Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermektelen párok miért...

Gyermektelen párok miért hasonlitjak a haziallat tartást feleosseget a gyerekvalallas felelossegehez?

Figyelt kérdés

Mostanában legalább 3 ismerősöm jött ezzel, hogy kutyáról gondoskodni uaz (!!) mint egy gyerekről. Torodes, torodes, de szerintem ez egy tulzas. Nekem nem volt sosem kutyám, de ez egy vicc. Miert ilyen agyatlanok ezek az emberek?

Ha ez még nem lenne eleg, akkor gyozkodnek is, mekkora feladat egy kutya. Gyerekem van, kotve hiszem, hogy egy kutya 0-24 figyelmet igenyelne.


2019. febr. 18. 20:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
57%
1: nem tudom de nem is érdekel ki miért mond ilyet. 2: ha a kutyámmal élnél, lehet átgondolnád ezt a kérdést. Megkockáztatom, hogy nehezebb eset a fiamnál... Persze nem óhajtom elbagatellizálni a felvetést mert nyilván a felelősség nem összehasonlítható.
2019. febr. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%
Mert akinek háziállata van, gyereke nincs az nem tudja milyen gyerekért felelősséget vállalni.De a kettő felelősségvállalás valóban nem hasonlítható össze.
2019. febr. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
1, bocs de megis a kutyad mit csinál?
2019. febr. 18. 21:03
 4/18 anonim ***** válasza:
89%

Gondolom szétrágja mindenüket :)amit egy gyerek ugye nem tenne

Nyüszit egész nap ha nem mennek ki, amit a gyerek szintén nem tenne, stb


De egy gyerek sztem is joval többet kíván. Hulla fáradtan is lehet vele a leckét irni, kieses tappenz miatt a melobol, stb, valoban a hegyet hasonlitják a vakondturáshoz.

2019. febr. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
76%

Nem lehet, hogy ez pont azért van, mert már ők is nagyon szeretnének gyereket, de nem sikerül nekik? És így a kutyákon élik ki magukat, kényszerből.


Én pl. azért szeretnék most nagyon macskát, mert régóta nem sikerül a baba, és legalább lenne egy élőlény, akivel törődhetek. Persze azt azért nem mondanám, hogy ez közel is azonos súlyú lenne egy gyerekkel :).

2019. febr. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
90%

"Gondolom szétrágja mindenüket :)amit egy gyerek ugye nem tenne"


Gondolod? 😄

Nekem vannak gyerekeim és kutyám is. A kutya minden rosszaságban benne van. De nem dacos, nem hisztizik, éjjel nem kell felkelni hozzá, nem kell oviba vinni, a kötelező oltásokon kívül orvoshoz sem kell vinni, nem érkezik napi 5x, nem kell pelenkát cserélni, koszos ruhái sincsennek ...

2019. febr. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
68%
Mert alapjaiban tényleg hasonló. Kötelezettség, felelősség, miután vállaltad már nincs visszaút, nem léphetesz le random egy hétvégére, mindent meg kell előre szervezni. Nemrég lett kutyánk, én se hasonlítottam össze a kettőt előtte, de most már látom a hasonlóságot. Amíg kicsi a kutya 3 óránként kell levinni, elején a fél szemednek mindig rajta kell lennie, tanítani, fegyelmezni, elvenni tőle, ha rossz dolgot kezd rágcsálni, játszani vele, közösségbe vinni, feltakaritani utána a balesetet és így tovább. Elég nagy meló. Nem mondom, hogy akkora mint a gyerek, de jó kis kóstolót ad belőle. Igen, egy kutya nagy feladat, feltéve ha tényleg nevelni akarod, társként tartod nem pedig dísz a kertben.
2019. febr. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Ötös, kerlek ne vegyel macskat. Vagy hatbjol gondold at. Nekem van ketto. Imadom, de van két gyerekem is. Egyik 3 másik 1 eves. Iszonyat munka. Takatitas, macska-gyerekharc. Imadom oket tenyleg, de neha ugy gondolom, nem ide valók. Bar mi tarsashazban elunk. Nincs kijarasuk. Kiakasztanak neha. Jo pelda hogy ha a gyerek (mondjuk mindketto) nyugos es melle a macska osszefossa az almot vagy csak szetkeni a kajajat, kikapar egy viragot, es allhatok neki ganyezni utanuk, mindehhez vinnyog ket gyerek.. akkor szivesen visszaporgetnem az időt oda amikor en is torodni akartam valamivel (valakivel) es befogadtam oket. Szoval, te tudod, de en banom.



Tobbi valaszra reagalva, nagyon tetszett a vakondturasos hasonlat!


Es szerintem is fogggalmuk sincs mekkora felelosseg es eleg arrogans dolog legyinteni h hah egy gyerek? Hát az semmi, hat van kutyám, az uaz. Hat nem, nem uaz szerintem sem, meg csak nem is hasonlo. Gondolom a kutyatartas nehezebb a macskanal, mert a kutyát ki kell vinni (mar ha olyan helyen elnek mint mi, de remelem senki se virrasztott meg kutyaval.. 🙈 Eskuszom teljesen lehidaltam, mert meg egy emberre azt mondom jo.. Hat ez gyogyos. De ma mar a harmadik talalt ram.

2019. febr. 18. 21:33
 9/18 anonim ***** válasza:
91%

Nyilván azért mondják ezt, mert ez is valamennyire felelősség, nem is kicsi, de mivel gyerekük nincs, nem is tudják összehasonlítani a kettőt, okoskodni viszont az emberek többsége szeret, még olyan dolgokban is, amikről gőzük sincs.

Egyébként bennem csak az szokott ilyenkor felmerülni, hogy ugyan már hogy a fenébe lenne egyforma a kettő, ha a kutyát például az emberek java része otthon tudja hagyni, amíg dolgozni megy, a gyerek napközbeni felügyeletét viszont marhára meg kell szervezni, mert 2-3 évesen rohadtul nem hagyod otthon egyedül, amíg melózol. Nem adsz rá csizmát, sapkát, sálat, kabátot, ha csak egy vajért kell leszaladni a boltba, és egyedül vagy vele otthon, mert simán otthon is hagyhatod, míg a gyereket (nyilván, ha még kicsi) viszed magaddal ilyenkor is, akkor is, ha nagyon nagyon nem akar menni.

A kutyád miatt nem fogsz azon aggódni, hogy mit csinál, amikor nem vagy vele, amikor már nélküled közlekedik, haverozik, nem fogsz azon aggódni, hogy beleviszik-e valami hülyeségbe mások, stb., de a gyerekedért igen.

És még sorolhatnám.

Természetesen jól nevelni egy kutyát nem kis meló, de azért ne mondja már senki, hogy ugyanakkora munka és felelősség, mint gyereket nevelni.

2019. febr. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
56%
Egyik alapvető filozófiám: “Ameddig az emberek ruhákat adnak a kutyájukra, amíg milliókat képesek gyűjteni egy kutya műtétjére, holott tőlük 100méterre fyerekek éheznek, mindaddig az a társadalom halálra van ítélve” Imádom a kutyákat, ne értsetek félre, felelős kutyatartó is vagyok. Előfordult, hogy együtt alszok velük, elmegyünk kocsikázni stb.... de pl nem kezdek el társaságban erről beszélni, nem adok rájuk ruhákat, nem ruházom fel őket emberi tulajdonságokkal. És soha de soha nem jutna eszembe párhuzamot vonni, hogy ez már már gyerektartás😂 az ilyen emberek lelkileg betegek. Na nem kezelhetetlenül, de ez csak pótcselekvés, de attól még rettentően káros. Egy állatot eltartani, és gondoskodni róla nem lehet egyenértékű egy gyermek eltartásával, gondoskodásával, nevelésével. Soha!
2019. febr. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!