Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mért vannak olyan szülők akik...

Mért vannak olyan szülők akik apróságot megtiltanak a gyermeküknek, és nem mondják el mért nem csinálhatják?

Figyelt kérdés

Láttam egy 5 év körüli kislányt az apjával és a kertes házuk előtt voltak. A kislány játszót a hóban mig az apja a havat lapátolta el.


És az apja rászólt többször ne szedje le a kislánya a havat az autójuk ablakáról. A kislány leszedte akkor is de amikor kérdezte mért nem szedheti le, akkor nem kapott rá választ.


Végül az apjától megkérdezte mért olyan gonosz nem engedi meg neki, hogy a havat leszedje az autójuk ablakáról.


Erre sem kapott rá választ.



#kisgyerek #tiltás #indokolatlan #túlzót #tevékenységében.
2018. dec. 16. 12:22
 1/7 A kérdező kommentje:

Ha nekem lesz egyszer gyermekem, túlzásba nem fogom vinni a tiltásokat. Jelentéktelen dolgokat nem fogok megtiltani neki. Viszont ha meg valamit meg tiltanék akkor elmondanám az okát ennek.


Ezért nem csodálkozóm azon, hogy a mai gyermekek akaratosabbak, lázadósabbak, makacsak és szófogadatlanok.

2018. dec. 16. 12:26
 2/7 anonim ***** válasza:
71%

A saját tapasztalatomból kiindulva lehet, hogy már vagy 1000x elmondta, hogy miért ès azért nem kapott egy 1001-edik választ, mert az apa éppen próbálta türtőztetni magát hogy ne ordítsa le az értetlen/szófogadatlan kis fejét


Sokadjára én sem vagyok hajlandó válaszolni, emlékezzen vissza arra, amit 1 perccel azelőtt mondtam el hatvanadjára!

2018. dec. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

Most egy esetből levontad, hogy a mai gyerekek azért olyanok amilyenek...

Egyébként jó eséllyel azért nem mondott semmit apuka, mert már vagy ezerszer elmondta, de a kislányt ezeregyedszerre sem érdekelte.

2018. dec. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Alain Delon ***** válasza:
3%
Mert suttyó bunkó az apuka.
2018. dec. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
96%

Az első kettő megválaszolta.

Én még arra is gondolok, hogy nem az ő autójuk volt.

2018. dec. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mert ha 2 perce, 5 perce, tegnap, múlt héten (628x) és tavaly sem lehetett más autóját piszkálni, akkor most sem lehet, és ehhez nem kell (újra és újra) semmiféle magyarázat.
2018. dec. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

bocs, nem más autóját... sajátot. A lényegen nem változtat.

a tűzhelyet sem piszkálhatja a gyerek meg az akkus fúrót csak azért, mert a mienk.

2018. dec. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!