közeli. Az emberi test egyik rákfenéje a cipőben járás, legyengít egy csomó izmot és szalagot azzal, hogy leveszi a terhelést. Nem azzal segítünk a gyereknek ha a saját testének nincs semmi dolga a stabilizálással.. :/
2018. dec. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Márpedig a lakásban, sima padlón (parketta, járólap) nagyon egészségtelen mezítláb járni, még egy felnőttnek is, nemhogy egy gyereknek. A szőnyeg egy fokkal jobb, de a mezítlábazás homokban, füvön, kavicson, vagyis egyenetlen talajon egészséges. Nekem a gyermekkori mezítlábazás és a felnőttkori helytelen cipőválasztás (teljesen lapos talpú, tartás nélküli balerina cipők, stb) miatt ment tönkre a térdem.
2018. dec. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, és a bokasüllyedésem sem korrigálódott magától...
2018. dec. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyenes terepen pl lakás bokát tartó cipő. Kint a fűben, homokban mezítláb, puhatalpú cipő. Ortopéd orvos szerint lakásban ahol ez-az a földön hever, lehet mezítláb.
2018. dec. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!