Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 gyerekes anyaként nappali...

3 gyerekes anyaként nappali képzés? Tapasztalatok, vélemények?

Figyelt kérdés

Még csecsemő a legkisebb, kis korkülönbséggel születtek egymás után a gyerekek. Mindig is úgy gondoltuk, hogy akár nyolc évig, de hat évig mindenképp itthon leszek a kicsi születésétől számítva. Van munkaviszonyom, ahová ha vissza is mennék, inkább más pozícióban szeretnék, más munkarenddel az említett időpontban. Diplomám van már, ill 3 okjs végzettségem is, melyekkel el lehet helyezkedni. Szeretnék még tanulni, de nem tudom mennyire lenne ésszerű döntés belevágni gyet alatt, mikor javarészt a gyerekek logisztikáját egyedül kell megoldanom. Illetve betegség esetén, különböző programok esetén is én akarok velük lenni. Valamint hogy mennyire bírnám fizikailag, öt ember boldogságáért felelni azért nem kis dolog. A ház gépesített, ebédet hét közben hordathatnám, de rengeteg figyelmet igényel azért a 3 gyerek + férj.

Korábban bírtam a pörgést, egyetemi előadásról munkába, máskor szakképzés teljes munkaidő mellett, de ez 20 évesen volt...

A kinézett szak egyike csak nappalin indul a közelben (28 km).


2019. jan. 8. 11:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lehetetlen, de ahhoz van közel. Nappalira be kell járni a gyakorlatokra, elméletre ugye nem, de tanulni akkor is kell. Ott van három gyerek, egy férj, egy háztartás. Persze háztartás a legkevesebb, lehet rendelni kaját, takarítónő stb.

De az idő a legnehezebb, gyerekekre+férjre.

2019. jan. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Egyáltalán kivitelezhető a nappali? Minden nap lenne, aki vigyáz a gyerekekre? A nagyobbakat viszi/hozza oviba/ból?

Lehet, hogy jobban jársz egy levelező képzéssel, akkor is, ha az messzebb van. De nem jelent mindennapi elfoglaltságot.

2019. jan. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
80%

Őszintén? Kb. lehetetetlen.


A nappali képzés legtöbbször H-Cs-öt jelent, de sokszor előfordul a H-P is, ha sokan jelentkeznek vagy a tanárnak úgy jön ki az ideje.

Emellett ugye ott vannak a kötelező gyakorlatok és nem beszélve arról, hogy néhány előadó az előadáson való részvételt is kötelezővé teszi.

Ezekkel sajnos számolni kell.


28km utazás busszal, ha nagyon jó az infrastruktúra (kb. 25-40 perc busszal), de egy baleset/dugó/rossz út esetén lehetnek órák is.

Autóval természetesen gyorsabb de ugyanúgy megvan az a 30 perces átlag.


Magyarul nem is olyan könnyű két lyukasóra között hazamenni, ami fontosabb hogy saját autóval maga a költség magas, buszok esetén meg az indulási időkkel is számolni kell az utazási időn kívül.


Majd jöhet a fontosabb téma, a gyermekekre ki fog vigyázni, ha betegek de neked egyetemre kell menned, mert már lehiányoztad a megengedett óraszámot?

A szünetekben ki fog rájuk vigyázni?

Napközben ki fog rájuk vigyázni, ha vége a sulijuknak hamarabb de te aznap pont este 6-ig vagy?

Mivan ha dugó esetleg kimarad egy járat?


Ezeket neked kell tudni. Ha van 1-2 nagymama/nagyapa, akik képesek vállalni, hogy a következő pár évben maximálisan helyt tudnak állni és bármikor riaszthatóak, akkor oké. Amúgy meg nagy felelőtlenség, főleg egy csecsemő mellett.

2019. jan. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem a diploma meg három szakma pont elég.

Ha meg nem, akkor ezek mellett várnék még nagyobbak nem lesznek.

2019. jan. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Írod GYET alatt, ergo akkorra szeretnéd időzíteni, mikor a nagyobb is 3 múlt, tehát óvodás lesz. Nap közben akkor elvben szabad vagy, de ha betegek, nagyon elcsúszhat a dolog. A szüneteik még annyira nem is vészesek, mert ha nem csúszik a vizsgákkal az ember, akkor ünnepek alatt és nyáron már javarészt szabad, bár vannak átfedések, nem annyira vészes, mondjuk őszi és tavaszi szüneted nincs (lenne), de az nem is annyira sok nap, hogy ne lehetene megoldani. Mindettől függetlenül 3 gyerek mellett én már nem vállalnék nappali képzést, túl sok helyen csúszhat el a logisztika és tényleg lutri az egész, az is lehet,hogy vetésforgóban lesznek betegek, pláne ha már mindegyikük közösségbe jár. A felsőfokú nappali tanulmány jellemzően a fiatalabb, gyerektelen nők sportja, egy gyerekkel még oké, ha van hadra fogható nagyi, szitter és már közösségbe jár a lurkó, de hárommal ez nem hiszem, hogy menne, még úgy is, hogy főznöd és egyebeket nem kell. Továbbá az órarendedet sem fogod úgy megoldani végig, hogy a klasszik 8-16-ig időbe beleférjen, hol reggel csúsznál meg miután kiszórtad a gyerekeket, vagy értük nem érnél oda. Azt írod azért szeretnél gyetre menni, mert te szeretnéd hordani őket mindenhova,minden esetben ott akarsz velük lenni, ez nappali képzés mellett kivitelezhetetlen akkor is, ha jellemzően intézményben vannak. keress inkább levelező képzést, három kicsi mellett bőven elég lesz kimatekoznod a bent töltendő órákat és a vizsgaidőszakot, már ha tudnád egyáltalán. Véges az ember fizikai és szellemi teherbírása,lehet pörgős voltál, de hidd el, nem leszel mindig az, más aktívan élni függetlenül, mint nagycsalád mellett. Vagy a minőségi idő, vagy a tanulmányok sínylenék meg nem kicsit, szerintem kalibráld újra a terveket, hisz nyilván már mások a prioritások.
2019. jan. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Igen, későbbre, a gyetre időzíteném a tanulmányt. Egy nagymama van és egy nagypapa van, mindketten nyugdíj mellett dolgoznak jelenleg. Annyi, hogy a kinézett szakhoz vannak elméleti alapjaim a már meglévő végzettségeim folytán. A gyakorlat az valóban sok lesz, nyári is. A másik szak amit levelezőn csinálnék, még több gyakorlattal járna, és az órák tömbösítve lennének egy hét egy hónapban. szóval mindkét forma járna előnnyel, hátránnyal. Rokonszakmák egyébként.

Még van pár évem eldönteni, hogy mi lenne a legjobb mindannyiunknak.

2019. jan. 8. 13:02
 7/12 anonim ***** válasza:
73%
Persze, sok víz lefolyik még a Dunán addig és Te ismered a saját teherbíró képességed és a családi rutint. Tapasztalatom konkrétan ebben nincs, én a mesterképzést csináltam a második gyerekkel otthon töltött idő alatt (1 éves volt, mikor kezdtem), nekem eleve csak kettő van és a korkülönbség is nagy, 8 év van közöttük. Az sem volt fáklyásmenet, de azért simán megoldottuk, a te esetedet én biztos nem tudnám kilogisztikázni, mondjuk nálam már a kis korkülönbség is gondot okozott volna, nem hiába van köztük ennyi :D Hiába, no, nem vagyunk egyformák, mire odajutsz biztosan meglesz a válasz az eltelt évek ismeretében. Sok sikert, bárhogy is döntesz!
2019. jan. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Azért nagymama+nagypapa nem biztos, hogy lesz addig, vagy lesz olyan állapotban, hogy rájuk mert bízni a gyerekeket.
2019. jan. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
61%
Ez a jövő zenéje még, ha csecsemő a legkisebb még legalább 2 és fél év mire oviba mehet.
2019. jan. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
80%
Én most három gyerek mellett csinálom az utolsó félévem nappali BSc-n. Szintén második diploma. És szörnyű. Pedig még az MSc-t meg szeretném csinálni, de rettegek. Elegem van, és a családomnak is szüksége van rám, minden széthullik így. Nem is az a rossz, hogy be kell járni. Egy munkahelyre is be kéne. A szörnyű az az itthoni tanulás, készülés. Mert ezen a szakon sajna rengeteget kell. És vagy a gyerekeimet hanyagolom el, vagy a férjemet, vagy a tanulnivalókat, magamat és a háztartást már nem említve, mert az alap. Nem tudom, hogy fogom megcsinálni az MSc-t.
2019. jan. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!