Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ausztriàban kaphat-e felmondàs...

Ausztriàban kaphat-e felmondàst a munkahelyèn egy terhes nö?

Figyelt kérdés
Ha a fönökasszonya ( munkavezetö, nem az igazgato) egy nagyon gonosz nö es mindent megtenne annak erdekeben hogy kirughassa, talalhat e erre barmilyen "kiskaput", kirugathatja-e a terhes nöt?

2019. jan. 14. 19:12
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Miért ne?


Attól, hogy valaki terhes, bármit megtehet a cégnél, és nem rúghatom ki?

Idehaza is kirúghatom!!!

2019. jan. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Meg idehaza is megteszik ott is megfogjak. Mar nemigazan vedik a terhes noket ugy ahogy eddig plane ha ilyen mocsok a fonokod
2019. jan. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

De milyen oknàl fogva teheti ezt meg?


Elsö valaszolo, nem arrol van szo hogy egy terhes barmit megtehet es nem rugjak ki. En nem akarok "barmit megtenni" szeretnek dolgozni normalisan ahogy tudok de persze ezt nehez fizikai munkakörbe nem tudom megtenni 100% osan mint eddig. nem is akarom kockaztatni a leendö gyermekem eletet... ez nem tetszik neki hogy nem fogok dolgozni mint egy àllat, mint eddig.

2019. jan. 14. 19:49
 4/10 Zoequeen ***** válasza:
90%
Szia en Ausztriaba elek es ha nem vagy probaidön nem rughat ki!!!!!! En probidön lettem terhes es probaidö utan mondhattam el csak hogy varandos vagyok de ahogy a mutterkindpasst oda adtad a fönöknek azutan semmit nem csinalhat veled!!
2019. jan. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok probaidön, orvosi igazolast vittem neki.
2019. jan. 14. 19:51
 6/10 Zoequeen ***** válasza:
90%
Akkor nem rughat ki!!!! Meg akkorse ha innentöl kezdve csak betegalomanyba vagy a 32.ig hetig semmit nem csinalhat veled 🤗
2019. jan. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
93%
Mocskossag lenne ha kirugna de allitolag nem teheti meg. Viszont csak abban az esetben nem ha szolsz neki a terhessegedrol es igazabol nekem azt ajanlottak hogy irasban adjam le amit o is alair es ha netalan kirugna akkor be lehet perelni, a szo elszall tudod. Es pkane hogy ennyire mocsok hogy kepes lenne kitalalna valami mas indokot ra csak hogy ne dolgozz ott. Egyebkent a munkaltatonak kutya kotelessege konnyebb munkat adni, ha nem lehetseges akkor nyilvan menj tappenzre es egy szava nem lehetne.
2019. jan. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%
Pontos tájékoztatást az Arbeitkammerben tudnak adni. Én úgy tudom, hogy a kismama védett, nem lehet neki felmondani. Könnyített munkát kell végezned, nem emelhetsz nehezet, nem mászhatsz létrára, nem dolgozhatsz dohányfüstben, erős vegyszerekkel, nem alkalmazhat veled szemben teljesítménybért a munkàltató. A 20.héttől este 8 és reggel 6 között nem dolgozhatsz. Ha ezeket a feltételeket nem tudja biztosítani a munkáltató, akkor az orvos kiír betegállományba. A 32.héttől pedig egyáltalán nem dolgozhatsz. Viszont vigyázz, mert Te felmondhatsz. Simán az orrod alá dughat olyan papírt, hogy Te mondasz fel. Szóval legyél körültekintő, mit írsz alá. Ha úgy gondolod, jogtalanul járnak el veled, akkor nyugodtan menj az Arbeitkammerhez.
2019. jan. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Papiron is beadtam neki az orvosi igazolast es emailben is elküldtem a cegnek. Bar nem irta ala, de ha mashol nem is, az en kimenö emailjeim között visszakereshetem. Vagy ez nem lenne elèg?


Az a baj hogy tenyleg nagyon mocsok, az faj neki hogy most nem csicsaztathat mint eddig. Es igy mar nem is erdekes neki hogy ott legyek. Nagyon nagyon gonosz!

2019. jan. 14. 21:09
 10/10 anonim ***** válasza:
85%

[link]


Itt mindent megtalálsz!

2019. jan. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!