Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adolf névről vélemény?

Adolf névről vélemény?

Figyelt kérdés

Tényleg "tiltólistás"? Akkor miért nem veszik ki az adható nevek listájából?


"Nem javasoljuk az olyan név bejegyzését, amely hangzásában, jelentésében a gyerek személyiségfejlődésére nézve a későbbiekben vélhetően káros lehet, amely miatt például csúfolhatják, kiközösíthetik őt."



2018. dec. 18. 22:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Tényleg nem szerencsés. Annyi szép név van! Hogy tetszik például a Dzsongun?
2018. dec. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg a Hogyan nevezzelek? című francia filmet, erről szól, nagyon jó.
2018. dec. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Hitlernél kevésbé népszerű embert nehéz találni.

Nem igaz, hogy nincs más...

2018. dec. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%
Van ismerősöm, akinek ez a neve. Igazából először furcsa, aztán igazából annyira megszokod, hogy föl sem tűnik. Életrevaló, vidám srác, Dolfi a beceneve. Én mondjuk ha ez az egy név lenne a világon, sem adnám a gyereknek, de történelemrajongóként nehéz nem vonatkoztatni.
2018. dec. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én már el tudok vonatkoztatni a történelmi személytől, mióta tudom, hogy az egyik szépapámat is így hívták és az első magyar fotográfusok egyike volt, még dagerrotípiákat készített, nem is rendes fényképeket. Ennek fényében az én szememben már nem annyira negatív, de ettől függetlenül nem tetszik és nem adtam volna a gyerekemnek.
2018. dec. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

5-ös, a szépapád Hitler előtt született...


Még pár generációnak ki kell mennie szerintem, hogy ez a név újra "működőképes" legyen.

2018. dec. 19. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem önmagában sem tetszik, ahogy a hasonló hangzású Rudolf sem.
2018. dec. 19. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Elsőre Hitler, másodikra Kósa L. Adolf ugrik be.

A nevbejegyzesi javaslat nem az Adolfot tiltja, hanem a Hitlert, mint keresztnevet. Nem lenne amúgy rossz név, de egyértelműen kb mindenki a negatívra asszociál.

2018. dec. 19. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Elsőre nekem is hitler ugrik be, ne haragudj. :(
2018. dec. 19. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
78%

A szabály értelmében nem adható a Hitler mint keresztnév.

Annak ellenére hogy nálunk mindenki Hitlerre asszociál, még a németeknél több millió férfi viselte ugyanezt a keresztnevet, akik kedves, rendes emberek is lehettek. És kb. a világon mindenhol van tiszteletből névhagyomanyozás a felmenők után, most Hitler miatt nem szüntethetnek meg egy keresztnevet amit sok-sok ember viselt akkor és azóta is.

Szóval nem megy szembe a szabállyal a tény, hogy adható.

2018. dec. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!