Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nyomatják annyira azt a...

Miért nyomatják annyira azt a nézetet, hogy egy anya tudja igazán, mi kell a gyerekének, ne hallgasson senkire?

Figyelt kérdés

Persze értem én, hogy sokszor fordul elő az életben, hogy idióta ötletekkel bombáznak egy anyukákat, de éppúgy az is előfordul, hogy magának az anyukának vannak iszonyat hülye (és a gyerekre nézve ártalmas!) ötletei, heppjei, és ebből adódóan szerintem kissé veszélyes ennyire elhitetni az emberekkel, hogy a saját gyerekükkel kapcsolatban csakis ők lehetnek a "mindenttudók".

Nektek mi a véleményetek erről?


2019. márc. 11. 12:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%

Mert az anya az ki 0-24-ben a gyerekkel van.

Ez kb. olyan,mint amikor átjött a szomszédunk,hogy adjak cumit a gyereknek majd attól csendbe marad.

Szegénykém lázas volt,a fogaitól.

Mutattam neki hogy kiköpi :D

2019. márc. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem két végletet írtál le.

Igenis lehetnek olyan dolgok, amiket valaki máshogy csinál, mint a könyvekben van, mert úgy érzi, nekik az jó és bevált. Ez tök jó, nekem is van ilyen dolgom. Minden szülő, és minden gyerek más, nem mindenki a könyvek szerint fejlődik.

Ha valaki árt a gyereknek, azzal sajnos nem tudsz mit kezdeni :( Ő ezt nem így fogja fel, a saját lelkiismerete tiszta.

2019. márc. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%
Ez a mondás igazából azt jelenti, hogy mindenkinek saját joga, hogy neveli a gyerekét, más ne pofázzon bele. Természetesen nem mindentudó egy anyuka, lehetnek hülye ötletei. Amíg viszont nem veszélyezteti súlyosan a gyereket, addig nem nincs mód beavatkozásra.
2019. márc. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Én arra gondolok, hogy szerintem nem feltétlenül jó, ha ennyire beleültetik az emberek agyába, hogy igenis mindent ők tudnak tökéletesen, meg "mindenki úgy tökéletes anya, ahogy van", mert azért ez nincs mindig így.

Arra akarok kilyukadni, hogy nem kellene azért ENNYIRE hájpolni, hogy mindenki, aki tanácsot ad, az eredendően csak egy beleugató, ostoba, mit sem tudó személy, mert hát mindig az anyuka a tökéletes, mert ennek néhány kisgyerek azért elég rendesen megissza a levét.

És én nem az anyukákat szeretném hibáztatni most, hanem azt a sok újságírót, cikkírót, akik ezeket nyomatják folyamatosan.

2019. márc. 11. 13:46
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Attol függ


Egyik amit vki fentebb irt, mivel az anya van vele 0-24 ben, igy aki legből elkap eg pillanatot az inkabb tenyleg meg sem szolalna.


En peldam. Gyerekem alig iszik. A rendszer igy delelott jatszoter ott izzad, fut szalad rohan es vegre lenyom két deci vizet is. Ami jelenti nala azt is hogy ez egesznapra szol nála mert du már alvas, otthoni jatek es nem birom belekönyörogni. A folyadekszuksegletét joforman a leves es gyümölcsök fedezik.


Erre neki állnak csaladi ebédnél nekem okoskodni hogy ebed elott kozben ne itassam vizzel a gyerekem mert telitodik es nem eszik akkor eleget. (A gyerekem joevő mellesleg)


Vagy babaként nevettük hogy olyan cuki ha nem ér el vmit, kapálozik, ágaskodik, pipiskedik, szoval hogy már egy kisebb baba is mennyi mindent kiprobal, hogy vmit elerjen. Erre be akarta x kedves csaladtag magyarazni azt hogy a pipiskedő babak mind autisták, vigyem orvoshoz.


Irhatnam millio oldalon at a külsősök engem lefáraszto okoskodásait.


Viszont valoban vannak olyan primitiv anyák akik pl a tapszert hidegen adják, vagy ha ebedelt a gyerek, akkor vacsorát nem kap (bölcsis), vagy ket gyereket ugy visz babakocsival hogy egyik a kupolán ül, télen szokas szerint nem adnak rá sapkàt kesztyűt, nem tartják az ujszülött fejét, járatják a kuszni maszni sem tudo gyereket, stb (egyszer egy kerdesben ezeket gyűjtötték össze, hogy ki milyen esetekrol tud amikor az anya inkompetenciája veri ki a biztositekot)ilyen esetekben bennem is megfordul hogy vegzettséghez vagy tanfolyamhoz kéne kötni a gy.vallalast

2019. márc. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
66%

Igazából nem értelek... Te gondolom nem vagy anya. Mert a legtöbb anyuka inkább azon rágja magát folyton, hogy milyen rossz anya..


Amit te leírtál az kb értelmetlen. Egy rakás dolgot jobban tudok a gyerekemmel kapcsolatban mint bárki más. Pl látom ha álmos, látom ha nem örül a vendégnek, látom ha rosszabb napja van. Stb. De épeszű ember tudja hogy mikor kell szakember. Pl nem én fogok matekot tanítani a fiamnak, mert tök hülye vagyok hozzá és nem hiszem azt, hogy én jobban tudom.


Valaki említette a cumis példáját... Ez nálunk többszörösen megtörtént. Sírós, hasfajós baba volt. És számtalan okos ötletet kaptam hogy miért nem adok neki cumit legalább csendben lenne. Én meg elővettem 3 különböző cumit, hogy hajrá. Bírd rá ha tudod... Hát senki nem tudta eléri, hogy cumizzon. Pedig mindenki azt hitte majd ő megmondja a tuti receptet.

2019. márc. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Mert o van vele legtobbet, es mert utana o es a gyereke sziv, ha raeroltetnek egy tanacsot a megerzese ellenere, kiprobalja emiatt, es nem valik be.


Nyilvan van az extrem eset, mikor a par hetes gyereket turorudival eteti az anyja, meg nyilvan a gyerekorvos jobban ert a gyerekbetegsegek felismeresehez, a szoptatasi tanacsado a szoptatashoz, stb., de mivel a szulo a felelos a sajat gyermekeert 18 eves koraig, ezert o dont a velekapcsolatos kerdesek tobbsegeben. Ehhez hozzajon meg, hogy minden gyerek mas, ezert senki nem fogja jobban tudni - feltetelezve, hogy az anya normalis IQ-val es EQ-val rendelkezik -, hogy mi a jo a gyereknek, mert o ismeri a legjobban, abbol az egyszeru dologbol kiindulva, hogy o van vele a legtobbet.


Egyik ismerosomnel ez az apa, mert az anya betegsege miatt o van tobbet a gyerekkel. Szoval inkabb ugy mondanam, hogy a gyermek elsodleges gondozoja latja leginkabb, hogy mi a jo a gyereknek.


Nekemis voltak megerzeseim, amiket elnyomtam, mert a vedono es anyosom is tok mast mondott, en meg azt gondoltam, hogy jobban tudjak, mint en friss anyakent, a gyerekem meg szenvedett. Nem akartam elhinni, hogy ennyi sirassal kell jarjon az elso par het, vegre utanaolvastam, hogy az o tanacsaiknak milyen elonyei es hatranyai vannak, es hogy a mi esetunkben nagy hatranyai voltak. Atalltunk a megerzesem szerintire (ami egyebkent a legfrisebb ajanlasoknak megfelelt szemben az ovekkel), es megoldodott a gond, lett egy nyugodt gyerekem. Es szerintem ez mar a masik veglet, hogy nem mertema megerzesemre hallgatni, mindenkepp kellett a kulso megerosites. Azota tobbszor volt, hogy rabeszeltek hisszas gyozkodes utan a megerzesem ellenere valamire, ami nekunk abszolut nem valt be, csak gondot okozott, es olyankor a falba vertem a fejem, hogy miert nem hallgattam a megerzesemre. Szoval en minden jozan esszel rendelkezo anyat arra buzditok, hogy hallgasson a megerzesere, vagy az altala megbizhatonak tartott szakember tanacsara.

2019. márc. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Amiket ti írtok, azok azok az esetek, amiket írtam is, hogy tudom, rengeteg helyzet van, amikor ismerősök, rokonok marhaságokat tanácsolnak. Viszont nem értem, miért kellene ezt általánosítani az összes többi esetre is, hogy mindenki idióta, aki mondani merészel valamit. Ugyanezeket az újságcikkeket olvassák azok a szülők is, akik tényleg nem tudják a gyerekük szükségleteit megfelelően érzékelni, kezelni, vagy egyszerűen tudatlanok, vagy felelőtlenek. Pont ilyenekre gondoltam, mint amit az egyik válaszoló írt: pár hetes gyerek etetése csokival, pár hónapos baba "járatása", itatása alkoholos itallal, stb., tehát ami tényleg veszélyeztető. Egyébként tényleg nem vagyok anyuka, de annyi ilyet látok, hogy kénytelen vagyok azt gondolni, ezek az "extrém" esetek nem is annyira "extrémek"(= ritkák).

Mondjuk azoknál a példáknál maradva, amiket írtatok: olyan esetre gondolok, amikor azoknak egy fordított esete fordulna elő, tehát ha éppen az anyuka az, aki a fejébe vette, hogy a gyereknek márpedig nem szabad inni ebéd előtt, akkor se, ha egész nap alig ivott, akkor se, ha szomjas, vagy ő az, akinek az a mániája, hogy dede, bele kell dugni azt a nyomorult cumit a gyerek a szájába.

2019. márc. 11. 17:23
 9/16 anonim ***** válasza:

Az hogy "az anya tudja legjobban a gyerek szükségleteit" az az értő és figyelő nevelésre vonatkozik. Hogy a te példádnál maradjak.. Vegyük a víz ivast ebéd előtt. Pl nálunk a gyerek szükséglete az hogy éves közben igyon. És én ezt tudom. Hogy ő nem előtte, és nem utána szeret inni hanem éves közben. Ennyit jelent hogy "anya tudja" nem többet és nem is kevesebbet.


Hiába szeretném hogy a fiam tökéletesen jatszon zongorán, ez nem szükséglet csak az én vágyam. Ettől még nem hiszem hogy jobban tudom mit akar, hiszen ha nem akarja akkor tök mindegy. És attól hogy én erre vágyom fejben még fel vagyok rá készülve hogy ő mondjuk dobolni akar, vagy nem érdekli majd a zene.


Hidd el aki turorudit ad az 5 hónaposnak annak tok mindegy mit írnak a cikkek.

2019. márc. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Akkor úgy mondom a saját példámat: "anyuka az, aki a fejébe vette, hogy a gyereke evés előtt és közben nem ihat, mert akkor telítődik és nem fog enni". És ha a gyerek könyörög vízért, akkor se ad neki, és ebbe aztán ne szóljon bele senki, mert ő az anyja. Vannak ilyen anyák, akik fejükbe vesznek marhaságokat, és igenis van, hogy éppen egy "külső szemlélő" bíztatná arra az anyukát, hogy a gyerek szükségleteire reagáljon, de akkor "az idióta anyós beleugat itt a nevelésbe!"-effekt érvénybe lép, és anyukáék felpattannak az asztaltól és teátrálisan hazavonulnak a családi ebédről. És én úgy gondolom, az ilyen eseteknél közrejátszik ez a manapság elterjedt szemlélet, hogy nem kell senkire se hallgatni, pláne az idősebbekre, mert ők tutira marhaságokat beszélnek és nem kell velük foglalkozni.
2019. márc. 11. 17:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!