Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kit illik meghívni a keresztel...

Kit illik meghívni a keresztelőre? Az nagyon gáz, ha csak a keresztanyát és a párját hívjuk meg?

Figyelt kérdés

Nyáron tervezzük, jó időbe a kisfiam keresztelőjét. Viszont a férjem családja és az enyém is eléggé "szétszórt". Szüleink elváltak, apáinkkal nem tartjuk annyira a kapcsolatot, pár havonta csak, anyáink kint dolgoznak Angliába, most megoldani hogy itthon legyenek mindketten pont kapjanak szabit...

Én nagyim(gyerekem dédije) nem tudna eljönni sajnos, párom nagyijára nem vagyok kivancsi...

Viszont hatalmas sértődések lennének szerintem. Kötelező sok rokont hívni? Én úgy vagyok vele, ha már anyukám nem tud eljönni, akkor távolabbi rokonok minek jöjjenek nem?

Meg nem akarunk 100ezret költeni, mivel kicsi házban élünk, egy 4 személyes asztallal, így étterembe mennénk utána...

Férjem unokatesója lesz a keresztanya, keresztapát nem akarunk, de ha a párjával ő jönne csak a keresztelőre, (szóval 5-en lennénk összesen a fiammal együtt) éa utána így mennénk el egyet kajálni, az botrány lenne?


2019. febr. 4. 09:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem gáz, én is így szeretném a 2. babánknál. Az elsőnél ott voltak férjem testvérei és az apja, meg az én testvérem és szüleim.

Sajnos nálunk is gázos a család, én megfogadtam, hogy többet nem feszengek egy kényelmetlen "családi" ebédnél/vacsoránál. Apósom szétb..zta a családját évekkel ezelőtt, olyan sérült és szétszóródott a családja, hogy egy temetésen jobb a hangulat.

Felnőttek vagyunk, azt hívunk meg, akit akarunk, szívesen látunk. Én tanultam abból.

2019. febr. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt hivsz akit akarsz, akit szivesen latsz. A keresztfiam keresztelojen csak en ( mint keresztanya ) voltam, es a meg elo nagymama, dedmama.
2019. febr. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
30%
Miért Angliába hàny évvel az esemény előtt kell szabadságot kérni ha valakinek szüksége van rá?
2019. febr. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Azt hívsz akit szeretnél. Kicsik még a gyerekeim, de mondjuk ha a gyerekem gyerekének lenne a keresztelője és nem hívnának meg, a szívem szakadna meg.

(Ha külföldön laknak/dokgoznék és meghívnak, egyértelműen megyek.)

2019. febr. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!