Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elza névről kinek mi jut...

Elza névről kinek mi jut eszébe? Mindenkinek a mese ugrik be?

Figyelt kérdés

Most tudtuk meg a nemét nyáron születendő kislányunknak és ez a név nagyon-nagyon tetszik mindkettőnknek. DE: semmi köze nincsen a Jégvarázshoz, nem is tudtuk tegnap előttig, hogy ott így hívják a főszereplőt, erről is egy ismerős kislány világosított fel (tegnap aztán megnéztük a mesét is). Elbizonytalanodtunk. Nem lesz neki ciki, hogy mindenki azt fogja hinni, hogy egy Disney hercegnőről neveztük el? Számunkra egy elegáns, abszolút nőies név, de vajon a korabeliek és a Jégvarázson felnőtt generáció mit gondol majd róla?


Nyilván nem szeretnénk kitolni a gyermekkel.


Köszönöm a válaszokat!


2019. febr. 25. 10:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%

Igen, mindenkinek a mese ugrik be. A 30+osoknak meg még az oroszlán is.

Ezzel együtt gyönyörű név, de nektek kell eldönteni, tudtok-e együtt élni azzal, hogy a mesével fognak csesztetni állandóan.

2019. febr. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%

Most igen. De a mese előtt nyilván senkinek sem ez jutott eszébe, meg gondolom, pár év múlva sem ez fog már az emberek eszébe jutni.

Sok név szerepel filmekben, mesékben, sorozatokban. Hétköznapibb nevek is. Szóval csak ez ne tartson vissza. Nem Hamupipőkének akarod hívni, ami tényleg csak meseszereplő név :) Egyébként Jázminnak is sok lányt/nőt hívnak, ha már Disney.

2019. febr. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
56%

nekem pl Karinthy Elza festőnő és ez a vers jut eszembe a szép név hallatán, a mesét nem ismerem

[link]

2019. febr. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%
Kislányunk Alíz. A 40+os korosztaly mindig megjegyzi, hogy Alíz csodaorszagban... A fiatalabbak aki nem ez jut eszükbe, de engem mondjuk egyal nem zavar. Ha ez a név tetszik nyugodtan adjátok ezt, szerintem szeretni fogja ő is, nem olyan rossz egy kislánynak szerintem , ha egy hercegnővel névrokonok 😊
2019. febr. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
72%
Hat talan, mire nagyobb lesz, mar nem lesz akkora szam az a mese, de igen, nekem is az ugrik be rola. Nekem az Eliza tetszik, amit viszont lehet, hogy le-Elzaznanak a mese nepszerusege miatt, ezert nem tudom, mennyire lenne jo valasztas.
2019. febr. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
92%

Mire felnő, addigra senkinek nem fog eszébe jutni a jégvarázs hercegnője, rég túlhaladott lesz. Amíg meg kicsi, még vagány is lehet a többi kislány előtt hogy hercegnő neve van. Amúgy szép, nőies, elegáns név.

+1 gondolat. Ha valakit csúfolni akarnak úgyis találnak rá indokot, tök mindegy mi a neve.

2019. febr. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
72%
Nekem kollégám kislánya jut eszembe, illetve az egyik könyvből a főszereplő kislány. (Nem a Jégvarázs).
2019. febr. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenki válaszát! Sokat segítettetek, megnyugodtam, hogy nem lesz annyira negatív megítélése. Talán egy bizonyos korosztályban még "menő" is lesz! Való igaz, hogy Jázminnak is rengeteg kislányt hívnak.


Utolsó: nem az Ördögoromvár-sorozatra gondolsz? Nagyon szerettem azokat a könyveket, és most hogy utánanéztünk, milyen könyv/filmszereplőket hívtak még Elzának, akkor esett le, hogy ott is így hívták a kislányt.

2019. febr. 25. 13:10
 9/17 anonim ***** válasza:

A Disney mesehős nevek sokáig a köztudatban vannak. Az én gyerekem is szereti a Hófehérkét, 101 kiskutyát, Bambit. Pedig ezek 2 generációval ezelőtti mesék (más kérdés, hogy Magyarországra később került a mese).

Régen is voltak mesék és sok olyan nevű ember van (Jancsi és Juliska, Piroska és a farkas...).

De ettől még szerintem vállalható név. Ki tudja, lehet pár év múlva kijön egy olyan mese, amiben az én gyerekem neve lesz. 😃

2019. febr. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nekem konkrétan a volt osztálytársam kutyája jut eszembe...
2019. febr. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!