Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerek tiszta lappal indul...

A gyerek tiszta lappal indul az életben, vagy egyéniséggel születik?

Figyelt kérdés
Mindig az elsőt vallottam, aztán megszületett a gyerekem, aki viselkedésében tiszta apja. Nem, nem tanulta tőle, még a terhesség alatt lelépett és soha nem tartotta vele a kapcsolatot.
2019. jan. 27. 18:00
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem egyértelműen egyéniséggel születik. A párom és a tesója között kevesebb, mint egy év van, így szinte majdnem azonos nevelést kaptak, mégis totál különbözőek voltak már babakoruktól kezdve.
2019. jan. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is az utóbbit vallom. Szerintem megvan a saját egyéniségük. Ebből kell a legjobbat kihoznunk
2019. jan. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Három féle elmélet van:

A biogenetikus szerint csak az öröklött tulajdonságok befolyásolják a gyerek személyiségét, a szociáldeterminizmus képviselői azt mondták, a környezet befolyásolja csak a gyereket, tiszta lappal születik (tabula rasa), amit aztán a környezeti hatások teleírnak.

A harmadik, kéttényezős elmélet a ma elfogadott, ami szerint az öröklés és a környezet 60-40%-ban befolyásos. (Azt nost hirtelen nem tudom, elvileg melyik több picit.)

Tehát ugyan úgy, ahogy a külsőnk függ a felmeneőinktöl, a belső tukajdonságok egy része is öröklődik pl temperamentum, de a környezet is nagy szerepet játszik. Ugyan az az ember, ha más neveli fel, teljesen más lenne.

Érdekes egyébként, ha valakit érdekel, vannak műsorok, amik pl olyan ikerekről szólnak, akiket valamilyen oknál fogva kiskorukban elválasztottak, aztán később ismét találkoztak. Sok hasonló vagy egyforma szokásuk van, ami ez alapján nem lehet tanult viselkedés, de van, ami meg teljesen ellentétes, tehát környezeti hatásra alakult ki.

2019. jan. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyéniség


Már 1 hónaposan voltak dolgok, amik érdekesek voltak a lányomnál.


Érdekes megfigyelni amúgy, hogy mennyire hasonlít az apjára..

2019. jan. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze, h a második. Különben miért lenne teljesen más két ugyanúgy nevelt testvér?!
2019. jan. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát persze, hogy a 2. Gondoljatok csak bele, miért van az, hogy testvérek teljesen különbözőek?? Holott ugyanazok nevelik őket és ugyanazokat a mintákat látják?? Persze attól lehet és kell is nevelni a gyereket, de "hozott anyagból dolgozik" mindenki szerintem. Genetika.
2019. jan. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nevelt fiam van, 4 éves kora óta velünk van a feleségem előző kapcsolatából egy fiú. Soha nem érintkezett az apjával, mégis a párom mutatja, hogy pont úgy viselkedik, mint az apja, rángatja magán a ruhát, ugyanolyan a hanglejtése, a viselkedése. Nem tanulhatta, tehát örökölte.
2019. febr. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!