Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedül nevelem a 3gyermekem....

Egyedül nevelem a 3gyermekem. Van e valami kedvezmény étkeztetés terén iskola, óvodába?

Figyelt kérdés

1iskolas,1ovodas,ugye egyedül nevelem őket,nyáron szuletik a 3.Hallottam hogy van valami kedvezmény így az étel fizetésnél,vagy hogy az ovisnak ingyen lesz így,nem tudom pontosan hogy van?És csak akkor tudom igényelni ha a 3.baba is megszületett?

(Csak a kérdésre akarok választ,sértegetések nem érdekelnek,olyanok sem,hogy minek kellett a 3. ..stb,en vallaltam,en nevelem őket,köszönöm!


2019. márc. 13. 10:23
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Nem nagyon vagyok ezekkel képben.Mi az a nagycsaládosok kedvezménye?
2019. márc. 13. 11:36
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanaz, mint a rendszeres gyermekvédelmi, tehát egyszerre a kett ő nem vehető igenybe, csak annál úgy feltétel a már meglévő harmadik gyerek és nincs jövedelmi korlátozás se. De azt te most nem tudod igényelni. De ha bemész az önkormányzathoz, ott segíteni fognak
2019. márc. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm. Ez az étkezés dolog nagy segítség lenne,mivel 1honapban több mint 20ezer ft a kettőjük étkezése az oviba,iskolába.😔 Ha már csak az egyik ingyenes lenne,nagy segítség lenne.
2019. márc. 13. 11:52
 14/17 anonim ***** válasza:
Az ovis ėtkezės szeptembertöl biztos ingyen lesz ,3 gyereknėl ha viszel az ållam kincstårtol majd igazolåst hogy 3 gyerekre kapsz csalådi potlėkot ,ės egy nyilatkozatott ki töltesz .adig viszont csak bizonyos jövedelem alatt ingyenes az ėtkezės az oviban.
2019. márc. 14. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Számold ki, hogy mennyi az összes jövedelmetek. Ha 123.975 vagy alatta van, akkor jár a rendszeres gyermekvédelmi. Számolj bele mindent, amíg kapsz egy hónapban: munkabér, gyes, táppénz, családi pótlék, tartásdíj.
2019. márc. 14. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Hat annyiból éhen is halnánk...😔 gyerektartast jovohonaptol fog fizetni,de papir erről nincs,tehát ezt csak mi beszéltük meg.igy is fel kell tüntetnem a gyerektartast,hogy hivatalosan nincs róla papír ?
2019. márc. 14. 10:48
 17/17 anonim ***** válasza:

Két tipp még:

A helyi családsegítőt keresd fel, szívesen segítenek.

Illetve keresd még meg az Egyszülős központot is ők is sok hasznos információval szolgálhatnak.

2019. márc. 14. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!