Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák/Apukák, hány kiló a...

Anyukák/Apukák, hány kiló a babátok? Tényleg kicsi lenne az enyém?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 3170, 53 centivel született a babám, tény, sose volt az a tipikus cuki babapocakos- kis hurkás lábú, de már kicsit aggaszt hogy mindenki azzal jön hogy kicsi. Most 5 hónapos, 6100 gramm körül és 62,64-es ruhákat hord.

2019. febr. 4. 01:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A szakirodalom szerint 6 hónapos korra duplázza a súlyát, egy éves korára háromszorozza. Teljesen jók a méretei. Ameddig az orvos szerint minden oké, addig másokkal ne foglalkozz.
2019. febr. 4. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én válaszom aligha lesz mérvadó, de azért leírom.

33. hétre született, 2100 g 46 centi.

3 hónaposan volt 6020 g, 60 cm. 4 hónaposan 6540, 5 hónaposan 6850 g 62-64 cm.

2019. febr. 4. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jó, nem kell minden babànak gombócnak lennie
2019. febr. 4. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Kissebb alkatú ezzel nincsen semmi baj. Az én babám 6 hónapos, és még csak 6.5 kio. Mondjuk ő nagyon kis súllyal született. Nem egy vasgyuro a babád es a akkor mi van? Már majdnem megduplázta a súlyát és ez nagyon jó.
2019. febr. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A lányom 3180 grammal és 56 centivel született. 5 hónaposan volt kerek 6 kg és 66 cm, 68-as ruhákat hordott, 7 hónaposan pedig 7 kg 70 cm ekkor már 74-eseket. Most lesz 8 hónapos, már volt olyan body, nadrág amiből 80-ast kellett venni neki, de szerintem nincs 8 kg, olyan 7700 körül lehet. Nagyon jó étvágyú, csak gyors az emésztése, sok a kakás pelus, ill. ilyen a genetikája. A tesója is ilyen testalkatú, tőlem örökölték.
2019. febr. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

#2 a tiéd csak azért nem mérvadó, mert a korababákra más szabályok vonatkoznak. Ők sokkal gyorsabban háromszorozzák meg a súlyukat.

Az enyém is 34. hétre született 1380 grammal, most 2,5 hónaposan 4400 gramm. Az ő súlygyarapodásukra mások a jellemzők, mint az időre született babákra.

Úgy van ahogy az #1 írta.

2019. febr. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Teljesen jó méretei vannak a babádnak. Csak hozzá vannak szokva az emberek a nagyobb gyerkőcökhöz. Az én fiam is nagyobb volt mint a tied, lehet hogy azt mondanám ha meglatom hogy de aranyos, milyen picike. De nem pont a súlyára érteném. Hanem hogy kisbaba, aki nem nagyobb mint az átlag. De ezt ne úgy vedd, hogy kicsinek találom. Így mondják? Mert ha így akkor csak olyan szofordulat, de semmi mögöttes tartalma nincs.

Ha meg azt mondják, hogy nem kicsi ez a gyerek? Na akkor van, h kötekednek. Nyílván ha baja lenne tudnál róla 😅 szóval erre kell egy jó válasz... Na abban sajnos nem tudok segíteni, mert most a haragyszom a világra napjaimat élem es nem lennék jó tanacsado.

2019. febr. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#6-os, igen, pont azért írtam, hogy nem nagyon lesz mérvadó :)

Kérdező: Ne vedd a lelkedre, tényleg pindurka, de súlyra teljesen rendben van, és majd megnyúlik. Nincsen vele semmi baj.

2019. febr. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én babám sem volt kifejezetten hurka ennyi idősen. Vastag combjai voltak, de a karjai vékonykák és majdhogynem látszottak a bordái is. Az igazság az, hogy folyamatosan nyúlt sokat. Így aztán a doktornéninek sem lehetett egy rossz szava sem.

Aztám elkezdtük a HT-t és rájött, hogy a felnőtt ennivalók finomak. Na, onnantól lett igazi babapocakja, mostmár nem látja a fütyit fürdés közben... 😋

2019. febr. 5. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én babám időre született,50cm,3120g. 6 hónaposan akkora ruhákat hordott,mint a tiéd,1 évesen 8880g volt és 74cm. Most 15 hónapos 10kg,kb 78cm lehet,80-as ruhák kellenek. Sosem volt hurkás baba,pedig szeret enni.
2019. febr. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!