Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Minden egykének olyan szuper...

Minden egykének olyan szuper az èlete?

Figyelt kérdés
Engem mindig le"elm.ebeteg"eznek, hogy testvèrt akartam a lányomnak, persze mostmàr 41 lettem közben, elment az idő, tàrgytalan. Mert nem kell testvèr, nem kell csalàd, minek mesèlje el bárkinek is felnőtt korában a dolgokat, egy erős ember magában megoldja a dolgokat, örömeit, bànatát meg tudja tartani, nincs szüksège másokra, szuper fèrje lesz, akinek a csalàdja is befogadja, stb....Viszont sok olyat hallottam, hogy szinte meg kell hùznia magàt a fèrje csalàdjában, a fèrje nem igazàn tàrs, nem boldog egyàltalàn, mert nincs testvère, aki ott lenne vele, akivel meg tudnà beszèlni a dolgait. Közben mindenkit halkgathat, hogy jöttek tesòmèk, ez volt az volt... Nekem nagyon fàj, hogy a lányomnak magányos élete lesz, ha nem leszek, dehát mindenki szerint tök jò lesz neki, körbeveszik majd az emberek (kik ès hogyan, azt màr nem tudják megmondani)...Szòval tènyleg olyan szuper lesz neki egykeként ebben az èrdektelen, lelketlen vilàgban? Mitől lesz ez olyan szuper neki?
2019. febr. 23. 11:35
1 2
 1/19 anonim válasza:
69%

Sokan a saját negatív tapasztalataik miatt általánosítanak, ezért adják a legrosszabb tippeket: nehogy te is beleess abba a hibába!

Férj, gyerek, család? Minek? Úgyis egyedül maradsz, kidobnak, nem bírod majd, stbstb.

Aztán megváltozik az ember, idősebb lesz, és már nincs visszaút.

Ha a lányodba is ezt az elméletet táplálják bele, hogy csakis a testvére, meg az "emberek" lesznek a társai, akkor valóban egyedül lesz...

2019. febr. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Mint mindent, ezt is két oldalról lehet nézni.

Egyrészt egy egyke minden figyelmet, anyagi forrást, lehetőséget megkap, nem kell osztoznia senkivel (jó esetben).

Barátokat saját maga választhat nyilván, tehát egyáltalán nem biztos hogy egyedül lesz , mikor ti nem lesztek.

Az hogy milyen férjet választ , meg kell e "húznia" magáta férje családjában, az nem egykeség függő, hanem rossz döntés, olyan is élhet ilyen érzelmileg bántalmazó kapcsolatban , akinek vannak testvérei.


Ha vannak tesók, az iskét esélyes, vagy jóba lesznek, vagy nem.

Nem egy olyat ismerek, akik "ölik" egymást gyerekkorukban is, később is.

A férjemék 3 an vannak tesók, hát nagyon nagyon felületes a kapcsolatuk (anyósom legnagyobb bánatára).

Nekem egy öcsém van (aki ha én nem keresem, le se...hónapokig akár) meg egy bátyám akivel viszont nagyon összetartunk. Mindkettőnknek van családja ( a szüleink viszont már nem élnek) és minden nagy ünnepen találkozunk , nyáron a lánya nálunk tölt 3 hetet, majd az én lányom náluk 2-t. (nekem 4 gyerekem van , neki 1).

Én nagyon remélem, az én gyerekeim összetartanak majd, de már most látszik, ki kivel jön ki jól, és ki az akivel nagyon konfliktusos a szitu, mivel a személyiségük simán taszíthatja egymást,a nevelés ellenére is.

A figyelmet, az anyagiakat nyilván meg kell osztanunk közöttük, de közben egymásnak meg nagyon sokat adnak is.

Barátságosak, nyitottak, minden környezetben gyorsan feltalálják magukat, nekem sose kellett őket kísérgetni játszótéren játszóházban vagy idegen környezetben.

Ha külső helyszínen vagyunk (kirándulás, strand nyaralás stb) nagyon összefognak, mindig figyelnek egymásra.


Odafigyelés és anyagi ráfordítás : ez is olyan hogy van aki egykeként sem kapja meg, van aki meg sokgyerekes családban is.

2019. febr. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nèzd. Nekem van fèrjem, gyerekem. De ha nagy baj van, a fèrjem nem bìr témàzni lelki dolgokròl, mindig a testvèrem, aki meghallgat ès èn is őt. Ennyi.
2019. febr. 23. 11:47
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Egy testvér is lehet nagyon jó dolog és lehet sajnos életre szóló teher, stresszforrás is (általában sok múlik a szülők példáján ebben is, de nem feltétlen). Egy egykének ugyanígy nincs választása, szóval sosem tudja meg, hogyan jött volna ki a testvérével. A statisztikák szerint ugyan akinek testvére van, lelkileg egészségesebb, de egy egykénél sem mindegy, hogy talál-e szerető párt, mennyi barátja van, élvezi-e a munkáját... ezektől (és személyiségtől) inkább függ, hogy boldog, társasági felnőtt lesz, minthogy van-e testvére. És ebben is nagyon számít a szülők példája, hogy ők találtak-e szerető párt, van-e bizalmas kapcsolatuk, társasági életük a barátaikkal, szeretik-e a munkájukat... szóval élvezik-e az életet és hálásak tudnak-e lenni a jó dolgokért vagy folyton minden rossz és sosem sikerül.
2019. febr. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
81%

"fèrjem nem bìr témàzni lelki dolgokròl, mindig a testvèrem, aki meghallgat ès èn is őt. Ennyi."


Szarul választottál. Ennyi.

Jó a kapcsolatom a testvéremmel, de eszembe nem jutna vele előbb megbeszélni, mint a férjemmel bármit.

2019. febr. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
87%
Persze vannak olyan dolgok, témák, helyzetek, amiket mással jobban meg lehet beszélni, mint a férjjel. Ezt hívják úgy, hogy barát.
2019. febr. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
20%
6, házasság ahol nem a férj a legjobb barát? Az meg milyen (szar)?
2019. febr. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
86%

És azért nem szültél egy második gyereket, mert lebeszéltek róla? Én ezt nem is értem. Mint ahogy azt sem, hogy miből gondolod, hogy a lányod magányos lesz, ha te nem leszel.


Én ugyan még vagyok, de ezer kilométerre élek a gyerekemtől, akinek nincs testvére, de van családja, baráti köre, és egy cseppet sem magányos.


A baráti körömben van olyan, aki számíthat a testvérére bármikor, és van olyan, aki évek óta nem is tartja a kapcsolatot vele.


Én egyke vagyok, de sosem voltam magányos. Viszont én úgy nőttem fel, hogy mindig tele volt a ház, a szüleimnek nagy baráti köre volt, és igen, mindig körbevettek az emberek. Ma is, pedig egyedül élek. És ha bajom van, nem a rokonokhoz fordulok, hanem a barátaimhoz.

2019. febr. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Én egyke vagyok és nem vagyok magányos. Vannak barátnőim, párom, minden tökéletes. Az is simán egyedül maradhat, akinek van testvére... pl párom családjában, se az anyukája sem az apukája nincs beszélő viszonyban a testvéreivel.
2019. febr. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
48%
Pl. sminkelésről, lakberendezésről, divatról, főzésről, aerobikról, vásárlásról, trendekről, kiegészítőkről stbstb. sokkal jobban tudok beszélgetni a barátnőmmel mint a férjemmel. De mondok mást, ha pl. valami nagy bajom van, vagy nagyon bizonytalankodom valamibe, vagy csak izgat éppen valamit azt képzeld a barátnőimmel és a férjemmel is megbeszélem, ugyanis a kettő nem zárja ki egymást.
2019. febr. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!