Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermektelen párok miért...

Gyermektelen párok miért hasonlitjak a haziallat tartást feleosseget a gyerekvalallas felelossegehez?

Figyelt kérdés

Mostanában legalább 3 ismerősöm jött ezzel, hogy kutyáról gondoskodni uaz (!!) mint egy gyerekről. Torodes, torodes, de szerintem ez egy tulzas. Nekem nem volt sosem kutyám, de ez egy vicc. Miert ilyen agyatlanok ezek az emberek?

Ha ez még nem lenne eleg, akkor gyozkodnek is, mekkora feladat egy kutya. Gyerekem van, kotve hiszem, hogy egy kutya 0-24 figyelmet igenyelne.


2019. febr. 18. 20:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
73%

Nekem egy volt gyerektelen kolléganőm azt mondta, hogy a kutya nagyobb felelősség, mert a gyereket 18 évesen kirúghatod otthonról, de a kutya élete végéig rád van utalva.

Inkább hagytam, éreztem, hogy felesleges minden szó. Nem vonom kétségbe, hogy állatot tartani is hatalmas felelősség és nem olcsó mulatság. De messze nem említhető a kettő egy lapon.

2019. febr. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Latom nem csak nekem van ilyen tapasztalatom.


En egyszer alltam bele ebbe a vitaba, de tobbet nem fogok. Ertelmetlen es vegulis nem tudom milyen kutyát tartani.

2019. febr. 18. 22:47
 13/18 anonim ***** válasza:
65%
Én virrasztottam kutyával, amikor beteg volt, és pótolni kellett a folyadékot, vigyázni, hogy ne tepje ki a varratokat és adagolni a fájdalomcsillapítót. Nem ugyanaz mint egy gyerek, de felelősségvállalás szempontjából hasonló.
2019. febr. 19. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
53%

Mindkettő hatalmas felelősség, de nem lehet összehasonlítani.

Az ember előbb-utóbb felnő, el tudja mondani, mi baja van, egy idő után egyre önállóbb, de egy kutya csak egy biznyos szintig fejlődik, mindig az emberre lesz utalva, nem tud szólni, ha valami baj van. Virrasztottam már beteg gyerek és beteg állat mellett is. A gyerek egy fokkal könnyebb volt, mert megértette, hogy a gyógyszer segít a rossz íze ellenére is, inni kell, mert különben kiszárad és kórházba kerül, a kutyának viszont magyarázhatod, hogy ne tépje fel a varratait, vagy ne harapjon meg, miközben tolod le a gyógyszert a torkán, amit már négyszer kiköpött, mert csak jót akarsz neki.

(Az is tény, hogy ezerszer könnyebb eset egy szeparációs szorongással élő kutya, mint egy szeparációs szorongásos gyerek.)


Mindkettőnél a szülőn/gazdán múlik, hogy mi lesz belőle, az alapján, hogy milyen példát lát, milyen értékeket/szabályokat tanul.

Egy rosszul nevelt gyerek bűnöző lehet, egy rosszul nevelt kutya agresszív és veszélyes.

Ismétlem, nem lehet párhuzamot vonni, de mégis van némi hasonlóság.

2019. febr. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

A saját anyósom, aki felnevelt 2 gyereket és egész életében volt kutyája, mikor bejelentettük férjemmel, hogy babánk lesz, akkor neki is az volt kb az első mondata, hogy neki a gyerekkel könnyebb volt, mint a kutyával.

Szóval kinek mi, szerintem ezt mindenki máshogyan éli meg. Az sem mindegy milyen gyereked van és az sem, hogy milyen kutyád.

Nekem 2 kutyám van, nyáron születik a lányom, majd meglátjuk :)

2019. febr. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
90%

Nekünk a férjemmel csak kutyáink vannak, gyereket nem akarunk. Imádom a kutyusaimat, gyönyörűek, okosak, DE ennek ellenére azt mondom, hogy aki azt gondolja, hogy egy kutyus, vagy cica ugyanolyan felelősség mint egy gyerek, az hülye.

Kétségtelen, hogy nagy felelősség, értelmes ember ezt tudja és átérzi, mert egy érző élőlényről van szó, (attól, hogy nem ember, még nem kell lenézni). Foglalkozni kell vele, nevelni kell, költségei vannak, rengeteg örömöt ad, nagyon lehet szeretni stb stb, de határozottan NEM ugyanaz mint egy gyerek. Gyerekkel nehezebb, macerásabb, drágább stb, pont ezért vannak kutyáim:) Nem olyan problémásak.

Szóval az ismerőseid egyszerűen buták.

2019. febr. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

kutyát tartani egyszerübb,nincs annyi költség ,gyereket nem hagyhatod sokáig egyedül ,gyerekért bölcsi-ovi-suliba érte kell menni ,időre ,kutyád megvár nem gond ha fél órát késel esetleg,nem kell magadal vinni vásárolni mikor kicsi még ,gyereket igen,eltudsz menni moziba,éterembe stb ,gyerek mellet nem mert ha nincsenek,segitőkész nagyszülök,

nekem volt kutyám még fiatalon,egyszerübb volt kutya tartás ,most van 3 gyerekem gyereknevelés nehezebb .

2019. febr. 20. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
62%
Van akinek a házikedvence fontosabb , mint egy gyerek.
2019. nov. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!