Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Üdv! Kaphat így munkát?

Üdv! Kaphat így munkát?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő, hogy a 4 hónapos várandós menyasszonyom kaphat-e munkát? A kinézett munka hely gyár. 2 műszakos 12 órás ülő munka végzés. Előtte nem volt soha munkája így pályakezdő.

Válaszokat előre is köszönöm! :)



2019. jan. 4. 21:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
4 hónapos terhesen nem fogják felvenni, mert még max. 4 hónapig dolgozhat, bár gyárban még azt is kétlem. Táppénz, GYED meg úgysem jár.
2019. jan. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Jó pali lehetsz ha 4 hónapos terhesen elengeded gyárba dolgozni....
2019. jan. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom pluszban, hogy éjszakai műszakban nem dolgozhat. Sztem kizárt, hogy alkalmazzák.
2019. jan. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
98%

Nem valószínű, mert orvosi alkalmassági kell hozzá, amihez tüdőszűrő kell 1 éven belül. De egy orvos sem fogja javasolni a gyári 12 órás ülőmunkát, úgyhogy már az alkalmasságin megbukna, hiszen ki kockáztatná, hogy a gyárban legyen rosszul.

Mondom ezt úgy, hogy gyárban dolgoztam, 3 műszakban, bár nem ülőmunkát végeztem. Egy kolléganőm bent vetélt el 18 hetesen. Én a 12. hétig dolgoztam.

2019. jan. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%
Dolgozhat éjszakai műszakban, de nem kötelezhető rá. Én is dolgoztam, pedig a pozitív teszttől tudták a várandósságot a főnökeim. Sőt, nem én vagyok az egyetlen, aki terhen dolgozott, utánam levő fél évben 5en jöttek el terhesen táppénzre a 13-14. hét után. Ha akar, dolgozhat éjszaka, de ha visszautasítja, akkor nem kötelezhető rá. Kérdés, hogy próbaidő alatt ezt mennyire tolerálnák.
2019. jan. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%

Esélytelen. :)

4 hónapos terhesen, nulla tapasztalattal senki se fogja alkalmazni azért, hogy minden járulékot fizethessen utána, ha öt nap után táppénzre megy.

Ezen négy hónappal ezelőtt kellett volna gondolkodni.


Gondolom tervezett baba.

2019. jan. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%

"senki se fogja alkalmazni azért, hogy minden járulékot fizethessen utána, ha öt nap után táppénzre megy"


5 nap munka után kemény 5 nap tp-re mehetne.

2019. jan. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
73%

Nem igaz, nem dolgozhat éjszaka!


A törvény a várandós nőket védi azzal, hogy éjszakai műszakba beosztani kismamát nem lehet egészen addig, míg a gyerek három éves nem lesz. (ez a szabály vonatkozik azokra is, akik egyedül nevelik a gyereket, vagyis még a férfiakra is) Ez a szabály annyira szigorú, hogy a munkáltató még akkor sem dönthet másként, ha az anya bele is egyezne az éjszakai munkavégzésbe! (ezáltal a visszaélés lehetősége kizárt szerencsére!)

2019. jan. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
A válaszokat köszönöm! A sok mocskolodonak meg annyit, hogy először tajekozodjanak kérdezzenek mielött elkezdenek írni. Normális esetben én sem akarnám, hogy dolgozzon természetesen.
2019. jan. 5. 08:03
 10/13 anonim ***** válasza:
83%
Na gyere, mesélj. Mi változott 4 hónap alatt, hogy hirtelen 12 óráznia kell terhesen? Elbuktál 9,4 milliárdot a tőzsdén?
2019. jan. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!