Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért, mi célal írták ezt a...

Miért, mi célal írták ezt a cikket?

Figyelt kérdés
[link]
2019. jan. 14. 22:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom és nem is értek vele egyet, de egy hasonló színvonalú oldalon éppen ezt láttam meg pár perce:

A Life alkalmazásban olvastam ezt a cikket: [link]

Szóval van ellenpélda is, amúgy mindkét cikk hülyeség.

2019. jan. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a 40+os nok terhessegenek vedelmeben irjak. Pedig rengeteg ellentmondas van es csak a jo oldalat probaljak irni aminek persze a fele sem igaz, a negativumokat es a veszelyeit pedig nem irtak le, az sokkal fontosabb lenne pedig
2019. jan. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom és nem is értek vele egyet, de egy hasonló színvonalú oldalon éppen ezt láttam meg pár perce:

A Life alkalmazásban olvastam ezt a cikket: [link]

Szóval van ellenpélda is, amúgy mindkét cikk hülyeség.

2019. jan. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%

Javarészt gondolom önigazolás, illetve ezt a csoportot akarta a szerző megszólítani.

De egy rakás közhely, általánosítás és téves következtetés.

"A meghosszabbodott termékenység ugyanis együtt jár a hosszú élet génjével."

Tehát nem AZÉRT él tovább, mert hosszabb ideig termékeny, hanem azért termékeny hosszabb ideig, mert eleve hosszabb életre van kalibrálva a szervezete. Már persze, ha ez igaz.


"A későn szülő nők nemcsak tovább élnek, de fiatalosabbak is maradnak."

Meredek kijelentés. Nyilván van ilyen is, meg olyan is, de ezt tényként leírni... Elég csak itt, az oldalon körülnézni, hány tini panaszkodik arról, hogy neki idősebbek a szülei, és mennyire öregesen is viselkednek. A saját példa persze nem lehet reprezentatív, de több ismerősöm is van, akinek idősebbek a szülei, és pont nem azt tapasztaltam, hogy fiatalosak lennének. Akiket én ismerek, azoknak a szülei próbálták élni a maguk középkorú, nyugis életét, arra nevelve a gyereket, hogy a lehető legkevesebb gond legyen vele. Játsszon csendesen, ne nagyon akarjon elmászkálni, foglalja el magát, mert a szülők fáradtak.


"De akinek kicsi gyereke van, annak a gondolkodása is fiatalosabb marad, hiszen ismernie kell a gyerek érdekében a legújabb filmeket, technikai kütyüket, divatokat is."

Lásd egy bekezdéssel feljebb.


"A fiatal anyukák többsége számára létkérdés, hogy “tökéletes” legyen a gyerekük, hiszen az anyaság az egyetlen, amit ebben a korban fel tudnak mutatni."

Durva és sértő általánosítás.


"Az idősebb anyák többségét ezek a gondok elkerülik – közülük sokan már túl vannak a lakáshitelen, talán akad egy kis megtakarításuk is, és mivel sokat dolgoztak a gyerek születése előtt, a gyes összege is nagyobb, amit kapnak."

Hacsak nem lesz olyan tartós betegségük, amik a kor előrehaladtával könnyebben érik el az embert. Amúgy a cikk írója legalább nézett volna utána annak, amit ír. A gyes összege senkinek sem kisebb vagy nagyobb, mert az nem függ attól, ki mennyit és mennyiért dolgozott. Az a gyed.

2019. jan. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
45%

ez baromsag 😂😂😂

nem tudom mi celbol irtak,talan azert,hogy az idosebben gyermeket vallalo nok ne erezzek magukat szarul ha megszoljak oket.vagy oda dughassak ezt a cikket barki orra ala,hogy nezd csak,nekem egeszsegesebb,szebb,okosabb,magasabb gyerekem lesz😂😂😂😂😂

18 es 20 evesen szultem a nagyfiaim.koszonik szepen remek egeszsegnek orvendenek,jo tanulok,a kozepso kifejezetten eszes kolok.matek versenyeket nyer sorban,emellett ugyesen focizik es kezilabdazik is.

anyagilag igy a 30 as eveink elejen is jobban allunk mint sok 40 es par.

egyaltalan nem viselt meg a gyerek szuletese lelkileg.ahogy a pici koruk nehezsegeit is sokkal konnyebben vettem mint kesobb,27 evesen a 3.gyerkoccel.

mi 40 evesen mar csak elvezzuk majd az eletet.

hozzateszem,hpgy engem egyaltalan nem zavar ha valaki kesobb vallal gyereket.ez mindenkinek a maganugye.

biztos van mindket oldalnak jo es rossz oldala egyarant.

2019. jan. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
61%

Sajnos hulyeseg a poszt. Vedeni probaljak az idosebben szulo noket pedig nagy badarsag a cikk. Rengeteg ellentmondas van benne. Tapasztalatbol mondom mert rengeteg idos anyuka vesz korul a kornyezetemben es egyiken sem mutatkoznak meg ezek a "jo" tulajdonsagok.

Es az egyiknek a lanya abban az evben szult mikor az anyuka, a ket kislany egyidos es eleg furcsa igy azert rajuk nezni is, raadasul a legnagyobbik gyereke 38 eves a legkissebb 13 szoval nagy a korkulonbseg es a legnagyobb olyan mintha a kistesoja anyja lenne. Erdekes latvany. Es stb sorolhatnam tovabb a cikkben levo ellentmondasokat

2019. jan. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
50%
Lásd: Szinetár Dóra..
2019. jan. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
62%
En kulfoldon elek, a nogyogyaszom praxisan mar evek ota 90%ban 40 folotti nok terhesek es nagy szazaleka az elso babaval. De azt is elmondta, hogy sokkal tobb komplikacio naluk mint a fiatalabb tarsaiknal. Plusz en csak amit lattok itt a varosban, hogy az utobbi 2-4 evben eleg sok Down koros gyerek szuletet ilyen koru noktol.
2019. jan. 15. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Egy rakás hülyeség. Dolgozhat többet, az ellátás összege pont nem változik az idő miatt.

Nekem egyébként pont az a tapasztalatom, hogy a fiatal anyák kevésbé görcsösek, sokkal inkább mernek az ösztöneikre hagyatkozni, nincs bennük teljesítménykényszer a gyerekneveléssel kapcsolatban; ráadásul a párkapcsolat is kevésbé szenvedi meg a gyerek születését, hiszen egy 20-25 éves fiatalnak nincsenek meg olyan merev, kőbe vésett elvei, mint egy 40 felettinek, így könnyebben köt kompromisszumot a párjával.

40 felett már annyi tapasztalat van másoktól, hogy sokkal inkább ezeket a mintákat igyekeznek követni, aztán baj van, ha nekik nem úgy megy.

2019. jan. 15. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem a cél az , hogy aki esetleg a társadalmi elvárás miatt már túl öregnek tartotta /tartja magát a gyerekvállaláshoz, az kapjon egy lökést hogy ugyan dehogy , hiszen 40 felett milyen húdejó szülni. (és vállaljon minél több nő gyereket , szaporodjon a magyar... persze a kedvencem e témakörben ez hogy a NŐK vállaljanak , meg hogy a NŐK azok akik nem szülnek...férfiakról meg szó se esik, mintha egyedül csinálnánk azt a gyereket)

De amelyik nőt ez a cikk mozdít bármerre is, attól sok jóra nem számítok :)

Amúgy a 4 es jól összeszedte szerintem is , amik nekem is megütötték a szemem.

Hatalmas baromság ez hogy aki fiatalabban szül, annak egyetlen eredménye hogy szült egyet, aki 40 feletti az bezzeg Nobel díjas várományos...

A másik amit a késői gyerekvállalásnál nem szabad elfelejteni, az az hogy ha negyveniksz évesen vállal egy gyereket vki, az nagy eséllyel egyedüli gyerek marad, nem fér már bele az időbe még egy vagy akár még kettő.

És még azt sem szabad elfelejteni, amit felettem pedzegettek, hogy egy 40 év feletti nőnek és férfinak is-pláne ha nem első gyereke volt az anyjának-a szülei ha élnek, jó eséllyel vmi betegséggel küzdenek már, ami miatt róluk is gondoskodni kell (normális családban persze) és emellé még egy két csecsemő és totyogóról gondoskodni....Hát "isteni" :(

Szóval vannak it jócskán pro és kontra érvek.

Csúsztatás ez a cikk, ja és persze lájkvadász hiszen rengetegen írtak alá a közösségi oldalon is

2019. jan. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!