Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen ételeket adtok óvodás...

Milyen ételeket adtok óvodás korú gyermeketeknek?

Figyelt kérdés

Kérdésemet egy előző kérdés ihlette, ahol az volt a kérdés mennyit költ ételre egy kétgyermekes család. A válaszolók 100 ezret írtak, több kérdést is visszanéztem ott is legalább 100 ezret írtak.

Elgondolkodtam... Le sem merem írni ehhez képest mi mennyit költünk kizárólag élelmiszerre :)

Igazából nem spórolunk (persze nem dobáljuk ki az ételt és próbálok mindent kedvező áron beszerezni), de mindig van finom étel az asztalon, amit megkívánunk megvesszük.

Jó étvágyú ovis fiaim vannak, és a párom is nagyétkű úgyhogy tényleg nem tudom nálunk miért ilyen kevés a kiadás....

Megkérdezhetem, hogy aki ennyit költ az miket vásárol, milyen ételeket esznek szívesen? Elnézést az indiszkrét kérdésért, de tényleg kíváncsi vagyok :D


2018. márc. 17. 11:40
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

Mi többet költünk 1 gyerekkel. Nem dobunk ki semmit.

Nem csak szezonális zöldséget, gyümölcsöt veszünk, sok hús, tejtermékek (Laktózmentes). És gyakran rendelünk.

2018. márc. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%
Mi átlag 200 körül, férjem diétázik, én vegán vagyok, gyermekünk pedig mindenfélét eszik, változatosan. Nem dobunk ki semmit, és igyekszem minőségi alapanyagokból főzni. Ez alá nem megyünk. :)
2018. márc. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%

Én főzök a családra. Változatosan étkezünk. Hús,tejtermék,zöldség,gyümölcs. Tésztaételek. Házi sütemények.

Mi körülbelül 50-60 ezer Ft-ot kültünk

2018. márc. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

Most ide valaszolok, en is olvastam az emlitett kerdest.

Harman vagyunk ugyan, de kb. 50ezertol tobbet nem koltunk. En mondjuk fozok, sutok, valtozatosan., nem rendelunk, nincs gyorskaja.

Elgondolkodtam en is, ha 4-en lennenk mennyivel emelne a koltsegeken, de max. 20-al lenne tobb, de meg lehet ez is tulzas.

2018. márc. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

Mi 4 emberre kb 150 ezret havonta, de ebben benne van egy cukorbeteg nagymama.

Nálunk csak havi 20-25 ezer megy el vízre mert ihatatlan és főzni is ásványvízzel főzök. Ezen kívül havi fix 1 karton monster energia ital az egyetemista lányomnak.

2018. márc. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Úgy látom a diétás ételek dobják meg inkább az összeget, mi nem ilyet fogyasztunk. Illetve én főzök, sütök, soha nem rendelünk, így jön ki kb 50ezerre.

Köszönöm a válaszokat, számomra mindegyik hasznos volt!

2018. márc. 17. 14:12
 7/8 anonim ***** válasza:
66%
Mi ketten vagyunk az ovisommal, kb. 50000 körül költök azon felül, hogy az oviban étkezik. Szerencsére nem kell nélkülöznünk, ezért változatosan étkezünk és meg tudom venni azt, amit éppen enni szeretnénk. Nem veszek ócska dolgokat, tehát gyümölcslé, tea van és víz (nincsenek szénsavas italok vagy rossz gyümölcslevek), minőségi pékáru, margarin helyett vaj, mindenből a legjobbat veszem, húsból is. Mindig van otthon zöldség gyümölcs, amit nyersen is szívesen fogyaszt. Édességből is csak a jókat, növényi zsír mentes csokik, cukor alig. Chips egy hónapban kb. egyszer, ha éppen velem van és leemeli a polcról. Csak natúr joghurtot veszek, néha házi gyümölcsöset. Halat is visszatérően készítek és az ebéd és a vacsora mellé is mindig kap zöldségeket. Sokat vásárolok a piacról, felvágottakat hasonlókat viszont csak a nagyobb gyártóktól veszem a boltban. Sajnos a piaci tojás is már 50 ft, de ebben is ragaszkodom a minőséghez és mézet is méhésztől veszünk. Idén az erkélyen ültetünk egy pár dolgot, úgyhogy ezzel is spórolunk majd valamennyit és talán egészségesebben is eszünk majd.
2018. márc. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
42%
Mi 3an vagyunk, de szerintem havi 200 simán elmegy. Párom a munkahelyén vesz ebédet az 2000 körül van per nap. Heti 2-3bevásárlás 10ezee körül. Sok felvágottat veszünk, de jobbakat fekete erdei sonka hasonlók és drágább sajtokat. Főzni nagyon ritkán szoktunk.
2018. márc. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!