Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan neveljem 2 éves gyerkőc...

Hogyan neveljem 2 éves gyerkőcöm arra, hogy ne futkosson, ha vásárolni megyünk az aruházban? és egyebek.

Figyelt kérdés
Nagyon akaratos kisgyerkőc. Itthon nem szoktunk veszekedni, kiabálni, de ő csapkodós, ütögetős, rugdosós, rohangálós-szaladós és az akaratát minden áron érvényesítő, mostanában kis hisztizős. Valamit nem csináltam jól, csak még azt nem tudom, hogy mit és, hogy hol látta ezt, milyen élethelyzetünkben. Nem tudom, hogy mit kompenzál szegény így. Jó lenne, ha rájönnék, mert akkor változtatnék. Égbeszökő baromságot nem csináltam, mert a nagyszülők is látnak minket és sokat találkozunk rokonokkal, akik között van bölcsisnéni és ovónéni is és szóltak volna, ha valamit nagyon elrontok. Valami mégis elsiklott, mert most ilyen a gyerkőc. Hogyan jöhetnék rá, hogy vajon mi váltja ezt ki belőle? Hogyan tudok neki segíteni?
2010. júl. 2. 07:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Elsőkörben azt kellene megértetni vele hogy annak hogy neked ill. apának nem fogad szót következményei vannak.

Találjatok ki valamit és azt következetesen vigyétek végig.

Leirom hogy mi hogy szoktuk...

-Itthon szabad vadulni addig ameddig a tárgyakban és bennünk magában kárt nem tesz de ha megüt rácsapunk a kezére és mondjuk hogy ezt nem szabad ha direkt össszetör valamit szintén.

-ha nyilvános helyen vagyunk pl. boltban akkor babakocsiban is lehet de mindig megkérdezem ki akar-e jönni -ha egyébként nem jelzi - ha igen rászólok ha mégis futna elfele de nem jellemző levenni nem szabad semmit csak amit megengedünk ehhez tartja magát fejbólintással "kérdezi " hogy szabad-e.

-ha csinál valamit ami nem tetszik neked mindig pontosan mondd meg neki hogy nem szabad levenni az újságot pl. ne csak azt hogy rossz vagy meg nem szabad mert abból még nem tudja mit nem szabad.

és legyenek házon kivül is nevelési szabályok nálunk úgy van hogy ha nem viselkedik rendesen van három dobása ha kárt tesz -ilyenre még nem volt példa- akkor az büntetést von maga után

a három dobása pl. levesz olyat amit nem szabad de nem teszi vissza

ütögeti a berendezést, letépi a posztert pl. ha ebből megvan három egyenként kézrecsapás és aztán kimélet nélkül megy be a babakocsiba ha ott is folytatná - erre még nem volt példa- megyünk ki a boltból azonnal


tehát valami ilyesmit dolgozzatok ki magatoknak és ragaszkodjatok hozzá!!!

Sok sikert és kitartást!!

2010. júl. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

azt elfelejtettem hogy ha szépen viselkedik akkor ha a program végeztével leguggolok hozzá -leereszkedek az ő kis szintjére- és elmondom neki hogy ma nagyon szépen viselkedtél büszke vagyok rád! kap egy puszit ő pedig megölel

jó viselkedésért édességet nem adok csak fizikálisan mutatjuk ki a szeretetünket

és ha rosszul viselkedett sem vonunk meg késöbb semmit hiszen nem később volt szófogadatlan hanem ott és akkor.

sajnos ez a legnehezebb de ha tudja mi fog történni ha nem úgy tesz ahogy te szeretnéd hidd el kétszer is meggondolja majd hogy tegyen-e ilyesmit.

és még egy bár nekem ilyenkor megszünik a külvilág nem is kell foglalkozni a többi emberrel hadd mondja mindenki a magáét hajtogassák - főleg az idős nénik - a saját nevelési elveiket mert azzal hogy látják neveled a gyereket jobbat teszel mintha szótlanul türnéd hogy tombol és rombol ezt mindenki megérti.

2010. júl. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

legegyszerűbb az lenne, ha megnéznél egy szuperdadust a Viasat3-on. Azt hiszem délben van meg este 17 órakor. Ott pont ilyen gyerekekkel foglalkozik és elmagyarázza hogyan kell megoldani.

Egyébként Adler bátorító pedagógiáját alkalmazza, ergo bátorítja a gyereket a helyes magatartásra és nem a helytelent bünteti. Ha rácsapsz a kezére, akkor egyrészt fura helyzet, mert ő megüt erre te is megütöd és azt mondod nem szabad ütni- de akkor neked miért lehet? Másodszor azt mondják, ha bünteted, annál jobban bevésődik a helytelen magatartásminta. Ezért vagy nem szabad észrevenni ha rossz (persze ez csak kicsi rosszaságokra igaz) vagy büntetés azonnal és büntetés után elfelejteni a rosszaságot- tehát nem folyton felemlegetni, hogy nem jöhetsz el a boltba, mert a múltkor is...

És dícsérni, dícsérni, dícsérni mindent, amit jól csinál. Vagy jutalmazni, ha a te elveidbe belefér.

Nekünk elrohangálós-boltos hiszti gondunk nem volt, így azt nem tudom pontosan, de a dadusban mindig van ilyen gyerek- és ott azt hiszem bevásárló listát adnak a gyerekeknek és így segítenek és nem futkosnak. Valamint valami olyat, hogyha anyuka felteszi a kezét meg kell állni- nézd meg pontosan.

2010. júl. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!