Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Régebbi típusú babakocsi...

Régebbi típusú babakocsi lehet veszélyes vagy káros?

Figyelt kérdés

Néhány éves (valamikor 2000 és 2005) között gyártott Graco babakocsiról lenne szó. Babahordozó is van hozzá, ami ha jól sejtem, nem szabványos és eléggé ki van feküdve a kocsi meg a kerekei is elég kopottak, de minden megvan hozzá, amit gyárilag adtak. kölcsönkapnánk.

Érdemes inkább modernebbet vásárolni? nem állunk túl jól anyagilag, de nem is szeretnénk, ha valmai baja lenne a babának.

Negyedik gyermeket szolgálná a szóban forgó járgány


2010. júl. 3. 11:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%
Nem,nem lehet veszélyes.Ha veszélyes lett volna,akkor annak a babának is baja lett volna tőle,akit előzőleg "szolgált".Micsoda butaság ez.
2010. júl. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én pár hétig használtam ilyen régebbi babakocsit. A picurnak nem volt vele gondja, de nekem annál több. Egyrészt ki volt kopva a fék, másrészt pedig a kerekével is volt valami, mert állandóan jobbra húzott a kocsi. Én inkább vettem egy olcsóbb, de új kocsit, az pont jó is volt addig, amíg kellett.
2010. júl. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
52%
ha budapesti vagy,gyere el csepelre az SZTK melett van egy kaiser!Az felett egy kinai!Ott lehet venni babakocsikat!Szuperek!!És olcsók!:) 25körül vannak:)
2010. júl. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi is egy 2000-es babakocsit használtunk. A nagylányommal (2007-ben) 10 hónapig és most a fiammal már csak 5 hónapig bírtam. Nagyon rozoga már szegény, 3 gyerek használta, de még így is sokan megdicsérték az utcán.

Én is gondolkoztam a második terhességem alatt, hogy ne vegyek e újat a fiamnak, de úgy voltam vele, hogy 6 hónapot csak kibírok vele, aztán meg átrakom a sportbabakocsiba( amit a lányomnak vettünk 10 hónaposan). De végülis már 5 hónaposan átraktam a picit, mivel jóidő volt és már nagyon utáltam azt a rozogát.

2010. júl. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
58%
Én simán felnőttem a korosztályommal együtt 1970-es években gyártott babakocsiban. Mi a fene baja lehetne a babádnak benne? A babakocsinak annyi a lényege, hogy tudjon benne feküdni/ülni a baba, miközben az alján kerekek vannak, és te tolni tudod. Ha ezt a funkciót betölti, akkor tökéletesen megfelel.
2010. júl. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
36%

Mitől lenne veszélyes vagy káros? De ha te cikinek érzed, hogy ilyenben tologasd a babádat, akkor vegyél neki újat. De azért ennél gázabb dolog nincs, egy sznob csóró. Vegyél egy modernebbet.

Babahordozó az lehet szabványos, de a GRACO hordozókba (a mienkben legalábbis) bent van a lejárata, azt ellenőrizd. Persze ez még nem jelenti azt, hogy ne használhatnád, csak kocsiba ne, mivel ott a baleset esetén nem nyújt védelmet.

2010. júl. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, kicsit lehet bénán tettem föl a kérdést :-D


Elsősorba arra gondoltam, hogy az ilyen kifeküdt babakocsi nem árt-e pl a gerincének? vagy lehet-e egyáltalán annyira kifeküdni egy babakocsit, hogy ártalmas legyen? a babahordozó lejáratát megnézem, meg a cimkét is, adandó alkalommal.


Arról nincs szó, hogy nekem derogálna egy régebbi típusú kocsi vagy ciki lenne, ilyet szerintem nem írtam és nem is tudom, melyik mondatomból szűrhető ez le. Ha veszünk babakocsit, akkor is csak használtat vennénk. csak esetleg újabbat, egy-két évest, aminek mondjuk második és nem negyedik használója lenne a gyermekünk.


Hosszabb távon nem tologattuk, hogyesetleg nem-e húz a kerék valamerre, de egyenetlenül kopott, az tuti, és ettől kicsit érdekesen ráz, amit a baba akár ringatásnak is vélhet :-D, meg a rugózás talán némiképp tompítja is.

2010. júl. 3. 12:58
 8/14 A kérdező kommentje:
A féke mindenesetre tökéletes, azt véletlenül jó alaposan sikerült kipróbálni :-D a kocsi tulajdonosa bekapcsolta és a férjem kábé nekiment a járgánynak és fennakadt rajta. Szóval a közel 80 kilója se mozdította ki álló helyzetből, a fékkel így gondolom, nincs gond. kerekekkel van, meg picit kopottas is, de az annyira nem zavar, ha a funkciói használhatóak. az tuti, hoyg a maga idejében egy felsőkategóriás babakocsi volt és ugyan évek óta porosodik egy padláson, de nyilván a tisztítása a legkevesebb. vagy tévedek?
2010. júl. 3. 13:01
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon ki van feküdve (bár nem tudom, egy néhánykilós baba hogyan tud kifeküdni bármit is), cserélhetsz benne csak matracot is, vagy teszel bele másikat.
2010. júl. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A kifekvésről még annyit, hogy felnőttként 50-80 kilós súllyal hosszú évekig használsz egy ágyat anélkül, hogy deformálódna a matrac, szóval nem hiszem, hogy egy 4-5 kilós, nagyrészt mozdulatlanul fekvő picibaba fél év alatt akkora kárt tenne a babakocsi matracában.
2010. júl. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!