Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Volt, aki megbánta a gyermekne...

Volt, aki megbánta a gyermeknek adott nevet? Volt, aki szíve szerint utólag másképp döntene?

Figyelt kérdés
Idő szűkében vagyunk névválasztásilag. Nem néztünk ki extrém neveket, de nem tudunk dönteni. Félek, hogy megbánom később, amikor nem lehet rajta változtatni. Volt így még valaki?
2019. márc. 13. 16:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem bántam meg, imádom a nevét, de ő már többször mondta, hogy más nevet szeretne.
2019. márc. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűbb, hogy ő fogja utálni, nem te. De ha akar felvesz egy harmadik nevet vagy megváltoztatja.
2019. márc. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

Én utáltam a saját nevem, túl extrém volt. De anyámék szerint csodálatos és gyönyörű. Ja, nem őket szekálták halálra miatta kb óvodától.


Amúgy de, megváltoztathatod később is a gyerek nevét. DE érdemes valami normálisat adni neki, ne szívjon és akkor nem lesz gond.

2019. márc. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
94%
Nem bánod meg. :) Azt írtad, nem néztetek ki extrém nevet. Megbánást abban az esetben tudok elképzelni, ha valaki valami nagyon gáz nevet ad (Rosalinda és társai :D). Eleve olyat fog kapni, ami neked/nektek nagyon tetszik és a gyermeketek miatt meg pláne a világ legszebb neve lesz. :) Emiatt ne aggódj!
2019. márc. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

De. Egyik gyerekemnél halistennek kettőt adtunk és a másik tiszta ő, az első nem.

A lányomnál kicsit megbantam igen hogy másokra hallgattam hogy nem olyan szép hangzása a vezetéknévvel együtt.

Azóta már rajottem nem olyan vészes, siman adhattam volna.

Tulgondoltam.

(olyan a név hogy a vezetéknév rövid és csak a van benne és az utonev is csak a betűket tartalmaz mint pl. Nagy Hanna)

2019. márc. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
83%

Már hogyne lehetne később megváltoztatni? Simán meg lehet!

Az én lányom nem szerette a nevét, ennek már óvodás korban hangot adott. Az oviban még nem volt gond, mert ott azon a becenevén szólították, amit viszont szeretett. Szerencsére az is egy önálló, anyakönyvezhető név volt.

Így aztán mielőtt iskolába ment, az ő kérésére, megváltoztattuk a nevét arra a névre, amit ő választott. Tehát az én lányom 6 évesen nevet választott magának, és mi átanyakönyveztettük arra.

Nem egy bonyolult eljárás, akkor 10 ezer Ft-ba került, kapott másik anyakönyvi kivonatot, és ki kellett cseréltetni a TAJ kártyáját, más irata akkor még nem volt. Hát miért éljen egy olyan név alatt, amit nem szeret? Azóta is boldog a maga választotta új nevével.

Szóval ne parázz attól, hogy rosszul döntesz, bármikor át lehet anyakönyvezni, ha a gyermekednek nem tetszik.

2019. máj. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem bántam meg, de tudok olyan sztorit, ahol átanyakönyveztették (nem tudom, mi a hivatalos elnevezés) a kisfiút.

A kisfiú a Miklós nevet kapta, de soha senki nem hívta így, mindenki Bendegúznak nevezte. Három éves kora körül a szülők kérték, hogy ez legyen a hivatalos neve.

2019. máj. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!