Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Félelem az apaságtól (? )

Félelem az apaságtól (? )

Figyelt kérdés

Elsőnek Kellemes Ünnepeket mindenkinek!


25 éves házas férfi vagyok és Szenteste alkalmából a feleségem közölte velem, hogy babánk lesz. Nagyon örülök, hogy apuka leszek, de van bennem egy félelem, hogy rossz apa leszek.


Félelmemnek oka van.

Még gyerekkoromban elvesztettem a családomat és kimaradt az életemből a család és a szeretet.

Apám nem tanitott semmit, hisz egy 11 éves gyereknek mit taníthatott volna.

Anyámnak kevés ideje volt rám így nem igazán törődött velem.

Hosszú a történet így most senkit sem akarok untatni ezzel.


Nem akarok csalódást okozni a feleségemnek.


Azt tudom, hogy a gyerekem nem szenvedne hianyt semmiből sem, de a pénz nem helyettesítheti a szülőt.

De igyekszem megfelelő szülőnek lenni. Elképzeléseim vannak, hogy hogyan fogom nevelni a gyerekemet.


Véleményetek?


2018. dec. 24. 22:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha igyekszel az pont annyi amennyit meg lehet tenni. Senkisem tudja hogyan kell jól csinálni, senkisem tudja úgy csinálni ahogy szerinte a legjobb lenne.

Ne pánikolj, mondd hogy örülsz és hogy mindig ott leszel és mindent megteszel. Ennyi most a dolgod. A későbbiek ennél csak még sokkal ijesztőbbek lesznek szóval szedd össze magad mert erre van szüksége a feleségednek és a gyerekednek.

2018. dec. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%

Gratulálok! Sok egészséget a gyereknek :)

Teljesen normális amit érzel, minden férfi átesik ezen mikor megkérdőjelezi saját magát és megakarja védeni azoktól amiket ő elszenvedett és teljesebb/JOBB életet akar adni a gyerekének mint amilyen neki volt. Ez teljesen normális, szerintem remek apa leszel!

Erre nincs szabály, egyszerűen szívből csináld!

2018. dec. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok sok sikert hozzá :-)

Azt tudom tanácsolni mint az előttem szóló.

2018. dec. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok! Rossz családból származom én is. Csak tanulni tudtam belőle, hogy mit nem fogok megtenni az én gyerekeimmel. A nagyobb már 15 éves, a kissebbik pedig 4! Fel a fejjel, rájössz majd, hogy nincs mitől félni. Amíg nagyon picik, addig nem sokat tudtam velük kezdeni, ettől ne foss be, én is csak énekeltem nekik, de idővel minden szuperebb lesz. Az időd és a figyelmed a legnagyobb kincs, amit adhatsz nekik!


Sok boldogságot és sok sikert!

2018. dec. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha 11 éves korodig veletek volt apukád, akkor szerintem megkaptad az apa-mintát kisgyerekkorodban.

A legfontosabb, hogy szeresd, sokat beszélgess és játssz vele, olvass neki mesét esténként, engedd, hogy hozzád bújjon stb.

Ha a feleségedet tudod úgy szeretni, hogy ő boldog melletted, akkor elég valószínű, hogy a gyerekedet is fogod tudni.

2018. dec. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, egy rossz apának eszébe sem jut, hogy jajvajonjóapaleszeke :) úgyhogy gratulálok, sok boldogságot! Ha neked már eleve olyan gondolataid vannak, hogy nem akarsz csalódást okozni, akkor ott nem is lesz semmi baj! :)
2018. dec. 25. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem jó apa lesz belőled, hisz már az, hogy ilyeneken gondolkodsz nagyon jó jel! Az emberek általában felelőtlenül állnak a gyerektémához, de nálad nem ezt látom.


Mivel én is 25 vagyok, gyerek nélkül, ezért tanácsot nem tudok adni, de kérlek SOHA ne emelj kezet a gyerekedre/gyerekeidre. Köszi és gratulálok! :)

2018. dec. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Írj egy 25 oldalas fogalmazást arról hogy mit tanultál a földi életről ezzel a 25 éves előnnyel kell indítanod. soha ne kérj gyereknevelési tanácsokat ha mások azt latjak hogy nem vagy kompetens a témában a legsz*rabb tanácsokkal fognak ellátni illetve rá kell vezetned arra hogyha te nem tudod a választ akkor neki kell megtalálnia kepéssé válnia rá meg próbálnak majd azzal ijesztgetni hogy a fejedre fog nőni ha kiengeded a szellemet a palackbolt fejlettebb intellektus kell az irányításához neked is fel kell nőnöd a feladathoz nem mondhatod azt hogy nem tanultál semmit a velem sem foglalkoztak a szüleim vagy ha igen akkor csak ártottak ha igazan jót akarsz magadnak és a gyerekednek akkor a legegyszerűbb Felelősségvállalás=szabadság jog hatalom és mindaz amit el akarsz érni az életben
2018. dec. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Még egy dolog ne becsüld le a képességeit hogy a korához illően mit tudhat tanulhat és mit nem. kora gyermekkorban minden információt esszenciálisnak fogad el és neked kell szállítanod ezeket a minőségi és mennyiségi esszenciális információkat
2018. dec. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!