Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nyomatják annyira azt a...

Miért nyomatják annyira azt a nézetet, hogy egy anya tudja igazán, mi kell a gyerekének, ne hallgasson senkire?

Figyelt kérdés

Persze értem én, hogy sokszor fordul elő az életben, hogy idióta ötletekkel bombáznak egy anyukákat, de éppúgy az is előfordul, hogy magának az anyukának vannak iszonyat hülye (és a gyerekre nézve ártalmas!) ötletei, heppjei, és ebből adódóan szerintem kissé veszélyes ennyire elhitetni az emberekkel, hogy a saját gyerekükkel kapcsolatban csakis ők lehetnek a "mindenttudók".

Nektek mi a véleményetek erről?


2019. márc. 11. 12:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Amugy a kommunikacio is fura.

Ha egyenesben mondasz valamit helybol elutasitast vált ki, de ha rávezetest alkalmazol hogy a masikkal mondatod ki amit akarsz monani, azzal tudsz bolhat ültetni a fulebe, ami később beérik vagy nem, de mindenkepp hatekonyabb. Ez amolyan pszichologia. A pszichologus sem veletlenul csak kerdezget kerdezget es ugy tunik mintha csak hallgatna téged, kozben a kerdeseivel ugy vezet, manipulal ahogy akar.(márha ert hozza)


Nekem sokszor van ugy igazam hogy nem hisznek nekem. Olyankor alkalmazom ezt a trükköt.


Pl. Igaz nem anyag -gyerek kapcsolatban, csak a kommunikaciorol.

Ha azt mondom barinőmnek h a szomszed öreg bacsi ki akar velem kezdeni mert almát hozott, akkor persze en reagalom tul szerinte.

De ha csak pedzegetem a temat, pl a szomszedbacsi allandoan nezi mikor jövök, atkopog olyanokkal hogy almát hoz, neha kellemetlen is, amikor ugye már otthoni ruhában vagyok, de talán vannak még kedves emberek, szerinted is? Akkor ő maga fogja kimondani, hogy szerinte nem artatlanul akar az a bácsi almàt hozni


Szoval lehet igazad van. De rosszul kommunikalod le. Hagyd meg a mondandodban mindig a valasztas jogát az anyának. Mintha te nem is mondtal volna semmit. Elvegre ő mondja ki.mire is gondolsz. Ird körbe, ne mondd ki

Ugy biztos be fog jutni az agy feldolgozo központjaba es nem helyből lesz elutasitva.

2019. márc. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Ha a szulok ilyen esetben felallnak az asztaltol, es tavoznak, akkor vagy sokadszori gyozkodesrol, vagy nem megfelelo kozlesrol lehet szo. Azert terjedt el ez a hozzaallas, amit irsz, mert nem tudjak az emberek (nemcsak az idosebbek), hogy hogyan tartsak tiszteletben masok hatarait, es ehhez hogyan kommunikaljanak.
2019. márc. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
34%
Én szültem, én ismerem a legjobban, én ránézek és tudom ha baja van, igen, az anya tudja igazán nem a szomszéd Mariska néni. Heppjei meg mindenkinek vannak... , gyerekre ártalmas? Ezt kifejtenéd kérlek? A szavakkal könnyen dobálózol, mondj vmi konkrét ártalmas dolgot. Vagy az ártalmad dolog szted ártalmas? Van gyereked?
2019. márc. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Szerintem részben igazad van. Rengetegszer hallom, hogy az én gyerekem csak ebből ért( rácsapás).. Vagy hogy össze vissza piszkalja az anya a gyereket, mikre nem képes.


Szerintem az, aki rosszul nevel( nem figyel a gyerekére, ostoba) annak hiába mondanák, hogy mások jobban tudhatják, nem fogja érdekelni, mert ő ilyen. A másik réteg, aki figyel a gyerekére és jóra törekszik, annak elkél a bátorítás, mert ha nem is tökéletesen, de elég jól csinálják. Hadd ragaszkodjon ahhoz, hogy a szomjas gyereke előbb egyen, minimális, szinte semmilyen kárt nem okoz a gyereknek a heppjével, 10 perccel később kap inni.


Aki minimális károkat okoz, azzal szerintem nem kellene foglalkozni, inkább bátorítani, hisz még így is bőven jól csinálja a maradék 90%ot.


Legyen csak magabiztos az anya, amíg egy két enyhe hibát vét és jóra törekszik. Inkább a súlyos hibák elkerülésére kellene koncentrálni, mint az ilyenekre..

2019. márc. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Ismerösöm egyfolytába azal szekált hogy lånyomnak baba kell ,van,volt baba de lånyom utålt mindig babåzni,csak porfogok.

Inkåbb színezős,sportos,autózós,lány volt .eben az esetben is ėn jobban ismerem lånyomat mit szeret mi ėrdekli.

2019. márc. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Amúgy sajnos ilyen fordítva is előfordul mikor a szakember nem hisz az anyának. Vagy az anyát próbálják lebeszélni az ösztöneiről.


Pl nálunk megtörtént, hogy az én fiam kis súlyú baba volt. És a kórházban és a védőnő is ragaszkodott hozzá hogy nehogy túl sokszor mellre tegyem mert elfárad és a következő etetésre majd fel sem lehet kelteni. Én végig éreztem hogy az én fiam erős, és bírja, bárki bármit mond.. Amikor szopizott azt olyan ügyesen tette hogy bár a vákum nagyon erős volt, még sem fájt soha. Iszonyú nehéz volt elnyomni az ösztöneim. És mire azt mondták hogy na most már mehet a gyakori szopi, addigra nem volt annyi tejem amennyi neki kellett volna (hiába fejtem), és már nem is volt hajlandó szopizni. Vért izzadtam, hogy ne így legyen, de a tejem 3 hónapos korára elapadt.

Szóval köszönöm hozzáértők..! Azóta is verem a fejem a falba hogy nem hallgattam az ösztöneimre. Első gyerek és gondoltam a szakember már csak tudja...

Erre kiderül hogy más kórházban, más gyerekorvos simán engedi a gyakori szoptatást.

2019. márc. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!