Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Országon belül költözhetek a...

Országon belül költözhetek a gyermekkel apa nélkül?

Figyelt kérdés

Van egy lassan két éves gyermekem. Az apával nem vagyunk együtt, havi 1-2 alkalommal látogatja a kicsit, akkor is maximum 2 órára.

Nekem lassan vissza kell mennem dolgozni, de ha itt nem találok megfelelő állást, akkor országon belül költöznék is, ha arról lenne szó.

Mehetek az apa beleegyezése nélkül?



2019. febr. 22. 22:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de hivatalosan vagy el kell vigyed a lathatasra, vagy kifizetni az apanak az utat. HA te koltozol. Ha o koltozott volna, akkor az o gondja negoldani.
2019. febr. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kizárólagos a felügyeleti jogod? Mert akkor igen. Ha nem, akkor például a lakcímváltozásnál kell az apa aláírsása is.
2019. febr. 23. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%
Az apa beleegyezése csak akkor kell a lakcímvàltozásnál,ha a gyermek kikerül az őt nevelő szülő háztartásából(pl.kollégiumba kerül).A láthatás az apa joga és kötelessége,oldja meg.
2019. febr. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%

Nem kell fizetnie az utat az anyanak ha ez nincs a vegzesben.

Mi szerepel a birósagi vegzesben?

2019. febr. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem voltunk bíróságon, azon kívül egyeztünk meg a gyerektartásban is. Az meg, hogy ilyen ritkán jön, az Ő döntése volt..
2019. febr. 23. 09:16
 6/8 anonim ***** válasza:

És kinél van most jelenleg a gyermek bejelentett lakcíme?

Apasági nyilatkozatot tett?

2019. febr. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az én lakhelyemre van bejelentve a kicsi. Igen, az Ő nevén van.
2019. febr. 23. 09:44
 8/8 anonim ***** válasza:

Akkor viszont a lakcímváltoztatáshoz kelleni fog az apa aláírása is.

Két fiam van, az egyikük nem a férjemmel közös. Viszont kizárólagos a felügyeleti jogom. Amikor költözködtünk, és mentem intézni az új lakcímkártyákat, akkor a kicsiét alá kellett, hogy írja a férjem is, meg én is, a nagynál üresen maradt az apa aláírásának a helye, és be kellett mutatnom a bírósági papírt.

2019. febr. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!