Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet megrepedt a lábának...

Lehet megrepedt a lábának valamelyik csontja?

Figyelt kérdés

4.5 éves lányomról lenne szó. Ma mikor 3 órakor hazasétáltunk az oviból, még semmi baj nem volt, szaladt, mint mindig, szinte egész úton. Csak 6 perc gyalog az ovi. Délután se volt semmi baj. Aztán este, mikor lefekvésre került a sor, fájlalta a lábát. Én azt hittem, megint csak ilyen általa kitalált kifogás. Mondtam is neki, hogy nem szép dolog kitalálni ilyesmiket, mondja inkább, hogy nincs kedve feküdni. Sírt. Mostanában sokat sír, szerintem azért lett sírósabb, mert 4 hónapja megszületett a kistesó és látja, hogy ő sír. Megpróbálunk a lehető legjobban foglalkozni vele, van rá is szánva idő, meg együtt töltött idő is. Imádja a kistesót. Érdekes érzésem támadt. Azt gondoltam, olyan jól előadja, hogy fáj a lába, hogy majdnem be is veszem. A kanapén fekve nézte a mesét előzőleg és nem is történt semmilyen baleset délután, hogy arra gondolhassak, hogy azért fáj. Szóval tényleg úgy tűnt, hogy csak kitalálja. De ahogy láttam, hogy miként mozgatja a lábát, mondtam férjemnek, biztos fáradtan fáj a lába. Néha nekem is szokott, biztos tudjátok mire gondolok. Ahogy feküdt az ágyba csak dobálta a lábát, nem volt sehogy se jó. Nálam is pont így szokott lenni. Mondtam neki, fáradt a lábad, majd holnap reggelre elmúlik. Most viszont felébredt az imént és sírt. Átmentem hozzá és fájlalja a lábát megint. Na most már megtapogattam. Az egyik oldalon kicsit mintha dudort vagy keménységet tapintottam ki a térdénél, térde mellett, ami a másik lábán nem olyan, puhább. Adtam neki fájdalomcsillapítót, láza nincs. Menésén látszik, hogy fájlalja. Holnap reggel, ha fáj, irány az ügyelet. Valaki járt már így? Nagyon remélem, hogy nem repedt el a lába, vagy ilyesmi:(

Kérdezgettem, de hát gondolhatjátok, a 4 évesek fejéból néha kiesik, mi történik aznap, aztán meg ők még 5 percenként elesnek akár.


2015. ápr. 13. 23:38
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja egyébként a sípcsontját mutatja, hogy fáj, középen. A dudor vagy keményebb rész viszont oldalt van, fejljebb a térdnél...
2015. ápr. 13. 23:44
 2/9 anonim ***** válasza:
Biztos nem repedt el. Inkább növekedési fájás lehet az tipikusan este,éjjel jelentkezik. Mi 1 éve szenvedünk vele a majdnem 4 éves fiammal. Hónapokig semmi aztán megint kezdődik. Sok mindent nem tudsz vele tenni. Persze ha holnap is fáj vidd el orthopédiára. De ne ügyeletre. Milyen magas.
2015. ápr. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

105cm volt legutóbb, mikor megmértük itthon, ez nemrég volt...1 hónapja. Na majd megmérem reggel, ha esetleg látok növekedést, betudható annak. Nagyon remélem, hogy csak erről van szó, hirtelen úgy megijedtem, szegénykém én meg nem hittem neki, pedig látszott rajta, hogy nem hazudik. De nem tudtam, hogy van ilyen növekedési fájás, én is most böngékszek a neten és épp most találtam én is egy cikket, ami erről ír és egészen ráillik a leírás.

Szegény gyerekekek:(

Te mit szoktál csinálni? Adsz neki fájdalomcsillapítót?

2015. ápr. 13. 23:55
 4/9 A kérdező kommentje:

Kórházba viszem egyből, mert itt a családorvoshoz tudnám csak, de valszeg csak pár nappal későbbre tudna időpontot adni, ha meg valami gáz van tényleg, akkor nem kéne várni 2-3 napot. (Külföld)

Most azért adtam fájdalomcsillapítót adni neki, mert az egyben lázcsillapító is, ha netán fel akarna szökni a láza. De valószínű most visszaaludt, mert csönd van.

2015. ápr. 14. 00:00
 5/9 anonim ***** válasza:
Ekkora feneket nem kell ennek keríteni. Ha nem esett el nem ütötte meg, nem látsz rajta külsérelmi nyomot, akkor az csak a növekedéstől van. Elviheted a kórházba is, de jó eséllyel körberöhögnek. Erre nem kell sem fájdalom sem lázcsillapító, természetes jelenség. Ha az általad említett dudornál fájna neki, akkor igen lehet másra is gondolni, de mivel nem ott fájlalja, az a dudor nem okoz semmi gondot.
2015. ápr. 14. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Jól van na, lehet, hogy te tudtál a növekedési fájdalomról, de én nem. Természetes, hogy az ember aggódik a gyerekéért...vagy nálatok nem az? Ha felébred, kiderül, hogy mi is a baja, azért a biztonság kedvéért megemlítem majd az óvónéninek, ha fájlalja a lábát, akkor hívjon fel, mert akkor valszeg valami más baja van és akkor elviszem dokihoz. De nagy valószínűséggel tényleg csak növekedési fájdalom.

Az unokahúgom pl az életét köszönheti az édesanyjának, aki egy ártatlannak tűnő tünetet komolyan kezelt. Lehet ezért lihegem túl.

2015. ápr. 14. 07:57
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

NEm vagyok egy anyatigris, de egyszer röhögne ki egy orvos, azt nem tenné zsebre. Azért me3gyek hozzá, mert én nem értek hozzá.


Én hallottam a növekedésiről, de miért baj az, ha valaki nem. Ez szerintem is az lesz, de lehetne akármi, nehogy már ezért körberöhögjenek. Az a minimum, hogy rendesen kivizsgálják és nem egyből ráfogják, hogy növekedési fájdalom.


Jobbulást a kislánynak!

2015. ápr. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Amikor előjön akkor adok neki nurofent, a doki is ezt javasolta. Mikor jön a lábfájás mindig tudom hogy nyúlni fog. Még nincs 4 éves. 116-117 cm.
2015. ápr. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én akkor fogadnám el hogy növekedési fájdalom, ha kizárnak minden egyéb szervi okot. Az hogy reggel is fájtatja nem normális.

Amelyik orvos meg körberöhög hogy aggódok a gyerekemért, azt pofánrúgom.

Sajnos a mi városunkban most is van egy csontdaganatos kisfiú. Szóval én nem hagyom magam lerázni.

2015. ápr. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!