Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Babat varok hogyan mondjam el...

Babat varok hogyan mondjam el az alberlet tulajanak?

Figyelt kérdés
Tehat en es a parom alberletben elunk mar tobb mint egy eve. A tulajek nagyon aranyosak nagyon joban vagyunk veluk,nyugdijasok mind a ketten. Amikor kiadtak az volt a feltetel hogy paroknak adjak ki es nem gyerekes csaladnak se haziallat se egyedulalloaknak (feltek hogy egy ember nem tudna fenntartani) . Azt mondtak ha idovel jon a baba az megint mas es semmi akadalya. Mi nem terveztuk a babat es vedekezes mellett jott ossze (spiral) azt szeretnem kerdezni szerintetek hogyan mondjuk el a tulajnak hogy jon a baba? Eddig nagyon jol kitudtunk jonni anyagilag mert ketto fizetesbol boven futotta, de a baj az hogy en ha itthol leszek a picivel es a parom fog dolgozni bar egy fizetesbol is volt mikor elvoltunk (hosszabb korhazi kezeles miatt csak egyikunk dolgozott) es ahogy szamoltuk kitudnank babaval is jonni. De azt nem tudjuk vajon hogyan fogadnak a hirt ? Igaz hogy aztmondta ha MAJD jon a baba akkor nem problema de meg csak egy ev telt el, szerintetek? Bocsi ha hosszu probaltam ertelmes lenni,koszonom a valaszokat.
2018. dec. 5. 23:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Őszintén és minél hamarabb.
2018. dec. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%

Mivel már ismernek titeket más a helyzet. A főbérlők azért félnek családosoknak kiadni a házat mert mivan ha nem fizet, ha nem tetszik a család ha a gyerekek lelakjak a házat és a szülőt se érdekli + gyerekkel sokkal nehezebb kitenni egy rossz bérlőt.

Nálatok más a szitu, fizettek ,normálisak vagytok , rendezettek, a házat karbantartjátok . Azt írtad aranyosak és volt róla szó régebben, szóval nem lesz baj . De minnel hamarabb mondjátok el nekik

2018. dec. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen az ertelmes valaszt igazabol az erdekel ha ti lennetek a helyukben mit szolnatok es ezert van a kerdes,termeszetesen elmondjuk de a jovoheten jon es majd akkor :) igen mindig idoben fizettunk sosem voltunk elmaradva a rezsivel,raadasul sok ujitast is mi vegeztunk. Remelem nem lesz baj :)
2018. dec. 5. 23:20
 4/12 anonim ***** válasza:
94%

Nem lesz baj :) barátnőm is albérletbe szült náluk azt mondta a főbérlő hogy ha terhes lesz költözni kell , végül jobban várták a babát mint barátnőmek:D

Jó nem mindenki ilyen, de 2 hozzászólásba írtam a fő babaellenes okokat ,nálatok egyik veszély se áll fent :)

2018. dec. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Na most megnyugtattal,igazabol ezt csak en reagalom tul szerintem mert a parom es a csalad is aztmondja hogy biztos nem rakna ki ugy hogy babat varunk. De amig at nem esek ezen szerintem izgulni fogok ezen :)
2018. dec. 5. 23:28
 6/12 anonim ***** válasza:
94%

A kiadókat az érdekli, hogy pénzük legyen az ingatlanból. Fizessetek normálisan, és a normális állagromlásnál ne lakjátok le jobban a házat.


Új bérlőket keresni macerás, drága, és rizikós, ha egyszer már találtak valakit, akivel jó a viszony. Nem lesz semmi gond, csak minél előbb szóljatok.

2018. dec. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Coffelia ***** válasza:
90%
Meséljétek el örömmel, kész ténykét. Mi is ezt tettük, még éppen egy éve se költözrünk be, aztán megkértük, hogy én bejelentkezhessek a lakásba, hogy a gyerekünk kerüleri legyen, és ne csússzunk le a helyi juttatásokról. Semmi probléma nem volt, ez fellépés kérdése is, nekem eszembe se jutott, hogy rólunk bárki rosszat feltételezne, és teljes természetességgel álltam a dologhoz. Azóta két éve egy másik, nagyobb lakást bérlünk, ide már az egész család be van jelentve, pedig a tulaj idegen volt. Szerencse is kell hozzá, de azért a határozott attitűd is fontos.
2018. dec. 6. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
81%
semmi baj nem lesztek,ha normális bérlők vagytok.és semmi gond nincs veletek.akkor nem lesz gond a baba.
2018. dec. 6. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nalunk is nagyon jo a kapcsolat a foberlovel. Mi meg babatervezes elott mondtuk, hogy szeretnenk gyereket, rendben lenne-e ez nekik, de mi nem beszeltunk errol korabban, nalatok eleve mondtak, hiszen tudtak, hogy fiatal parent benne van nalatok a pakliban, hogy lesz gyerek, es kulon el is mondtak, szoval szerintem nincs mitol felnetek. Nalunk is mondtak, hogy persze, semmi akadalya, csak attol feltek, hogy kicsi lesz a 2 szobas lakas, es el kezdtek utananezni, hogy masik kiado lakasuk lesz-e, ami nagyobb :D Vegul maradtunk a mostaniban, ok meg nagyon orultek, mikor bejelentettuk, hogy jon a baba, a szuletese utan ajandekot is hoztak.


Nekunk mashol van lakasunk, amit kiadunk, es nem akadaly a gyerek, minket foberlokent az erdekel, amit a 2-es irt, hogy fizessenek idoben, es ne lakjak le a normalisnal jobban a lakast, meg persze a szomszedokra legyenek tekintettel, amennyire lehetseges.


Ha ilyen jo veluk a kapcsolat, mint ahogy leirod, szerintem orulni fognak a babanak.

2018. dec. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez az ember személyiségétől függ. Egyáltalán nem nehéz ma másik bérlőt találni. És sokan nem szívesen jelentetik be a házba a gyereket, mert ha nem fizetnek nehéz kitenni őket. Mond el nekik, rajtuk fog múlni, hogy mi lesz.
2018. dec. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!