Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik kizárólag csak szoptatják...

Akik kizárólag csak szoptatják a babájukat, hogy fejlődik náluk a kicsi? Mennyi idős, hány kiló, és hány cm? Éjjel hányszor kel fel enni?

Figyelt kérdés

Megtennétek,hogy leírjátok kb-re az evés idejét?


Nálunk ezekben az órákban szokott enni általában a kicsi: 1-4-7-10-13-16-19-20. /Az utolsó két evés fürdés előtt,és után van./


Köszi a válaszokat!

Az én babám 3 hónapos + 1 hetes.

Kb. 64cm,és olyan 6,70 kg.


Idáig ált. olyan 1350 gramm volt az átlag testsúly gyarapodása. Szerdán megyünk dokihoz,úgyhogy ezért nem tudom pontosan,hogy most mennyit nőtt.:)

Ja..és 3350 grammal,és 55cm-el született. :)


2009. nov. 9. 12:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

A mi kislányunk már 13 hós, de azért megpróbálom emlékezetből leírni nálunk hogyan volt a szopizás, mert 12 hósan és 2 hetesen választotta le magát.

2500 g - mal és 47 cm - rel született. Eleinte 1 - 1,5 óránként szopott 30 percet, este 10 - kor volt az utolsó szopizás és hajnali 3 - kor kezdődött az első. Aztán kb. 3 hetesen átaludta az éjszakát, este 7 - kor szopizott utoljára (volt, hogy felébredt 10 - kor is) és reggel 6 - kor volt az első szopi. Kb. 1,5 - 2 hónaposan állt rá a 3 óránkénti szopizásra, reggel 6 - kor kezdtük és este 7 - kor, csúsztatással volt az utolsó szopi. Amikor megkezdtük 6 hósan a hozzátáplálást egyre ritkábban szopizott, aztán 8 hósan már csak reggel, délben és este.

Súlya a következőképpen alakult:

kórházból hazajövet: 2400 g

1 hósan: 2950 g

2 hósan: 4100 g

3 hósan: 4895 g és 58 cm

6 hósan: 6650 g

9 hósan: 7600 g és 65 cm

12 hósan: 8300 g és 68 cm.

A doktornőnk szerint minden rendben van a súlyával és a hosszával is. Igaz, mi szülők sem vagyunk óriás termetűek. Én 157 cm, férjem 168 cm.

Remélem tudtam egy kicsikét segíteni. :)

2009. nov. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A fiam 2650-nel született és 2550-nel hoztam haza. Három hónaposan 5760 volt és 60 cm. Most 6200 gramm, 3 hónapos és 2 hetes. Ő ötször eszik (csak szopik) reggel 8-kor, 11-kor, 14-kor 17-kor és 20-kor. Akkor viszont megeszi a 180-200 grammokat. Mindig saját maga kel és kéri a kaját. De beállt a gyerek, mint az óramű.
2009. nov. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Na nálunk nem volt ennyire egyszerű.

Kórházban minden csecsemős mást mondott (mennyi ideig, melyik mell, stb.) 3400 g-mal zületett, majdnem 3 kg-ra fogyott. Hazahoztam és állandóan cicin lett volna.

Akkor egy maratoni kínlódás után kihúztuk 2 óráig. Onnan kb. 3 óránként kért enni.

A tejem a negyedik hétre indult be igazán.

1 hó: 4050g

2 hó: 5100

3 hó: 5600

4 hó: 6050

5 hó: 6510

6 hó: 7400


3 hónapos korában szor evett, de a nyári nagy melegben volt egy két hetes időszak, amikor csak 5-ször.

Éjszaka mindig evett egyszer. Aztán négy hónapos korától egyre rövidebb lett az első éjszakai "nagy" alvása. Mostanra ismét hatszor eszik nappal és kétszer éjszaka.


4 hónapos vizsgálaton kezdték mondani, hogy nem hízik eleget, el kellene kezdeni a hozzátáplálást. Én nem akartam, inkább 2 és fél óránként adtam neki. Akkor két hétig kilenc-tíz szopi is volt, de aztán visszaállt a "szokásos" mennyiség (gondolom, felturbózta a tejtermelést)


Mostani evése:

6, (alvás)9.30, (nem hagyom aludni)12, (alvás)15, 17, (fürdés előtt fél óra alvás, fürdés 7-kor) 19.30. Éjjel kettő, változó időpontokban.

9.30 és 15 után már megy a kóstolás. Szopi után:)

2009. nov. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az enynyém havi fél kilókat hízott/hízik, 6 hónapig anyatejes volt. 4 kilóval születet,6 hónaposan 7 kiló volt. 8 hónapos, 8 kiló és 76 cm.. Napi 4x cicizik még, plusz éjjel 2-3 szor.
2009. nov. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát!


Azt vettem észre,hogy aki írta,hogy neki mennyi volt a babája súlya a 3. hónapban,azoknak is akkor gyarapodott kevesebbet a babája,mint nálunk..

Gondolom akkor ez természetes dolog.:)



Amúgy nálunk is volt egy időszaka,amikor volt,hogy 13-szor is evett egy nap,és majdnem hogy megevett 1 liter tejcsit egy nap..

Most már nem mérem,hogy mennyit eszik,de biztos,hogy nem eszik olyan sokat,mint annó...

Ma egy alkalommal megmértem,és 100 grammot evett..

Amúgy ha sokat eszik,már egyből kajcsi után fekve kijön belőle egy csomó..még büfi előtt...:( Pazarol a kis lelkem... :)

2009. nov. 9. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!