Gyerek vagy karrier?

Figyelt kérdés

Van már egy gyerekünk. Jövőre terveztük a tesót,de most felajánlották álmaim munkájat. Mindig is ez a munka volt az álmom,de közölték hogy 10 évre terveznek velem,ha elfogadom az állást.

Ti hogy döntenétek? Munka vagy gyerek?

30N


2019. jan. 26. 14:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%

Én a gyereket választanám. Nyugdíjas koromra nem a munkáimra akarok visszaemlékezni, hanem a családomra.


Ezt neked kell tudnod, melyik a fontosabb. Egymás mellett nem lehet a kettő, főleg, hogy már 30 éves vagy és 40 felett kockázatos a gyerekvállalás.

2019. jan. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%

Nem bántásból ,de semmilyen munka,vállalkozás nem tervez senkivel konkrétan kijelentve 10 évet.:) Mi van, ha holnap pld elüt a troli? Hogy vasalják be rajtad? Lehetsz beteg, a cég meg csődbe mehet mondjuk 5 év alatt és kirúghatnak bárkit.:)

Szóval ha akarsz dolgozni náluk dolgozz, aztán ha 3-4 év múlva baba mellett döntötök a pároddal meg eljössz és nem tudsz oda visszamenni..veszteség nem ért, de tapasztalatot szereztél.

2019. jan. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%
Minkét válaszolónak eddig igaza van, az arany középut a jó döntés. Fogadd el az állást, és pár év mulva jöjjön a kistesó.
2019. jan. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
45%
Tesót választottam. Olyan pozíciót ajánlottak fel amit mindig is szerettem volna. Annyi gerinc volt bennem, hogy nem fogadtam el, mivel tudtam, hogy maximum 2 év múlva szeretnék tesót.
2019. jan. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Az a helyzet hogy nem szeretnénk tovább várni a tesóval,a lányunk már 5 éves. Nem akarnánk olyan nagy külömbséget. Én ugye dolgoztam most 3 évet es jöhetne a tesó.

De nagyon szeretném a munkát is.

2019. jan. 26. 14:17
 6/14 anonim ***** válasza:
52%
Ha most akarsz tesót, akkor legyen most tesó. Az igazán jókat, amilyen Te is vagy) később is megtalál álmai munkája (ahogy most is történt, egy 5 éves gyerekkel).
2019. jan. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
42%

Ugyenebben a helyzetben vagyok, pár hónapja rajta vagyunk már, hogy legyen második baba, de még nem sikerült. Megkerestek egy olyan állással, amiről álmodom régóta. Rövid vívódás után úgy döntöttünk, hogy nem ugrok bele. Két oka van: 1. ugyanúgy van tervezett korkülönbség, mint nálatok és semmi sem garantálja, hogy pont akkor jön, mikor szeretnénk és probléma mentes lesz, 2. nem merek belevágni egy próbaidőbe úgy, hogy bármikor teherbe eshetek és gond esetén veszélyeztetett is lehetek. Táppénzre így nem mehetnék és elküldhetnek szó nélkül. +1 ok: összejön a baba, és végig dolgozok, veszélyeztetett sem leszek, de épphogy beletanulok az új munkakörbe, már mehetek is szülni és 1-2 évet otthon maradni a picivel. A munkáltató sem rajong ezért, én meg belekóstolnék a vágyott munkába, hogy aztán extra gyorsan kiessek belőle.

A meglevő gyerek és a férjem életét is erősen befolyásolja ez a döntés, ezért őket nézem és nem kockáztatok. Ha most megtalált a lehetőség, később is lesz alkalmam kiugrani.

Nálad is több személyre is kihat és ha tényleg akartok 2 gyereket, akkor most van ideje, és aztán megszakítás nélkül ívelhet a karriered.

2019. jan. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
61%

Ha rajta vagytok a tesón én nem váltanék,de te tudod. Nem tudom milyen munkakör az álmaid netovábbja,de nehezen képzelem el,hogy ha összejön a baba pár hónap múlva, akkor az otthoni néhány év után már esélyed sincs egy ugyanolyanra.... A munka jön-megy.

Ha viszont annyira lázba hoz ez az állás,hogy hajlandó vagy várni a tesóval, akkor fogafd el, hisz annyira nyilván nem fontos a gyerek. A lehető legrosszabb viszont, ha továbbra is a gyereken vagytok és elfogadod az állást. Ciki, kellemetlen megbízhatatlannak tűnsz a munkaerőpiacon és otthonról is kell majd velük egyeztetni. Szerintem nincs olyan magyarországi munkakör,ami megéri ezt...

2019. jan. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
34%
Én biztosan a munkát választanam, pláne ha ez tényleg álmaid munkája, amire mindig is vágytál, nem hagynám veszni! Egy gyerek óriási felelősség és rengeteg lemondás, amit te vállaltal már egyszer, felretetted a munkádat, mindent, szóval most egyértelműen a munkát választanám. Van már egy gyereked, szóval nem teljesen “gyerek vagy munka” között kell döntened..
2019. jan. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
40%
#9-essel maximálisan egyetértek, hiába pontoztatok le...!!
2019. jan. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!