Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Azok ősanyázzák le a másikat,...

Azok ősanyázzák le a másikat, akik túl önzők, hogy mindent megtegyenek a gyermekeikèrt?

Figyelt kérdés

Az lenne a normális, ha mindenki ősanyaként viselkedne. Na nem a mutogatós fajtaként.

Ez alól teljes mértékig kivételt képeznek azok az anyák akik kényszerből tesznek dolgokat. (szoptatás elhagyása, bölcsőde, stb)

Én azokra gondolok akik azért, mert túl önzőek, és nem tudnak mást (A SAJAT GYEREKÜKET) előtérbe helyezni, inkább úgy tesznek mint akik nem tudnak szoptatni, hogy ne menjen tönkre a mellük, inkább hagyják sírni a kiságyban a gyereket, hogy "szokja", csak mert nem tud házasèlni a férjével a szülői ágyban és még sorolhatnám... Ezek az önző nők mégis minek vallanak gyereket?! Hogy azokra akik mindent megtesznek a gyermekük boldogságáèrt és egészségéért, (és itt nem a messzemenően túlzásokba eső ungabunga barlanglakókra gondolok - bár ilyen anyát még soha nem láttam ) inkább ujjal mutogathassanak?! Csak mert nem tudnak elszámolni a lelkiismeretükkel, hogy nem képesek háttérbe szorítani a saját önző érdekeiket?



2019. febr. 15. 18:25
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
16%

Igen kérdező. Általában azok "ősanyáznak", akik tudják, hogy mi lenne a helyes és jó a gyereknek,de túl lusták vagy túl önzők ahhoz,hogy megtegyék.


Az ősanyát azok kiáltják, akik általában mentegetőznek. Az, aki rendesen törődik a gyerekével, a lehető legjobbat adja neki és képes rá nap,mint nap időt, energiát áldozni a

gyerekéért, nem azzal van elfoglalva,hogy ősanya-e és nem is érdekli őket az,aki a külsőségekkel van anyaként elfoglalva, miközben az "ősanyát" kiált rá...

2019. febr. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
68%

Ősanya,bombamami, hurci-durci, hurcikendő, iszi stb 😂

Pont nem érdekel,hogy ki és milyen anyának tart.

2019. febr. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

[link]


Ezen a cikken teljes nertemi felháborodtam. Pont olyan mintha a cikk írója védekezne,mert valamiért pont ezek a dolgok lettek felhozva példának.


Bizonyos értelemben en is az ősanya táborba tartozok, bár kíváncsi lennék kíváncsi találta ezt ki és mi a pontos definíciója.

Én is nagyon szeretném sokáig szoptatni a babám, és ha kell hordoznám is ameddig igényli. Azt hogy minden amit eszik, eszünk bio legyen anyagilag nem tudjuk megtenni.es igenis a gyerek a legfontosabb és barmikor, mindenkor magam elé fogom helyezni. Mert nem kérte az életét én adtam neki, mert jobban szeretem saját magamnal, és mert tartozók neki ennyivel.

Nem csak ő van én meg csak anya vagyok. Viszont tőle lettünk egy család. Soha nem szűnök meg nő és feleség lenni, de nekem akkor is fontosabb akár egy kakis pelus kicserélése, mint hogy legyen rajtam smink. Megint csak a prioritás a lényeg.

És megkaptam nagyon sokszor hogy ősanya vagyok, meg szupermami. És hasonlók

2019. febr. 16. 06:29
 14/19 anonim ***** válasza:
9%
Hát igen...a magyarázkodás. Manapság, akik nem hajlandók a gyerek miatt változtatni az életükön, valójában be sem fogadják őt az életükbe. Egy új családtag, aki vadidegen marad a saját anyja számára, mert "nehogymár otthon üljek vele egész nap" " nehogymár attól legyek jó anya,ha szoptatok" nehogymár azért maradjak itthon, mert sír" " nehogymár a gyerek mondja meg,hogy mi lesz egész nap" stb.... Legkésőbb kamaszkorban már kiderül a hozadéka ennek a fajta "szülői" hozzáállásnak is.
2019. febr. 16. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Norman Bates ***** válasza:
100%

Mi ertelme van ennek a kerdesnek azon kivul, hogy felesleges vitat generalsz / masokat hergelsz, hogy vadidegeneket szidjanak?

Ennyire raersz akkor menj foglalkozz a gyerekeiddel 🙄🙄


Jelentettem a provokativ kerdest, remelem eltavolitjak es egy idore megvonjak a jogot toled, hogy kerdeseket tegyel ki...

2019. febr. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
89%
És mégis miért háborodtal fel ezen a cikken? Csak nem azért, mert magadra ismertél? Mert talán te is azok közé tartozol, akik szerint csak az a jó anya, aki legalább 2-3 éves korig szoptat, aki évekig otthon csücsül a gyerekkel, akinek eszébe se jut néha magának is és a férjének is időt szánni stb stb? Más különben nem lennél felháborodva. Teljesen jó ez a cikk, maximálisan igaza van az írójának, hogy nem kell ítélkezni a másik felett és nem kell a társadalmi nyomásnak engedni. Attól hogy gyereket szül az ember nem kell megszűnjön se nőnek, se szerető feleségnek lenni és nem kell mindig, minden helyzetben magát háttérbeszorítsa a gyerek miatt, na meg nem kell szégyenkeznie amiatt, ha 1-2 órácskára nagyira hagyja a gyereket, hogy legyen egy kis ideje magára és/vagy a férjére. Mindenki úgy eli az életét, ahogy az neki megfelel, idegeneknek a legkevésbé sincs joguk beleokoskodni a másik gyereknevelesi szokásaiba, pl abba hogy szoptat-e vagy sem. Egy gyerek pontosan ugyanúgy felnő tapszeren is, mint anyatejen! Semmiben nem lesz hátrébb, mint egy szoptatott, sokan mégis szeretik az anyukákat halálraremiszteni a sok összehordott hülyeségekkel és feltett celuk, hogy lelkiismeretfurdalást keltsenek másokban, mert másképp gondolkodnak, mint ők.. Na ez a valóban felháborító!
2019. febr. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
83%

Érdekes kérdező, hogy neked a gyereked a legelső, és körülötte forog bevallottan az életed, de arra azért csak van időd hogy más anyák életébe turkálj könyékig. Neked mégis mi a fészkes fene közöd van ahhoz, hogy más hogy eteti a gyerekét, mivel, mikor, és egyáltalán hogy neveli??? Neked ettől miért lesz jobb vagy rosszabb?

Nem ősanya vagyte drága, csak egy szerencsétlen akinek élete fő műve hogy szült egy gyereket, és habzó szájjal fordulsz azok felé a nők felé, akiknek a gyereken kívül is van életük.

Jól működő házasság, hobby, munka, szerenek szépek lenni, sportolni, olvasni akármi. Belőled ez hiányzik, ahogy te is írtad csak egy anya vagy. Ezért dühöngsz, ezért vagy frusztrált, és vetíted ki a nyűgödet másra. Tudod egy igazán boldog ember SOHA nem foglalkozik más életével, mert tökéletesen ki van békülve a sajátjával. Akinek meg hiánya van, az idejön egy fórumra névtelenül, és köpköd meg feszültséget kelt, akár egy kérdéssel, akár a válaszaival.

2019. febr. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Lerágott csont!
2019. febr. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Én eddig azt tapasztaltam, hogy azokat szoktak le ősanyázni, akik szerint csak az a jó amit ők mondanak és kéretlenül is kioktatják a többi anyát arról, hogy mit hogyan kellene csinálni. Aki nem bírja ki, hogy ne szóljon bele más egyereknevelésébe. Eddig kétszer hallottam,hogy valaki ezt a jelzőthhasználja másra,mindkét esetben a kéretlen és undok, lenéző kioktatás miatt kapta meg az anyuka az "ősanya" jelző.
2021. jan. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!