Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vannak itt olyan anyukák,...

Vannak itt olyan anyukák, akik kisiskolás (alsó tagozatos) gyermeküknek egyáltalán nem engedik a telefont, tabot?

Figyelt kérdés
Légyszi okokat is írjatok, ill. életkort.

2017. dec. 6. 11:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%
Mi szükség van az iskolában ezekre a dolgokra? Még otthon sem kell ezeket nyomkodniuk ebben a korban.
2017. dec. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%
Hat és fél éves. Igénye sem nagyon van rá mivel nem szokott hozzá, tv-t sem nézünk, inkább olvasunk és játszunk sokat. Tv-t csak akkor nézünk ha valami jó mese vagy film van amit együtt nézünk. Azért nem engedjük mert rossz hatással van mind az egézségére mind az értelmére. Jobban szeretünk együtt társasozni mint ülni egymás mellett úgy hogy mindenki vapami kütyüt használ
2017. dec. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
56%
8 éves, 2. osztályos. Nem engedik és ez így van jól.
2017. dec. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
57%

* engedjük.

X box van, azon játszhat, de azon sem éjjel-nappal.

Telefonja, tablete nincs.

A laptopomon régebben youtube-ozott, mert az olyan nagyfiús dolog. De találkozott egy-két olyan videoval, ami félelmet ébresztett benne, így azt is korlátozom már.

Nem vagyok őskövület, majd ha úgy látom nagyon akarja engedek.

2017. dec. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%
8 éves, telefonnal nem játszik, mert nem arra van. Tablet van egy, szokott rajta játszani, ha eszébe jut. Szerencsére alig (2 hetente 1x max). Laptopon nem játszanak, az munkaeszköz.
2017. dec. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
6 éves, telefonra nincs szüksége, mi is ritkán használjuk, inkább csak az apja munkaügyben, tabletünk nincs is. Nem a -nem engedem- szó jó erre szerintem, hanem a nincs rá szüksége, nem tudom, mit tudna kezdeni egy telefonnal, mivel nálunk játék nincs rajta, stb...
2017. dec. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%
7 éves másodikos. Konkrétan telefonon és tableten nem játszik, de szokott játszani szigorúan heti 1x1 órát az asztali gépen vagy laptopon, sokszor együtt. Nehéz ellenállni, mert nagyon szeretne saját kütyüt (sok osztálytársnak van), ráadásul emlékeim szerint én is szerettem játszani még Commodoron meg Enterprise-on :), úgyhogy átérzem, ugyanakkor azt nem tartom egészségesnek, ha már mástól veszi el az időt vagy pláne egyedül szörfözik a neten. De - részben telefon helyett - van egy egyszerű fényképezőgépe, mert az nagyon érdekli és okítónak is tartom (már csinált vele pl. stopmotion animációs filmet). Szóval nem vagyok a technika ellen, amíg az van az emberért és nem fordítva.
2017. dec. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%

5-7 évesek.


Saját telefonjuk nincsen, tablettünk egyáltalán nincsen.


A telefonomat néha elkérik akkor max félórát játszik rajta egyik vagy a másik. De ez nem napi szinten van, hanem kb 1-3hetente, attól függ mikor jut eszükbe olyankor mikor nekem nem kell a telefon.

Vagy is szabályozni nem nagyon kell öket, mert igényük kevés rá.


Most kap a család tablettet mert gyerek koromba én is imádtam kwarzjátékozni meg tetriszezni. Ha úgy látom a tablettet túl sokat vennék kézbe akkor rájuk szólok és ennyi.

2017. dec. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
32%
Ok: mert elobb-utobb ugyis arra fut ki az internetezes, hogy hatarokat feszegeto tartalmakat nez (pl irto "meno" "vicces" videok, amikben karomkodnak, cikiznek embereket), vagy ugye a kozossegi oldalak nezegetese. 14-16 evesen ugyis be fogja szippantani oket egy eletre az internet. Addigis ovni kene a gyerekkorukat...
2017. dec. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem nem engedem, hanem nem veszek, és kész, ő pedig nem is kéri. Van asztali számítógép, hétvégente azon játszik ebéd után, vagy vacsora után. Ja, és tévénk sincs, így előbb meg tudom nézni a kiválasztott filmet gépen, hogy nem gáz-e.
2017. dec. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!