Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elveheti az apuka a születendő...

Elveheti az apuka a születendő gyereket?

Figyelt kérdés

Olyan helyzetben vagyok, hogy csak 10 hónapja vagyunk együtt. De már 4 hónapos 5 hónapos várandós vagyok. Még bem lakunk együtt. Párom messzebb lakik (300+km) idő közben a kapcsolatunk tönkre ment. (Nem a baba miatt) Úgy gondolom hogy nem kellene együtt maradnunk mert egyikőnknek sem tesz jót. Sokat veszekszünk és csak ideig óráig tart a békülés. Nekem már van egy gyermekek és túl vagyok egy váláson évek óta. A jelenlegi babát nem terveztük. En csak albérletben lakom a gyerekemmel. Van munkahelyem is. Apukának saját ingatlan jó állás. Azt mondta hogyha nem maradnánk együtt akkor a születendő gyermekünket elfogja perelni tőlem mert az övét nem fogom úgy elrontani mint a sajátomat. Teszem hozzá az anyja sem fogad el engem. Még bem is találkoztam vele. De már mindegy is. Ha most szét megyünk és a nevemre kerül a gyerek mert nem csinálunk apasági nyilatkozatot akkor is elperelheti tőlem?

Kérlek finoman osszátok ki!

Válaszokat előre is köszönöm!


2019. febr. 24. 12:22
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat elírtam. 5 hónapos várandós vagyok.
2019. febr. 24. 12:23
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Megpróbálhatja majd, de nem sok esélye van, ha nem vagy alkalmatlan szülőnek.
2019. febr. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak azért mert jó lakása, és pénz van, ez édes kevés ahhoz hogy elperelje a gyereket tőled. Ha nem iszol, nem drogozol stb, akkor esélye sincs.
2019. febr. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Karos szenvedélyektől mentes vagyok hala istennek. Azt sem szeretem ha valaki ittas vagy a közelemben dohányzik. A drogot meg elítélem. Ilyen veszély ne fenyeget.
2019. febr. 24. 12:58
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Ha normális életvitelt folytatsz, a babának meg tudsz adni minden szükséges dolgot és normális fedélt tudsz számára biztosítani (teljesen mindegy, hogy albérlet vagy saját), akkor nem tudja tőled elvenni, ne aggódj. Olyan alpon nem ítélenek az apának egy gyereket, hogy x ezerrel többet keres, mint az anya.
2019. febr. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%

Nagyon ritka, hogy a bíróság apukának ítélje a gyereket, ezek általában mind olyan esetek ahol anyuka valamilyen okból nem tudja vállalni a nevelést, és legtöbbször közös megegyezéssel mond le a gyerekről.

Egy újszülöttet soha nem vesznek el az anyjától, még akkor sem ha nincs hol lakniuk, mert akkor anyaotthont intéznek neki. Tehát ha nem veszélyezteted a gyerekedet, akkor apukának esélye sincs.

Egyébként sajnos attól még, hogy nem írtok apasági nyilatkozatot, ő még perelhet, szóval erre a huzavonára és ennek a lelki részére azért készülj fel, de a baba felügyeleti jogát biztosan nem kapja majd meg.

2019. febr. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs apai elismerő nyilatkozat, akkor első körben az apaság megállapításáért kell perelnie. Utána perelhet azért, hogy nála helyezzék el, de mivel újszülöttről van szó, nem igazán van esélye, hogy hozzá kerül.
2019. febr. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Most kicsit nyugodtan vagyok!
2019. febr. 25. 21:45
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi történt veled azóta?
2019. júl. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!