Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha Magyarországon van legális...

Ha Magyarországon van legális munkája valakinek, de külföldre egy hónapra kimegy dolgozni fekete munkát - amíg itthon szabadságon van - és ott elkapják azért itthon kaphat büntetést? Akár el is veszítheti az itthoni munkáját?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom kaphat, sőt ki is rúghatják emiatt. Gondolom ezt az unión belüli országok lejelentik egymás felé, ha valakit így elkapnak.

2017. febr. 7. 15:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem itt kapsz büntetést, hanem ott. A munkáltató és a munkavállaló is.

Itthon ezért nem fogják kirúgni, bár ez a munkáltatótól függ, de akkor sem ilyen indokkal tesznek ki.

2017. febr. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És ha itthon állami szervnél dolgozik? Akkor azt mondod nem értesítik az itthoni munkáltatóját? Nem nézik meg, hogy van-e munkaviszonya valahol? Ezen meglepődnék!
2017. febr. 7. 16:29
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem állami szféra ugyan, de nyáron volt olyan helyettesítőnk aki otthon közölte szeretné kipróbálni nálunk a melót. Elengedték otthon 1 hónap fizetetlenre és nem volt gondja belőle . Attol függ hová mész, mennél de nem nagyon láttam még kint fekete foglalkoztatottat,amit sokan itt a magas büntetésekkel magyaráznak .
2017. febr. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ez érdekes, a hely egyébként Németország. Egy nem is átlagos étterem, különleges ízlésűeknek és gazdagok járnak főleg oda. Még is feketén foglalkoztatnak ott jó pár embert. Én is furcsálltam, hogy ez ott megtörténhet, de még is! Az akiről szó van nem menne el itthon fizetett szabadságra, pedagógusról van szó azoknak tudod nyáron van bő egy hónap szünet.
2017. febr. 7. 18:24
 5/8 anonim ***** válasza:

"Ez érdekes, a hely egyébként Németország. Egy nem is átlagos étterem, különleges ízlésűeknek és gazdagok járnak főleg oda. Még is feketén foglalkoztatnak ott jó pár embert. "


A világon mindenhol a vendéglátás az egyik legpiszkosabb iparág az építőiparral kéz a kézben. Ott csalnak ahol tudnak.

2017. febr. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Otthon nem lesz belőle gondod ha németben elkapnak.

Viszont jó sok euróra megvágnak , szerintem baromira nem éri meg feketén dolgozni!

Főleg ilyen lepra helyekre kimenni mint étterem,meki, kínai, stb... Legganajabb munkák, és ott basznak át ahol tudnak.

Sőtt tovább megyek ,nincs szerződésed , hónap végén nem fizet mit csinálsz? Mehetsz sírni bárhova , mindenhonnan elhajtanak mert hát ha nincs szerződés akkor ugye ott se dolgoztál.

Ui: nem egy magyart vittem már haza ilyen helyekről...volt aki kevesebb pénzzel ment haza mint amivel kijött....

2017. febr. 8. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen tudom, egy hozzám közel álló emberről van szó. De hiába magyarázom neki, hogy nem éri meg.
2017. febr. 8. 12:01
 8/8 anonim ***** válasza:
Azt szokták mondani , a saját kárán tanul az ember.
2017. febr. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!