Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermekkel albérlet vagy...

Gyermekkel albérlet vagy családi ház? Többi lent!

Figyelt kérdés
Sziasztok. Eddig albérletben éltünk (jelenleg is), olcsón, viszonylag kis pénzért tágas lakásban, ahol elférünk kényelmesen (anya,apa, 1 éves gyermek, valmint úton a második). Családon belül béreltük a lakást (nagyvárosban 4.em). Gondolkozunk a lakás építésen, viszont esdig nem tudtunk félretenni csaladi okok miatt, munka mellett tanulas miatt stb. Fiatalok vagyunk. Azt a lehetőséget kaptuk, hogy varosunktol 15km-re szulofalumban edesapamnal lakhatnank (nagyon nagy csaladi haz, ő a masik hazreszben elne,mi a nagyobban) kb 2-3 evig amig osszeszedjuk magunkat a sajat hazhoz. Nagyon orulne neki, de mi kicsit tartunk tole. A velemenyetek erdekelne. :)
2019. febr. 9. 22:02
 1/7 A kérdező kommentje:
Ez lemaradt: mostmar valtoztak az alberleti viszonyok es a 2x eset kellene fizetnunk. Vagy atmennunk egy masik alberletbe kb meg dragabban. Csak ugy nem biztos h elre is tudnank tenni.
2019. febr. 9. 22:04
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

Ez szerintem összetettebb...


Mi szüleimhez mentünk, jóval messzebb. Még gyerek nélkül.


2 évet laktunk náluk.

Ezidő alatt vettünk egy családi házat és csak a felújítás után költöztünk be.

Otthon lettem terhes, majd a baba már az új házba érkezett.


Mi jól kijöttünk a szülőkkel/ nem volt külön lakrész

Persze kisebb zökkenők voltak...de semmi különös..

Ennek tudatában én mennék családi házba



De

Ismerek olyat akinek a párkapcsolat vagy a szülővel a kapcsolat bánta...

2019. febr. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%
Ha megdrágult a mostani, és nem tudnátok fenntartani, akkor mi a kérdés?
2019. febr. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
31%

Úton van a második baba, mikor még saját lakásotok sincs - ezt sosem fogom megérteni, de végül is nem ez volt a kérdés.

Nos, a kérdésedre az a válaszom, hogy te ismered az apukádat. Jó esetben semmi gond nem lesz a közel élésből (ezt már együttélésnek nem nevezném), rossz esetben meg pokollá is válhat az életetek. Anyagilag világos, hogy ez lenne a legjobb.

Mérlegelni kell még a munkába járást. Ha jól értem, ez most csak a férjedet érinti. Ha normális a tömegközlekedés, akkor 15 km nem nagy távolság.

2019. febr. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

Ez nagyon nehéz kérdés. Az albérletek az utóbbi években tényleg nagyon durván megdrágultak, plusz sok helyen kisgyerekeseknek nem is adnak ki. Költözködni meg egy gyerekkel sem egyszerű, hát még kettővel.. kisgyerek(ek) kel én ma már nem bérelnék.

Ha nem tudtok saját lakást/ házat venni egyelőre, akkor marad ez a lehetőség. Nem írod viszont, miért tartasz a falura költözéstől. A szülőhöz való közelségen túl (itt tényleg te ismered apukádat) szerintem két kisgyerekkel vannak azért más szempontok is. Pl. 2-3 év alatt a gyerek(ek) jó eséllyel intézménybe kerülnek. Van a faluban jó bölcsi/ovi, beveszik-e a gyereket (hol lesztek pl. lakcímre bejelentve), vagy a nagyvárosba kell majd hordani, ebben az esetben viszont ki viszi és hozza és mivel (bagatellnek tűnhet, de hidd el, fontos szempont). Autó pl. biztos hogy fog kelleni vészhelyzetre, akármilyen jó a tömegközlekedés. Milyen a faluban élni? Nem fogod rosszul érezni magad a kicsikkel ha csak a játszótérig jutsz el, esetleg úszásra/ tornára/ játszóházba vinnéd őket, de akkor már buszra kell szállnod (két kisgyerekkel nem is olyan egyszerű), vagy autóba ülnöd. Illetve könnyebbség lehet ha apukád a közelben van, nyugodtan rá tudnád-e bízni a kicsiket esetleg néha? Csak pár dolog, lehet ezekre most még nem is gondolsz

2019. febr. 10. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
41%

Nehez kerdes szerintem is. Az egyutteles szerintem a legjobb kapcsolatot is nagy kihivasok ele tudja allitani, ami nekem szemely szerint nem hianyozna ket pici gyerekkel. Elore lathatatlan kiadasok pedig mindig lesznek. Ha nem ho elejen tesztek felre penzt, amit ugy kezeltek, mintha nem lenne, mibol gondolod, hogy ket gyerek mellett felre fogtok tudni tenni, akar alberletben maradtok, akar apukadhoz koltoztok? Raadasul 15 km-re lenne a varostol. Van a faluban ovoda? Mennyi ingazasi ido lenne a ferjednek a munkaba a mostanihoz kepest?


Mit jelent az, hogy a mostani alberlet megdragult, a fizetesetekbol mennyi menne el ra? Az, hogy osszeszeditek magatokat a sajat hazhoz, gondolom azt jelenti, hogy a 15-20 eves nem fix kamatu jelzaloghitelhez a minimumot osszeszednetek nagy nehezen, nem?


Jol gondoljatok at. Ha megoldhato, en maradnek az alberletben, es fizeteskor tennek felre. Az is kerdes, hogy az alberlet arabol mennyi ido alatt jonne be a haz ara ugyanazon a kornyeken. Ha 10 even belul, akkor altalaban megerheti a hitel (bar ott sem mindegy, milyen hitel).

2019. febr. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmű hogy kiköltöznék a családi házba, ráadásul azt írod h 2-3 év elég lenne. Ennoyi idő alatt megspórolnátok az albérlet árát és tudnátok félretenni, míg az albérlet felesleges pénzkidobás.
2019. febr. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!