Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők, anyák! Ti, hogy...

Szülők, anyák! Ti, hogy választotattok keresztanyát a gyermeketeknek?

Figyelt kérdés

Nos nálunk az a helyzet, hogy nekem is és a páromnak is csak fiú testvérei vannak. Mindegyik nőtlen és egyedülálló. Rokonságban sincs olyan akit fel kérhetnénk, illetve a baráti körünkben sem, ugyanis azok jönnek, mennek.


Mi a teendő ilyen esetben?



2019. jan. 18. 10:15
 1/9 anonim ***** válasza:

Keresztapja lesz a gyereknek. Nem kötelező a keresztanya...

Nekem is csak keresztapám van. Ő is nőtlen de soha nem zavart. A bátyám kislányának én vagyok a keresztanyja de a férjem nem a keresztapja, akkor még nem is voltunk házasok. A bátyám kisfiának az én keresztapám a keresztapja.

2019. jan. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is ezért két keresztapa van :)
2019. jan. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálunk csak keresztanya van, férfi ismerősünk nincs olyan, akire rábíznánk a lányaink lelki és hitbéli nevelésének egy részét. Nem kötelező 2 keresztszülő. 😊
2019. jan. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A nagyobbikomnak csak keresztapja van, mert akkoriban még öcsém nem volt házas, mást meg nem akartunk felkérni.
2019. jan. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem van egy lánytesóm férjemnek egy fiútesója.. Ők lettek a keresztszülők :)
2019. jan. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A férjemnél is így volt, neki a nagymamája lett a keresztanyja.
2019. jan. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló a helyzet, illetve aki lehetett volna, őt nem szerettem volna.

Így csak keresztapja van a kisfiamnak.

2019. jan. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A fiúnknak a párom öccse és annak élettársa a keresztszülei. A lányunknál már necces volt, mert a másik öccsének is van ugyan élettársa, de ő nem vállalta a keresztanyaságot, pedig közös házuk, közös gyerekük van, tehát nem futó kapcsolat, így csak a sógorom a keresztapja. Az atya meg is lepődött, de nem csinált belőle problémát. Most viszont fogalmunk sincs, hogy ki lesz a 3. gyerkőc keresztszülője, nekem van ugyan egy bátyám, de elvált, meg évente 1szer találkozunk kb. 1 órára (vagy még annyira sem), így sok értelme nem lenne felkérni...

Nekem anyukám huga volt a keresztanyám, az unokatestvére meg a keresztapám, mert akkor még egyiknek sem volt kapcsolata. Keresztanyám már meghalt, keresztapámmal kb. 5 évente 1szer találkozom, ha találkozunk valahol, nem ismer meg...

Tehát inkább legyen 1 keresztszülője, akár egy keresztapja, aki tényleg részt is vesz az életében, aki vállalja a hitbéli nevelését, terelgetését (mert ugye erről szól a keresztszülőség), mint hogy olyan keresztanyja legyen, aki le se tojja.

A férjemnek az anyósom a barátnőjét és annak férjét kérte fel anno, a keresztelő után pár hónapra nem is látták többet őket, megromlott az addigi mindennapos baráti kapcsolat.

2019. jan. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen nekem is rossz a tapasztalatom magamból kiindulva, az én keresztanyám azt se tudja mikor van a szülinapom, 5-6 évente, ha látom sokat mondok. Keresztapám itt ott látom, de ő se bagózz rám különösebben.
2019. jan. 18. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!