Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rossz anya vagyok? 4honapos a...

Rossz anya vagyok? 4honapos a kislanyom. Ki vagyok keszulve. Vannak napok, amikor minden szuper. Aztan jon ket borzalmas, es minden felduhit. Nem tudom mi baja, amikor sir. Nem tudom jol ellatni ugy erzem.

Figyelt kérdés

Parom nem igazan tamogat.

Mit csinalok.rosszul?


2018. szept. 25. 09:54
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem semmit sem csinálsz rosszul, csak nehéz, hogy minden rád hárul a baba körül. Nincs senki, aki kicsit tudna segíteni, vagy legalább kicsit ott lenni veled. Nekem az is jó volt, ha nem vagyok mindig egyedül. Nagyik? Barátnők?
2018. szept. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

Kikeszulsz, feldühít... Ez elég erős. Négy hónapos.

Pedig itt a kulcs: a gyerek apja! A közös nevelés.

2018. szept. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor keltek éjjel?

Amúgy az elején a legtöbb anya nem tudja, hogy miért sír a baba csak találgat, találgatunk.Melege van ,fázik,éhes,szomjas vagy épp csak testi közelségre vágyik.Végigjátssza az ember ezeket a dolgokat és előbb utóbb megtalálja a megoldást.Most amúgy is nehéz, mert frontos idő van, múlt hét pénteken még 30 fok volt most meg 17(legalábbis nálunk) azóta az én babám is olyan, hogy jobb vagy épp rosszabb napja van.Néha már attól jobban érzi magát a kis lelke, hogy felveszem és kicsit babusgatom.Nem vagy rossz anya!Fáradt vagy aki fáradt az meg mindent sötétebben lát mint amilyen a helyzet.Apukát vond be picit a baba gondozásába, ha napközben elalszik a pici próbálj te is vele pihenni hagyd a házimunkát majd megcsinálod mikor épp jobb napotok van.

Kitartás:)

2018. szept. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%
Semmit nem csinálsz rosszul, nem vagy rossz anya, csak ki vagy merülve.
2018. szept. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%
Ki vagy merulve. Probald meg hogy az agyatokon adsz neki jatekot te meg elhasalsz mellette es ugy jatszosz vele vagy fekve ossze buktok szeretgeted. Minel kenyelmesebb helyen ami neked is pihenteto es neki is jo mert a kozeleben vagy
2018. szept. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
94%
En igy csinaltam mert a ferjem heti 1 napot volt itthon a munkaja miatt
2018. szept. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%
Az egyetlen, amit rosszul csinálsz a mostanában divatos "rosszanyavagyokbrühühü" mártírkodás. Miből gondolod, hogy más nem kimerült? Vagy hogy más egyből tudja miért sír a baba? Össze kell szokni. Ennyi. De ha sajnálod magad hogy jaj de szar vagy akkor nem fog menni. Ez az ostoba szaranyázás azert terjedt el mert magukra mondják a nők! Tök felesleges. Mártírkodással semmire sem megy az ember, csak el is hiszi amiket saját magára felcímkéz.
2018. szept. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
92%

Azt csinálod rosszul, hogy hagyod, hogy a párod nem tàmogat. A ti gyereketek, közös, nem csak a tiéd!

Szoptatod? Hagyj otthon kis lefejt tejet, és menj el fél óràt sétálni. Vásárolj be holnapra, fuss, adj fel egy csekket, stb. De EGYEDÜL!

Párod is el tudja vinni sétálni, addig ülj be a kádba, egyél nyugodt körülmények között, csináld meg a körmöd. Házimunkát akkor végezz, ha téged is feldob, hogy rend van. De ez a te időd.



A másik fontos dolog, hogy legyetek hármasban. Menjetek a pároddal együtt sétàlni, közben igyatok egy kávét, menjetek valami programra, múzeumba, várost nézni, plázázni, szabadtéri vásárba, kirándulni, stb. Kell egy kis családi kikapcsolódás, te se maradhatsz a négy fal között, és a házasságnak is jót tesz. Kb. ugyanolyan, mint csak kettesben, ilyenkor a pici sok vizet nem zavar.


Nehéz napokon nekem ezek segítenek:

Hordozás, kendőben. 4 hónaposan is szívesen nézegetett, de főként aludt. Most 18 hónapos, ugyanúgy jolly joker. Hasfajàs, fogzás, front, oltás után, szeparációs szorongás, idegenektől félelem: remek ellenszer. Ráadásul közlekedni ezerszer könnyebb, jó nagyokat lehet csavarogni.

Séta: ha alig várod, hogy a napnak vége legyen, tedd babakocsiba, és menjetek el otthonról. Neked jót fog tenni egy kis mozgás a levegőn, a legtöbb baba is elvan órákig, nézeget vagy alszik.


Mikor nagyon kivagy, gondolj arra, hogy elmúlik. 😊 Annyira rövid ideig baba, napról napra változik. Csak gondold át, mekkorát vàltozott, mióta megszületett, pár hét, és mászni fog, pár hónap, és szalad. Kicsi gyerek mellett egy dolog biztos: a változás. Bármi is az, ami most nehéz, biztos, hogy ki fogja nőni. (És jön másik. 😆)


Neked segíthet, ha szedsz vitaminokat, vasat, magnéziumot, ha nem szoptatsz, akkor lehet inni hangulatjavító teát (ez a neve, herbariában, dm-ben kapható), és napi két lexarom tablettát, mert vannak dolgok, amiken kár idegeskedni, mert nem fontos.

2018. szept. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kimerült és fáradt vagy, ez lehet a legfőbb nehézség, ha nincs segítség, nincs lehetőséged feltöltődni, akkor ez természetes. Ki kellene pihenni magadat, időd jusson magadra, néha átadni, megosztani a feladatokat, és akkor tudnál a babára úgy figyelni, hogy megismerd és megértsd a jelzéseit, miért sír mit szeretne. Nem tudja máshogy elmondani, hogy éhes, szomjas, álmos vagy melege van,vagy fáj valamije, vagy csak érzi a feszültségedet, és nyugtalanságot átveszi ő is.
2021. jan. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!